Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / 2015 / 2016 / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / AKADEMIA DOŚWIADCZALSKICH

AKADEMIA DOŚWIADCZALSKICH

Nauczyciel prowadzący: mgr Aleksandra Borowicz

Czas zajęć: 30 minut – „Pszczółki”, „Mrówki”

Częstotliwość: raz w miesiącu

Charakterystyka zajęć:
Przedszkolak ma wiele okazji do zaspokojenia swoich naturalnych potrzeb poznawczych. Przed dzieckiem stają sytuacje, w których samodzielnie musi rozwiązywać problemy, szukać, badać i odkrywać nowe zjawiska. Program nastawiony jest na wykonywania samodzielnych doświadczeń, które okażą się przydatne w dalszych etapach nauki oraz będą pewnymi wskazówkami jak obchodzić się z różnymi materiałami, by nie zrobić sobie oraz środowisku szkody. Dzięki temu dziecko ma okazję samodzielnie szukać odpowiedzi na nurtujący je problem.  Pobudza to w nim aktywność poznawczą, która przejawia się w działaniach badawczych.

Cele główne:
  • czerpanie korzyści i radości podczas odkrywania nieznanych zjawisk przyrodniczych i technicznych,
  • kształtowanie postaw proekologicznych w różnych sytuacjach,
  • pobudzenie do myślenia oraz chęci zadawania pytań.
Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • rozwijanie zainteresowań technicznych,
  • rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,
  • wzbogacanie zasobu słownika czynnego i biernego,
  • rozwijanie wyobraźni,
  • poszerzanie zasobu wiadomości dotyczących świata przyrody i techniki,
  • kształcenie poczucia odpowiedzialności i dyscypliny,, wytrwałości i cierpliwości,
  • kształcenie umiejętności skupiania uwagi,
  • współpraca w grupie,
  • dbanie o porządek w miejscu pracy.