Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2012 / 2013 / CZERWIEC 2013


CZERWIEC 2013

 DOGOTERAPIA, 28.06.2013

GRUPA MRÓWEK
Dnia 28.06.2013r. „Mrówki” odwiedził gość specjalny – piesek Aris. Dzieci po raz pierwszy spotkały się z Arisem, ponieważ wcześniej do przedszkola przychodził jego młodszy kolega. Podczas zajęć „Mrówki” rozwiązywały zagadki, dotyczące różnic pomiędzy małym i dużym psem. Pani uświadomiła też naszym pociechom, jak należy dbać o czworonogi. Szczególną uwagę zwróciła na fakt nie stosowania wobec piesków przemocy, nie zamykania ich w samochodach w upalne dni. Dzieci dowiedziały się również, kiedy pies może być agresywny i co robić, aby tego uniknąć. Wszystkie dobre rady odnośnie opieki nad czworonożnym przyjacielem dzieci wzięły sobie do serca. Oprócz rozmów i głaskania pieska, główną częścią spotkania, która sprawiła „Mrówkom” najwięcej radości były zabawy z psem tj. komandos (przechodzenie pod i nad psem), tworzenie tunelu dla Arisa, czy pokaz sztuczek w wykonaniu pieska. Nowy przyjaciel zaaklimatyzował się w naszym przedszkolu, więc mamy nadzieję, że chętnie odwiedzi nas ponownie.


 
 
AKACJA „POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY” - FARMACEUTA, 27.06.2013

W ramach akcji poznajemy ciekawe zawody nasze dzieci odwiedziły Aptekę Sasanka, aby poznać bliżej zawód farmaceuty. Przywitał nas sympatyczny pan farmaceuta i oprowadził po zapleczu apteki. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób przygotowuje się leki i jak się je przechowuje. Pan również przestrzegał nas przed samodzielnym braniem leków bez zgody rodziców. Była to bardzo ważna i pouczająca wizyta. Dziękujemy. 
DZIEŃ KONSTRUKTORA, 26.06.2013

W tym dniu przedszkole odwiedził „bob budowniczy”, zaproponował dzieciom, aby zabawiły się w konstruktorów i stworzyły coś z niczego. Tematem przewodnim było lato. Dzieci z zapałem zabrały się za prace, z dostępnych materiałów takich jak kubki, kartony, nakrętki, worki na śmieci, kolorowy papier, opakowania po mleku, plastykowe butelki itp. Stworzyły przepiękne postacie. Zabawy nie było końca, a nasi milusińscy nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania z Bobem. 
ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE ŻABEK I PSZCZÓŁEK,
25.06.2013


Z okazji zakończenia roku szkolnego Żabki i Pszczółki zabrały swoich gości w sentymentalną podróż przez pory roku. Piosenki, wierszyki i tańce prowadziły nas miesiącami począwszy od chwili, kiedy jako maluszki przekroczyliśmy mury przedszkola. Przypomnieliśmy sobie święta i wydarzenia, przedstawiliśmy fragmenty przedstawień i zaprezentowaliśmy nasze popisy konkursowe, nie tylko w języku polskim. Zwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu było wręczenie dyplomów i upominków. Po występie artystycznym udaliśmy się na wspólny posiłek, który był doskonałą okazją do wspomnień. Tak rozpoczęte wakacje muszą być dla wszystkich udane! 
CYKL SPOTKAŃ ZE SZKOŁAMI – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 38, 24.06.2013

GRUPA MRÓWEK
 
Podczas wizyty w Szkole Podstawowej nr 38 przedszkolaki zostały poproszone o uczestniczenie w lekcji języka polskiego, której tematem były „Bezpieczne wakacje”. Nasze dzieci dołączyły do zespołów i razem rozwiązywały zagadki. Była to bardzo ciekawa lekcja.

 

 
 
ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE MRÓWEK, 21.06.2013

Tak szybko mijają chwile....” i tak szybko minął czas przedszkolnych zabaw, tańców, beztroskich harców i przyszedł czas pożegnania. Dzieci z grupy mrówek w gościnnych progach „Modraczka” przygotowały na ten dzień specjalny program z motywem czterech pór roku Vivaldiego. Zaprezentowały zaproszonym gościom wszystko, czego się nauczyły przez cztery pory roku, tańce, piosenki, wiersze, wspomnienia i jeszcze raz wspomnienia. 
WARSZTATY PLASTYCZNE „LETNIE MOTYLE”, 19.06.2013

W piękny letni dzień chętni rodzice wraz z dziećmi przybyli na warsztaty. Podczas których został wykonany kolorowy motyl. Prace były przepiękne, na pewno ozdobią nie jeden pokój, a uśmiechy dzieci oraz rodziców świadczyły o tym, że warsztaty okazały się doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. 
IX SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ”19.06.2013

Podczas tego spotkania towarzyszył nam „Złoty wachlarz”, wiersz autorstwa Doroty Gellner. Podczas tego spotkania zagłębiliśmy się w tematykę lata a następnie wykonaliśmy złoty wachlarz, który bardzo się nam przydał. 

