Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Jest to kampania społeczna rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju - psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.
W naszym przedszkolu akcja czytania dzieciom przez zaproszonych gości i osoby bliskie przedszkolakom odbywa się już kolejny raz. Jak co roku zapraszamy do wspólnego czytania. Do tej pory akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Każda wizyta czytających gości była dla dzieciaków ogromnym wydarzeniem, a dla przedszkolaka, którego bliscy nas odwiedzali była powodem od dumy i radości.
Osoby chętne do czytania naszym przedszkolakom zachęcamy do kontaktu
z wychowawczyniami. Ustalą one dogodny termin oraz pomogą wybrać literaturę, dobrać ilustracje, rekwizyty, muzykę.

Koordynator akcji: mgr Monika Lewandowska