Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / 2016 / 2017 / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / BAJKOTERAPIA

BAJKOTERAPIA
„KLUB DZIELNEGO PRZEDSZKOLAKA”

Nauczyciel prowadzący: mgr Katarzyna Tuszyńska

Czas zajęć: 15 minut – „Żabki”, „Motylki”

Częstotliwość: raz w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
Bajkoterapia to metoda, którą wykorzystuje się do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Realizuje się ją poprzez czytanie dzieciom właściwej dla danego problemu opowieści terapeutycznej. Bajkoterapia pomaga w przezwyciężeniu lęków związanych z różnymi sytuacjami. Wykorzystuje się do tego odpowiednio dobrany tekst. Dzięki temu u dziecka pojawia się pozytywne myślenie, dzieci zaczynają rozumieć swoje uczucia, ich przejawy, a także przyczyny. Bajki terapeutyczne pokazują jak trzeba sobie radzić i przedstawiają pewne wzorce postępowania. Sprawiają, że dzieci zaczynają rozumieć świat, w którym żyją, przestają czuć się samotnie.

Cel główny:
  • zredukowanie problemów emocjonalnych i wspieranie w rozwoju osobistym dziecka.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • pozyskiwanie nowej wiedzy,
  • ograniczenie stresu czy napięcia emocjonalnego,
  • poznawanie nowych sposobów na wyjście z trudnych sytuacji,
  • rekompensowanie niezaspokojonych potrzeb i braków,
  • budowanie pozytywnego nastawienia.