Jesteś tutaj: Strona główna / AKCJE / 2017 / 2018 / AKADEMIA AQUAFRESH

AKADEMIA AQUAFRESH

Akademia „Aquafresh” to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach. W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny. Jesteśmy w czołówce krajów z największym procentem dzieci chorujących na próchnicę!

W ramach akcji nauczyciele w naszym przedszkolu zrealizują zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych, w których bohaterowie programu: „Pastusie” i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć              z niedobrym „Robaczkiem-Próchniaczkiem”. Akcja zostanie zakończona konkursem plastycznym pt. „Uśmiech dziecka”. Zachęcamy do zbierania paragonów, na których jest produkt Aquafresh i wrzucania ich do oznaczonego kartonika w naszym przedszkolu.
Szczegóły całej akcji można znaleźć na stronie: www.akademia-aquafresh.pl.

Koordynator akcji: mgr Daria Kuklińska