Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / CHWILA Z BAJKĄ

CHWILA Z BAJKĄ

Nauczyciel prowadzący: mgr Ewa Piasecka

Czas zajęć:  25 minut – „Żabki”

Częstotliwość: raz w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
Dzieci chętnie  słuchają bajek, a poprzez ich czytanie można dzieciom pomóc  w wielu trudnych  sytuacjach.  Dzieci mające problemy emocjonalne, nie umiejące wyrazić emocji lub te, które nadmiernie emocje okazują, dzięki bajkoterapii  mogą się wyciszyć i zrelaksować. Terapia przez bajkę ma również na celu pokonanie lęków, strachu i złości oraz odbudowanie pozytywnego spojrzenia na świat. Przez czytanie bajek, wspólną rozmowę o bohaterach, scenki z bajek i „burzę mózgów” będziemy wpływać na wyobraźnię i emocje dzieci.

Cele główne:
  • terapeutyczny: kompensacja niezaspokojonych potrzeb, podniesienie samooceny dziecka, uwolnienie od zalegających emocji, złagodzenie stresu, obniżenie lęku,
  • psychoedukacyjny: dokonanie zmian w zachowaniu dziecka, poznanie pewnych wzorów zachowań, ukazanie- jak rozwiązać problemy,
  • relaksacyjny:  odprężenie, relaks, odpoczynek po trudnym wydarzeniu.
Korzyści wynikające z zajęć:
  • uwrażliwienie na słuchanie bajek,
  • współdziałanie z innymi dziećmi,
  • nabywanie pewności siebie,
  • umiejętność wyrażania swoich uczuć i emocji,
  • zdobycie przez dziecko właściwych norm postępowania.