Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2010 / 2011 / CZERWIEC 2011


CZERWIEC 2011


WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ, 29.06.2011r.
 
     Dnia 29.06.2011 roku ponownie odwiedziła nas Pani ze Straży Miejskiej. Opowiadała o miejscach, w których możemy spędzać wakacje a także o bezpiecznych sposobach spędzania czasu podczas wakacji letnich, by nie wyrządzić sobie ani innym krzywdy. Wszyscy słuchaliśmy z wielką uwagą.AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM", 28.06.2011r.
 
     Dnia 28.06.2011r. „Przedszkolną Chatkę” odwiedziła Mama Agaty Nowosielskiej z grupy „Mrówek”, która przeczytała dzieciom bajkę pt.: „Dwa koty i Pies trzeci”. Dzieci z zainteresowaniem przysłuchiwały się przygodom kotków i pieska.ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011, 22.06.2011r.
 
     Dnia 22 czerwca 2011 roku w Sali Domu Kultury „Modraczek” odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Przybyli nie tylko przedszkolaki, ale i ich bliscy. Dzieci po raz ostatni w tym roku miały okazję zaprezentować przed rodzicami, przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Każda z grup, pięknie przebrana i ustylizowana, zaprezentowały kolorowe tańce, inscenizacje wierszy i piosenek. Rodzice mieli także sposobność podziwiać wszystkie nagrodzone prace plastyczne naszych przedszkolaków, które były wyeksponowane na specjalnie przygotowanej tablicy.
     Po części artystycznej wszyscy przeszli do budynku „Przedszkolnej Chatki”, gdzie zasiedli przy suto zastawionych stołach i wspólnie ucztowali. Przedszkolaki w między czasie otrzymały prezenty pożegnalne.KONCERT "DZIECI DZIECIOM", 21.06.2011r.
 
     Dnia 21.06.2011r. tj. wtorek w „Przedszkolnej Chatce” odbył się Koncert „Dzieci Dzieciom” podczas którego zaprezentowały się dzieci z sekcji artystyczne z DEK „REGNUM” przed przedszkolakami. W koncercie udział wzięli:
  • Kamila Iglewska w duecie z Szymonem Czaplą, którzy zagrali na gitarach utwór „Ukraina” – przygotował ich Michał Chrapkowski;
  • Krajewska Katarzyna, która zaśpiewała „Lato, lato”, oraz Przybylska Maja z piosenką „Był sobie Król” – przygotowała je Joanna Jendrzejewska;
  • Agata Czemerys wykonała na pianinie utwór „Dwa wróbelki”, a Agata Maciejewska zagrała utwór „Piosenka Krysi” – przygotowała je Agnieszka Wesołowska;
  • grupa taneczna „Regnum” pod opieką Katarzyny Dąbrowskiej zaprezentowała kilka układów tanecznych.
     Przedszkolaki z zainteresowaniem przypatrywały się starszym kolegom i koleżankom w trakcie występów. Podziwiali ich talenty i nagradzali gromkimi brawami.WYCIECZKA DO SIENNA, 16.06.2011

     16 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Akademii Miłośników Przyrody w Siennie.
     Na miejscu powitały nas Panie Gospodynie, które podzieliły nas na dwie grupy Mrówki szły ścieżką ekologiczną i Żabki uczestniczyły w zabawach plastycznych. Pogoda dopisała, a więc ścieżka ekologiczna udała się super tzn. podglądaliśmy żabki, mierzyliśmy korę drzew, rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy rośliny, kwiatki, drzewa, a na zakończenie ścieżki tor przeszkód – sprawność i zwinność to nasza zaleta, a więc nie mieliśmy z nim kłopotu. Potem wydarzyło się coś bardzo ważnego – otóż każdy z nas posadził dla siebie drzewko – dąb.
     Dzieci z młodszej grupy poznawały przyrodę pięcioma zmysłami. W starej, drewnianej chacie zaadoptowanej do prowadzenia zajęć dydaktycznych i plastycznych „Żabki” rysowały, wyklejały i wycinały sylwetę barwnego motyla. Poznały cykl rozwoju motyla, liczyły, nazywały owoce, warzywa oraz dni tygodnia. Po zjedzeniu przywiezionego obiadu wyruszyły na spotkanie z przyrodą. W malowniczym parku były łowcami obrazów, smaków, zapachów i głosów. Poznawały dotykając i wykonywały liczne zadania. Swoją sprawność ruchową sprawdziły na naturalnym torze przeszkód. Przejechały park w bryczce, a do Bydgoszczy przywiozły własnoręcznie zasadzony klon.
     Po powrocie do przedszkola trochę zmęczone, ale z uśmiechem dzieliły się swoimi wrażeniami z rodzicami.TEATRZYK W KOSZYCZKU, 14.06.2011

     Dnia 14.06.2011r po raz kolejny odwiedziła nas Pani Torzewska z „Teatrzykiem w Koszyczku”. Tym razem dzieci mogły zapoznać się ze znaną bajką pt.: „Kwiat Paproci”, Wyjątkowa i niepowtarzalna inscenizacja oraz różne przedmioty wykorzystane do spektaklu dały dzieciom moc atrakcji. Oczywiści spotkanie zakończyło się podziwianiem przez dzieci przygotowanej scenografii.
WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE 9.06.2011
 
     9.06.2011r. w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z warsztatów pedagogiczno-psychologicznych pn.: „Mamo, Tato bawmy się razem – stymulowanie rozwoju dzieci 4-5 letnich” dla dzieci i ich rodziców. Zabawy przeprowadziły Panie z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bydgoszczy przy ul. Hetmańskiej 33.
   Celem zajęć było zaprezentowanie dzieciom i rodzicom podczas wspólnej zabawy praktycznych ćwiczeń pozwalających na stymulowanie rozwoju psycho-ruchowego. Pokazywane były m.in. ćwiczenia utrwalające orientację w schemacie ciała i w przestrzenia, ćwiczenia rozwijające funkcje wzrokowe, słuchowe, sprawność ruchową.
WYCIECZKA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
 
     Dzieci z grupy Mrówek oraz 5-latki z grupy Żabek, zostały zaproszone do udziału w lekcji w klasie I oraz do zwiedzenia szkoły. Przyjęliśmy zaproszenie i udaliśmy się z samego ranka na lekcję. Udaliśmy się do klasy, w której zobaczyliśmy nowe rzeczy czekające na nas po wakacjach.
     Tematem lekcji było „Jak dbać o zdrowie”. Wydawało nam się, że trochę wiemy na ten temat, ale okazało się, że jeszcze nie wszystko. Trzeba było przeczytać zdania, opowiedzieć historyjkę, przedstawić plastycznie jak dbamy o zdrowie wspólnie z kolegami z klasy I. Na dźwięk dzwonka oznajmującego przerwę, dzieci z klasy I udały się na przerwę a my poznaliśmy zawartość tornistra, rodzaje książek oraz co uczeń ma w piórniku. Potem przyszedł czas na zwiedzanie pomieszczeń szkolnych, a więc szatni, holu, stołówki, biblioteki, basenu, boiska, poznaliśmy także pieska, który uczestniczy w dogoterapii, bo jest to szkoła podstawowa z oddziałami integracyjnymi. Było sympatycznie i bardzo pracowicie. Czy damy radę po wakacjach? Oczywiście pracowite przedszkolaki!

ZAJĘCIA OTWARTE GRUPA "ŻABKI" 7.06.2011
 
     Grupa II „Żabki” bardzo intensywnie pracowała przez cały rok tańcząc i scenek teatralnych się ucząc. Efekty swoich działań z Panią Ireną Jankowiak postanowiliśmy pokazać rodzicom.
    Wszyscy stawili się punktualnie, a dzieci z grupy Żabek bardzo przejęte pięknie wystąpiły w przedstawieniu pt. „Bal w pokoiku lal”. Misiu, lalki, pajace urządzili bal po długich przygotowaniach a na balu zatańczyły: Trojaka, taniec kwiatów, wstążki, rockandrolla, poszło dziewczę po ziele oraz smerfy z pomponami.
     Podczas kiedy dzieci się kłaniały, rodzice w ukryciu łezkę wycierali. To było udane spotkanie.XIII WIOSNA NA WYŻYNACH, 5.06.2011
 
     Dnia 5.06.2011r odbyła się kolejna edycja Festynu Rodzinnego pod nazwa „XIII Wiosna na Wyżynach”. Podczas imprezy zaprezentowało się wiele placówek ze swoimi propozycjami spędzania czasu wolnego. Swoje stoisko miało tez nasze Przedszkole Niepubliczne „Przedszkolna Chatka” i DEK „REGNUM”. W trakcie trwania Festynu proponowaliśmy każdemu dziecku niepowtarzalne zabawy i zajęcia plastyczne z wykorzystaniem np. kolorowego piasku, masy solnej, makaronu, gotowych szablonów różnokolorowych laurek.
         Podczas Festynu na scenie odbywały się liczne występy artystyczne. Swoje talenty zaprezentowały również nasze przedszkolaki z dwoma układami tanecznymi. Mimo tremy przy występie na tak dużej scenie i przed tyloma widzami Dzieci wypadły rewelacyjne i zebrały gromkie brawa.DZIEŃ DZIECKA, 1.06.2011

     Pierwszego czerwca sala przedszkolna „Żabek” zamieniła się w „Królestwo Małych Księżniczek”. Był zamek, baloniki, błękitne chmurki, ściany zdobiły wykonane przez dzieci prace plastyczne nt. „Księżniczka i Pirat”. W takiej scenerii bawiły się dzieci z okazji „Dnia Dziecka”. W licznych zabawach – niespodziankach chętnie uczestniczyły wszystkie przedszkolaki.
     Z kolei sala „Mrówek” przemieniła się w „Piracki statek”. Piraci np. startowali w licznych konkurencji np.: kto szybciej przeniesie wodę wazówką z wiadra do wiadra idąc slalomem nie utrącając ani kropli. Ponadto Pirat musi być bardzo sprytny i wykazać się umiejętnością jedzenia np. chrupek, gdy statek buja, bez pomocy rąk oraz łowieniu ryb za pomocą wędki z morza.
    Na zakończenie były gry i zabawy przy muzyce z rodzicami! Było kolorowo i wesoło! Z uśmiechniętymi buziami i chęcią dalszej zabawy dzieci z rodzicami poszli dalej świętować „Dzień Dziecka”.NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: