Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2013 / 2014 / CZERWIEC 2014


CZERWIEC 2014

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014, 25.06.2014 r.

Grupa „Motylki”
    Nasze maluszki po raz pierwszy miały okazję zaprosić gości na podsumowanie wspólnie spędzonego czasu i powitanie wakacji. Wspólnie wybraliśmy się w małą podróż w czasie, w trakcie której przypomnieliśmy sobie najważniejsze momenty naszego przedszkolnego życia. Była to świetna okazja do śmiechu i wzruszeń oraz do wspólnego powitania wakacyjnego czasu.
 

 
 
WARSZTATY STYMULUJĄCE ROZWÓJ DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM, OPARTE NA METODZIE RUCHU ROZWIJAJĄCEGO W. SHERBORNE, 25.06.2014 r.
    Na kolejnym i zarazem ostatnim spotkaniu z W. Sherborne była powtórka z zabaw najbardziej lubianych przez dzieci i rodziców, były turlania, kołysania na hamaku, walki kogutów, a przebojem są zawsze taczki i tunele w różnych postaciach. Było atrakcyjnie i bardzo wakacyjnie, dziękujemy wszystkim za tak duże zainteresowanie tymi warsztatami i zapraszamy w nowym roku szkolnym.
 
 
 
 
WYJŚCIE DO MUZEUM WODOCIĄGÓW, 25.06.2014 r.

Grupa: „Mrówki”
    Zwiedzanie Muzeum Wodociągów objęło ścieżkę ekologiczną w zabytkowym ujęciu wody „Las Gdański”. W pomieszczeniach Hali Pomp dzieci zobaczyły eksponaty i materiały, pozwalające lepiej zrozumieć sposoby pozyskiwania wody, gospodarowania nią i konieczność oszczędnego korzystania. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Rurmsa, oglądanie studni zbiorczej, hydrantów, zdrojów ulicznych, poidła z XX w., pomp i zaworów – wszystko stare i współczesne. Wycieczkę zakończyło przejście przez kanału deszczowy.
 

 
 
UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014, 24.06.2014 r.

Grupa „Biedronki”
    „W życiu już tak jest. Coś się zaczęło, coś się skończyło. Najważniejsze, że razem dobrze nam było”. Biedroneczki wraz z wychowawcami serdecznie zaprosiły Rodziców na ostatnie w tym roku spotkanie, które było okazją do podsumowania tego, co działo się w ciągu roku szkolnego. Dzieci zabrały Rodziców w podróż od września do czerwca. Nastąpiła prezentacja wierszy, piosenek i układów tanecznych związanych z porami roku. Dzieci otrzymały dyplomy i niespodzianki. Po zakończeniu części artystycznej czekał na nas słodki poczęstunek.
„Było raźno i wesoło
Każdy podśpiewywał w koło,
W lewo kroczek, w prawo kroczek
Skończył się przedszkolny roczek
A gdy skończą się wakacje to się ucieszymy,
Bo do „Przedszkolnej Chatki” znowu powrócimy”.
 
 
 
DRZWI OTWARTE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 38, 24.06.2014 r.

Grupa „Mrówki”
    Wszystkie dzieci z grupy „Mrówek” wybrały się na lekcję pokazowa do klasy Id w SP nr 38. W klasie przywitała nas bardzo mila pani i zaprosiła do wykonania zadania w grupach. Zadanie dotyczyło zilustrowania wylosowanych bajek - lektur klasowych m.in. „Koziołek Matołek”, „Krasnal Hałabała”, „Kopciuszek”, „Plastusiowy pamiętnik”. Wszyscy  pracowaliśmy w grupach razem z uczniami, cóż to była za frajda współpracować z pierwszoklasistami. Dziękujemy za kolejne bliskie spotkanie ze szkołą.
 

 
 
WIZYTA U PREZYDENTA MIASTA BYDGOSZCZ, 23.06.2014 r.

Grupa „Mrówki”
    Koniec roku szkolnego, a tu niespodzianka - wizyta w Urzędzie Miasta na Starym Rynku. Z samego rana wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane swoja pierwsza wizytą w tak ważnym miejscu dla miasta. Przywitała nas bardzo sympatyczna pani i zaprosiła do zwiedzania Ratusza. Pierwszym miejscem była sala obrad Sejmiku Miejskiego, cóż to była za sala, robi wrażenie, ile tam urządzeń, elektroniki i zabytkowych krzeseł. W tej sali zapadają bardzo ważne decyzje. Następnie zwiedziliśmy korytarze w Ratuszu, na którym wisi bardzo dużo portretów znanych osobistości kultury, sportu i polityki w Polsce. Na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę o Bydgoszczy. To była bardzo ciekawa i ważna wizyta.
 
 
 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014, 18.06.2014 r.

Grupa „Mrówki”
    Tego dnia dzieci z grupy „Mrówek” zaprosiły Rodziców i gości do klubu „Modraczek”, aby zaprezentować swój program na pożegnanie przedszkola, bowiem 15 dzieci odchodzi na zawsze - od nas idzie do I klasy, a pozostała część grupy zostaje jeszcze rok. Dzieci przygotowały program z motywem. „Statek to „Przedszkolna Chatka”, który płynął trzy lub cztery lata - bo taki czas spędziły u nas dzieci, kapitan to Pani Dyrektor, bosmani wcześniejsi to Panie Ola, Ania i Edyta, a obecni Pani Irenka i Pani Paula, marynarze to dzieci. Lokomotywa i wagony to kolejne etapy naszej edukacji, czyli szkoła podstawowa, gimnazjum, i liceum”. Dzieci zaśpiewały, zatańczyły, recytowały i... rozpłakały się wzorcowo, bowiem trudno się rozstawać z kolegami, koleżankami i Paniami, ale jak mówi tekst piosenki „Szczęśliwej drogi już czas”. Życzymy Wam samych sukcesów w szkole i nie zapominajcie nas odwiedzać. Zapraszamy!
 

 
 
UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014, 17.06.2014 r.

Grupa „Pszczółki”
    Zakończenie roku szkolnego było doskonałą okazją do podsumowania wspólnie spędzonego czasu, dlatego Pszczółki zaprosiły swoich gości do podróży w czasie. Wspólnie przypomnieliśmy sobie nasze wrześniowe początki, a następnie poprzez kolejne miesiące dotarliśmy aż do czasu obecnego. Nie zabrakło śmiechu, jak i wzruszeń. Po zakończeniu części artystycznej dzieci wraz z rodzicami z grupy Pszczółek udały się na słodki poczęstunek.
 
 
 

ROSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „NIEBO LATWACAMI OZDOBIONE” I UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD, 16.06.2014 r.
 

 
 
IX SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU „ZAMKI, ZAMECZKI, ZAMCZYSKA”, 16.06.2014 r.
    W czerwcu odbyło się ostatnie spotkanie w ramach programu „Zamki, zameczki, zamczyska”. W związku z tym nastąpiło przypomnienie wszystkich zgromadzonych do tej pory wiadomości. Ciekawa zabawa połączona z powtórką informacji sprawiła, że nasza wiedza została ugruntowana. Zaprosiliśmy do powrotu rycerzy i damy dworskie, do walk rycerskich, do balów na zamkach, do bycia królem i królową. Z zaproszenia w największym stopniu skorzystały dzieci.
 

 
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM „BEZPIECZNE WAKACJE”, 16.06.2014 r.
    Nasze dzieci odwiedziła przedstawicielka policji – Pani Agnieszka. W trakcie spotkania policjantka opowiedziała dzieciom, jak należy zachowywać się w trakcie wakacji, aby spędzić je bezpiecznie i wrócić do domu całym i zdrowym. Dzieci poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać na wakacjach.

Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
 

 
XVI FESTYN „WIOSNA NA WYŻYNACH”, 15.06.2014 r.
    Kolejny festyn z naszym udziałem. Tym razem zaprezentowaliśmy następujące tańce: grecki, Lou Bega, Hip-hop. Następnie Inga Nowacka zaśpiewała piosenkę z repertuaru A. Jantar pt. „Tak mało trzeba nam”. Nie zabrakło również naszej nagrodzonej piosenki pt. „Spacer po Bydgoszczy”.
 

 
ZEBRANIE Z RODZICAMI PODSUMOWUJĄCE ROK SZKOLNY 2013/2014, 13.06.2014 r.
    Zebranie zostało przygotowane w innowacyjnej formie. Podczas naszego ostatniego zebrania, każdy Rodzic na własnej skórze mógł doświadczyć tego, co robiło jego dziecko w przedszkolu przez cały rok.
 
 

V SPOTKANIE Z PSEM – DOGOTERAPIA, 13.06.2014 r.

Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”


 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „PYSZNE ŚMIESZOTKI”, 11.06.2014 r.
    Nadrzędnym celem naszych warsztatów było przekonanie uczestników, że zwykłe kanapki można zamienić w kolorowe arcydzieła. Po przejrzeniu różnych kulinarnych pomysłów i zapoznaniu się z dostępnymi produktami spożywczymi ochoczo zabraliśmy się do pracy. Efektem były kolorowe, bajkowe kanapki, które następnie ze smakiem zjedliśmy.
 


 
GALA PODSUMOWUJĄCA AKCJE I KONKURSY EKOLOGICZNE „CZYSTA BYDGOSZCZ”, 11.06.2014 r.
     Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Pałacu Młodzieży, aby uczestniczyć w Gali podsumowującej akcje ekologiczne za rok szkolny 2013/2014. Szczególnie byliśmy ciekawi jakie miejsce zajęliśmy w konkursie na „Mała formę sceniczną”, którą prezentowaliśmy w lutym 2014 r. Była to ilustracja taneczna pt. „Przyroda w opałach”. Po wszystkich powitaniach i przemówieniach usłyszeliśmy ze zajęliśmy II miejsce. Na scenie czekały na nas kwiaty w donicach, dyplomy i... nagroda pieniężna na zakup rzeczy do przedszkola. Super! Brawo! Ciąg dalszy wyników akcji: akcja zbierania płyt CD – III miejsce i znowu kwiaty w donicach, dyplomy oraz super nowoczesny wiatrak do sali, uff od razu zrobiło się chłodniej. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy przyczynili się do tak wysokiej lokaty w zbieraniu płyt CD - 166 kg to jest coś!!! 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „AKWARIUM”, 9.06.2014 r.
    Wakacje to dla wielu z nas upragniony czas. Podróże, zwiedzanie ciekawych miejsc: góry, morza, oceany, wyspy, rafy koralowe - to marzenia, które w prosty sposób można zrealizować w pracy plastycznej. Rodzice wspólnie z dziećmi stworzyli np. rafę koralową, domowej roboty akwarium i wiele innych - wszystko to, miało miejsce w  sali przedszkolnej. Możliwe również było stworzenie domu dla rybek, co w przyszłości może zamienić się w wielką pasję.
 


 
FESTYN ORGANIZOWANY PRZEZ ZGROMADZENIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 8.06.2014 r.
    Na festynie „U Duchaczy” nasze dzieci rewelacyjnie zaprezentowały się w trzech tańcach, piosence o Bydgoszczy i solowym występnie Natalii Jurskiej. Wejść na scenę i zaprezentować taniec po tańcu to nie lada wyczyn. Brawo Tancerki i Tancerze, jesteście Wielcy!!! Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom naszych małych gwiazd za przyprowadzenie dzieci w tak upalny dzień...
 


 
LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW - UROCZYSTOŚĆ W  NADLEŚNICTWIE W ŻĘDOWIE, 6.06.2014 r.
    Tego dnia odbyło się uroczyste zakończenie projektu edukacyjnego Leśna Skrzynia Skarbów, w który zaangażowane było nasze przedszkole. Celami projektu było: propagowanie wśród dzieci wiedzy o lesie, kształtowanie ich wrażliwości i szacunku dla ojczystej przyrody oraz wyrabianie nawyków proekologicznych. 
 

 
 
IX SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA SŁODKO”
    Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi wielkie i małe podróże. Morza, góry, jeziora i lasy czekają na nas z otwartymi ramionami. W związku z tym głównym bohaterem naszych zajęć był statek. Aby go stworzyć potrzebowaliśmy wafelków, dżemu, jabłek i winogron. Dzieci z wielką ochotą przystąpiły do działania, czego efektem było przepiękne śniadanie.

Grupa „Motylki”, 11.06.2014 r.
Grupa „Biedronki”, 5.06.2014 r.
Grupa „Pszczółki”, 10.06.2014 r.
Grupa „Mrówki”, 9.06.2014 r.
WYJŚCIE DO FILHARMONII NA KONCERT PT. „WAKACYJNA MIŁOŚĆ”, 4.06.2014 r.
    Głównym instrumentem na scenie była gitara - jej różne rodzaje: elektryczna, basowa, akustyczna, a także barokowa. Poczuliśmy już muzycznego ducha wakacji.

Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki”


 
 
„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA”, 02.04.2014 r.
    Jak co roku dzieci na całym świecie obchodzą swoje święto. Nasi Przedszkolacy również świętowali DZIEŃ DZIECKA. Była to uroczystość o tematyce Europejskiej z okazji jubileuszu 10-lecia członkostwa Polski w UE. Razem z dziećmi udaliśmy się w podróż po Europie. Odwiedziliśmy Francję, Grecję, Hiszpanię i Włochy. Tego dnia przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i niespodzianek dla naszych wychowanków. Nie zabrakło śpiewu, tańca i zabaw sportowych związanych z kulturą europejskich państw. Zabawa trwała od samego rana do późnego popołudnia. Ten dzień na długo zostanie w pamięci naszych Przedszkolaków.

Sala grupy „Motylków” – FRANCJA
Sala grupy „Biedronek” – WŁOCHY
Sala grupy „Pszczółek” – HISZPANIA
Sala grupy „Mrówek” – GRECJANASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: