Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / 2015 / 2016 / CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Jest to kampania społeczna rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.
W tym roku w ramach akcji nasze przedszkolaki odwiedzą Bibliotekę oraz zaproszą do „Przedszkolnej Chatki” specjalnych gości. Jak co roku zapraszamy do wspólnego czytania wszystkich rodziców. Każda wizyta czytających gości jest dla dzieciaków ogromnym wydarzeniem, a dla przedszkolaka, którego bliscy nas odwiedzają powodem do dumy i radości.
Osoby chętne do czytania naszym przedszkolakom zachęcamy do kontaktu z wychowawczyniami. Ustalą one dogodny termin oraz pomogą wybrać literaturę, dobrać ilustracje, rekwizyty, muzykę.

Koordynator akcji: mgr Monika Lewandowska/lic. Paula Zastępowska