Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / 2014 / 2015 / CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Jest to kampania społeczna rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.
Jak co roku zapraszamy do wspólnego czytania. Do tej pory akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Każda wizyta czytających gości była dla dzieciaków ogromnym wydarzeniem, a dla przedszkolaka, którego bliscy nas odwiedzali była powodem do dumy i radości.
Osoby chętne do czytania naszym przedszkolakom zachęcamy do kontaktu z wychowawczyniami. Ustalą one dogodny termin oraz pomogą wybrać literaturę, dobrać ilustracje, rekwizyty, muzykę.

Koordynator akcji: mgr Monika Lewandowska