Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / 2014 / 2015 / AKADEMIA AQUAFRESH

AKADEMIA AQUAFRESH

Akademia „Aquafresh” to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany  w przedszkolach. W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny. Jesteśmy w czołówce krajów z największym procentem dzieci chorujących na próchnicę! Nauczyciele w ramach akcji w naszym przedszkolu zrealizują zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych, w których bohaterowie programu „Pastusie” i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „Robaczkiem-Próchniaczkiem”. Akcja zostanie zakończona konkursem plastycznym.
Ważna data: 30 września o godz.12.00 maluchy w całej Polsce myją zęby - będziemy ustanawiać rekord Guinnessa w największej ilości dzieci jednocześnie myjących zęby.
Szczegóły całej akcji można znaleźć na stronie: www.akademia-aquafresh.pl.

Koordynator akcji: mgr Joanna Bartosiak