GRUPA PSZCZÓŁEK


 
GRUPA ŻABEK

 

 
GRUPA MRÓWEK

 

 
 
IX SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA SŁODKO”, 18-21.06.2013
 
W czerwcu podczas zajęć razem z dziećmi został stworzony „Pan Kwadracik”. Był to przepyszny deser złożony z owoców, ale również ze słodkich dodatków, jakimi są śmietana oraz płatki w kształcie kwadracika. Wszystkim bardzo smakował wykonany deser.
 
GRUPA ŻABEK


 
GRUPA MRÓWEK


 
 
WARSZTATY STYMULUJĄCE ROZWÓJ DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM, OPARTE NA METODZIE RUCHU ROZWIJAJĄCEGO W. SHERBORNE, 17.06.2013

Ostatnie spotkanie z Metodą Ruchu Rozwijającego odbyło się w bardzo wesołej atmosferze, bowiem pojawiły się nowe atrakcyjne ćwiczenia, które wywołały uśmiech na twarzach wszystkich uczestników a nawet obserwatorów. Zajęcia opierały się na turlaniu po plecach rodziców, masaże wzajemne pleców w rytmie muzyki relaksującej a dodatkową atrakcją były trzy tunele, które dzieci uwielbiają.
AKCJA „POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY” - WETERYNARZ
, 14.06.2013


Weterynarz to osoba lecząca zwierzęta. Nasze dzieci miały okazję poznać od podszewki ich prace. Zgłębiły wiedzę na temat urządzeń wykorzystywanych do leczenia, poznały tez różnego rodzaju leki oraz środki do pielęgnacji zwierząt. Podczas wyprawy mieliśmy okazję odwiedzić też zwierzęcy szpital i ich pacjentów. Naszym milusińskim bardzo spodobała się ta wyprawa. 
 


 
GALA PODSUMOWUJACA KONKURSY I AKCJE EKOLOGICZNE, 12.06.2013

GRUPA MRÓWEK
Dnia 12.06 wybraliśmy się do Pałacu Młodzieży na prezentacje małej formy scenicznej ilustracji tanecznej pt. „Nasza Ziemia” podczas uroczystej gali wręczono nam główną nagrodę za spektakl, zdobyliśmy również trzecie miejsce za zbiórkę płyt CD, pragniemy złożyć gorące podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy nam w tym pomogli. Uczestnictwo w tej gali było dużym przeżyciem artystycznym.VI I X SPOTKANIE „KÓŁKA MAŁYCH MIŁOŚNIKÓW BYDGOSZCZY”, 12-13.06.2013

GRUPA MRÓWEK
Dnia 13.06.2013r. w grupie „Mrówek” odbyło się ostatnie spotkanie „Kółka Małych Miłośników Bydgoszczy”. W ramach podsumowania zdobytych w tym semestrze wiadomości, starszaki zostały podzielone na 3 drużyny i wzięły udział w konkursie. Na początku , każda grupa miała za zadanie ułożyć puzzle, przedstawiające jedną z poznanych niegdyś legend o Bydgoszczy. Drużyna, która zrobiła to jako pierwsza zdobyła najwięcej punktów. Dodatkowe punkty przyznane zostały  za wskazanie, jaka legenda została zilustrowana na obrazku. Ostatni etap konkursu polegał  na odpowiadaniu na pytania odnośnie bydgoskich legend. Walka o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana, ponieważ wszystkie dzieci wykazały się doskonałą pamięcią. Ich wiedza na temat bydgoskich legend okazała się dla prowadzącej miłym zaskoczeniem, bowiem „Mrówki” potrafiły odpowiedzieć na każde pytanie.GRUPA ŻABEK
Na ostatnim spotkaniu „Kółka Małych Miłośników Bydgoszczy”, które odbyło się 12.06.2013r., dzieci z grupy „Żabek” dowiedziały się, kim był Leon Wyczółkowski i dlaczego jest to tak ważna postać dla naszego miasta. Dzieci poznały niektóre ze słynnych dzieł artysty, biorąc udział w zabawie „Wycieczka do muzeum”. Z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się pracom artysty i słuchały ciekawostek na ich temat. Dowodem tego była wiedza, jaką grupa wykazała się w trakcie quizu „Prawda-fałsz, czy dzieła Wyczółkowskiego znasz?”.  Dzieci, bowiem nie tylko udzielały odpowiedzi prawda/fałsz, ale potrafiły wyjaśnić, dlaczego niektóre z przeczytanych przez nauczycielkę informacji były nieprawdziwe i przytoczyć te właściwe.GRUPA PSZCZÓŁEK
Grupa „Pszczółek”  dnia 12.06.2013r., w ramach ostatnich zajęć z cyklu „Kółka Małych Miłośników Bydgoszczy”, dowiedziała się czym zajmuje się Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Prowadząca opowiedziała maluchom, jakie zadania mają do spełnienia członkowie towarzystwa. Wskazała również, gdzie mieści się siedziba towarzystwa, przedstawiając fotografię budynku, w którym się ona znajduje. Oprócz tego „Żabki” poznały symbol TMMB. Podsumowaniem zajęć było pomalowanie konturów tegoż symbolu.
 KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „PRZEDWAKACYJNE HIP HOPowe SZALEŃSTWO”
, 11.06.2013

Dzieci z grupy „Żabek” podczas ostatniego w tym roku koncertu w Filharmonii Pomorskiej, który odbył się 12.06.2013r., poznały kilku artystów bydgoskiej sceny hip hopowej. Było to nietypowe spotkanie, gdyż nie, co dzień można spotkać takie osoby na scenie Filharmonii. „Żabki” i „Mrówki” dowiedziały się, kto był prekursorem kultury hip hopowej. Poznały charakterystyczne dla hip-hopu style taneczne takie jak: popping, locking czy breakdance. Miały nawet okazję spróbować swoich sił i wykonać proste ruchy taneczne, naśladując artystów. Oprócz tego, zaproszeni goście zaprezentowali dzieciom typowe dla hip hopowców ubrania, graffiti oraz gesty. Opowiadali ciekawe historie związane z ich życiem i zainteresowaniami. Poza rapem i bitami, które są nieodłączną częścią hip-hopu, nasze przedszkolaki mogły usłyszeć muzykę klasyczną, będącą tłem do rewolucji z piłkami, jakich dokonał jeden z gości. To nie lada wyczyn, dlatego dzieci z wrażenia aż zaniemówiły podczas jego występu. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a „Żabki” i „Mrówki” już nie mogą się doczekać kolejnych koncertów w Filharmonii Pomorskiej.

GRUPA ŻABEKGRUPA MRÓWEK
 


 
ZAJĘCIA OTWARTE PT. „ W KRAINIE MUZYKI”, 10.06.2013

GRUPA MRÓWEK
Były to zajęcia muzyczne, na których dzieci rozwiązywały zagadki słuchowe, liczyły nutki, dźwięki a także układały rytmy. Dzieci wykazały się dużymi umiejętnościami. Brawo.
 
 

 
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS TAŃCA KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ „MALI EUROPEJCZYCY", 07.06.2013
 
GRUPA MRÓWEK
7.06.13 zostaliśmy zaproszeni na Turniej Tańca Europejskiego do Przedszkola „Stokrotka”, zaprezentowaliśmy się w tańcu irlandzkim. Otrzymaliśmy duże brawa oraz pamiątkowy puchar.
CYKL SPOTKAŃ ZE SZKOŁAMI – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 56, 06.06.2013

GRUPA MRÓWEK
W ramach akcji złap kontakt ze szkolą dzieci z gr. mrówek odbyły kolejną wizytę w szkole. Były uczestnikami bardzo ciekawej lekcji o plastusiowym pamiętniku. Dzieci w zespołach lepiły „Plastusia” z plasteliny.


 
 
WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY – SPOTKANIE OSTATNIE, 05.06.2013

GRUPA PSZCZÓŁEK
Na ostatnim spotkaniu Pani Pszczoła zaprosiła dzieci do udziału w quizie pt. „Małą pszczołę znam i dużo wiedzy o niej mam”. Dzieci miały możliwość wykazania się wiedzą na temat życia pszczelej rodziny, dodatkowo czekała na nich wspaniała zabawa z Pszczołą
i niespodzianka.
 

 
 
DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLNEJ CHATCE, 04.06.2013

GRUPA ŻABEK
GRUPA MRÓWEK
GRUPA PSZCZÓŁEK
 
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu obchodzony był w tym roku pod hasłem kocich bajek. W każdej z sal czekały inne niespodzianki- pierwsza była miejscem zamiany dzieciaków w koty. Przedszkolacy wykonywali opaski z uszkami, a pani Ola za pomocą kredek do twarzy dopełniała dzieła przemiany. Kolejną stacją było samodzielne tworzenie smakołyków- kociaki wybierały swoje ulubione lodowe dodatki i delektowały się pysznymi deserami. W kolejnej z sal czekała pani Irenka, oraz kocie zabawy, w trakcie, których dzieciaki wykazały się nie lada sprawnością, ale także znajomością z zakresu kocich bajek. Zwieńczeniem tego pełnego niespodzianek dnia był seans bajki „Filemon i Bonifacy”. W kocim kinie przedszkolacy zajadali się popcornem i dzielili się wrażeniami.NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: