Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2014 / 2015 / CZERWIEC 2015

 
CZERWIEC 2015
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM, 26.06.2016
Nasze dzieci odwiedzili pracownicy Komendy Policji przy ulicy Ogrody. Podczas spotkania dzieci mogły bliżej poznać zawód policjanta, zobaczyły mundur i oglądały radiowóz. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w trakcie wakacji, aby spędzić je bezpiecznie.
Grupy: „Motylki” i „Biedronki” 
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
 

 
 
WYCIECZKA DO GABINETU BADANIA SŁUCHU „OTOSONICA”, 24.06.2015
Na ostatnią wycieczkę nasze przedszkolaki wybrały się do Gabinetu Badania Słuchu „Otosonica”. Dzieci miały okazję zobaczyć gdzie i jak wykonuje się badanie słuchu. Dzięki takiemu doświadczeniu przedszkolaki wiedzą, że badanie słuchu w ogóle nie boli i nie trzeba się go bać. Protetycy słuchu byli bardzo mili i przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji, takich jak na przykład wykonanie kukiełek. Dzieciom jednak najbardziej podobała się komora ciszy. Na koniec wizyty dostaliśmy w prezencie książkę.
Grupa „Mrówki”
 

 
 
II SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU
„DZIECI EDUKUJEMY I ZWIERZĘTA RATUJEMY”, 24.06.2015
Zabawa z psem jest miłą formą spędzenia czasu. Dzięki spotkaniu z Przedstawicielem Fundacji „Twoja Przystań”, dzieci dużo dowiedziały o psach i ich zachowaniach.
Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Biedronki”
 
 
 
POWITANIE LATA, 22.06.2015
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
Z utęsknieniem wszyscy czekaliśmy na nadejście lata. Słoneczne i wodne kąpiele, błogi spokój to oznaki wakacyjnego leniuchowania. Razem z Maluchami rozpoczęliśmy błogie lenistwo od przywitania Lata! Dzieciaki wzięły udział w konkursach sprawnościowych, aby przekonać się, że wszystkie mięśnie gotowe są do wakacyjnych zabaw. Ponadto każdy Maluch otrzymał malunek na buźce, aby przywołać cieplutkie słoneczko na całe wakacje! Nie zabrakło także tańców przy muzyce i zabaw z chustą animacyjną oraz tunelami. Jak przystało na tą porę roku – wszystko odbyło się na dworze :) 
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
„Lato, lato, lato czeka, razem z latem czeka rzeka razem z rzeką czeka las…” Jeszcze niedawno nasze przedszkolaki szukały wiosny, a teraz witały lato. Dzieci wzięły udział w zabawach integracyjnych, zręcznościowych, muzycznych i tanecznych. Panie przygotowały dla dzieci całą masę letnich igraszek. Mamy nadzieję, że słoneczna pogoda będzie nam towarzyszyła przez całe lato.
 

 
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - GRUPA „MRÓWKI”, 19.06.2015
„Kończymy już przedszkole, do szkoły czas…” – tak w gościnnych progach Domu Kultury MODRACZEK śpiewały starszaki, które opuszczają przedszkolne mury. Dzieci oprócz wierszy i piosenek zaprezentowały również zaproszonym gościom wszystkie tańce, których nauczyły się przez ostatni rok. Na koniec podczas wręczania dyplomów dzieci wraz z rodzicami mieli okazję do wspomnień dzięki specjalnie przygotowanej na to wydarzenie prezentacji fotografii. Życzymy samych sukcesów w szkole i mamy nadzieję, że nas wkrótce odwiedzą.
 

 
 
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ
PT. „OBSERWATORIUM MUZYKI – KROK DZIESIĄTY W STRONĘ GWIAZD”, 19.06.2015
Za nami dziewięć spotkań, w trakcie których budynek Filharmonii Pomorskiej stał się prawdziwym obserwatorium muzyki. W trakcie ostatniego w sezonie artystycznym 2014/2015 koncertu, prowadzący podsumował wspólne osiągnięcia. Były kompozycje i muzyczne zabawy, które dzieci szczególnie polubiły. Pożegnaliśmy się na dwa miesiące z obserwatorium muzyki – Filharmonią, spowije urlopowa muzyka ciszy. Do zobaczenia po wakacjach!
Grupa „Pszczółki”
 

 
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO – GRUPA „BIEDRONKI”, 18.06.2015
Kończy się kolejny rok szkolny, podczas którego nasze małe Biedroneczki zdobyły nowe umiejętności, poszerzyły zainteresowania i posiadły bardzo przydatną wiedzę. Wspólna uroczystość była okazją do podsumowania minionego czasu, przypomnienia sobie miłych chwil, a także zademonstrowania publiczności kunsztu artystycznego grupy. Śpiewy, tańce i wiersze z pewnością przekonały rodziców, że nasze Biedronki to bardzo pracowite i zdolne dzieciaki.
 

 
 
AKCJA „LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW”, 18.06.2015
Tego dnia odbyło się uroczyste zakończenie projektu edukacyjnego Leśna Skrzynia Skarbów, w który zaangażowane było nasze przedszkole. Celami projektu było: propagowanie wśród dzieci wiedzy o lesie, kształtowanie ich wrażliwości i szacunku dla ojczystej przyrody oraz wyrabianie nawyków proekologicznych. W tym celu stworzyliśmy specjalne stoisko z naszymi pracami w Nadleśnictwie Żołędowo.


 
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO – GRUPA „MOTYLKI”, 17.06.2015
Podczas zakończenia roku dzieci z grupy Motylki wybrały się w podróż różnymi środkami lokomocji i pokazały, jak można spędzić wakacje. Jechaliśmy samochodem nad morze, lecieliśmy samolotem w góry, płynęliśmy statkiem w dalekie kraje oraz jechaliśmy samochodem do miasta Krakowa. Wszyscy ubrani w wygodna wakacyjne stroje, w dobrych humorach świetnie zaprezentowali tańce, wiersze i wakacyjne piosenki.
 

 
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO – GRUPA „PSZCZÓŁKI”, 16.06.2015
„Pszczółki” zaprosiły rodziców na uroczystość zakończenia roku przedszkolnego 2014/2015. Z tej okazji dzieci przygotowały wakacyjny program artystyczny. Dzieci otrzymały dyplomy i pamiątkowe zdjęcia. Był to dzień pełen wrażeń.
 

 
 
ZEBRANIE PODSUMOWUJĄCE ROK SZKOLNY, 15.06.2015
 

 
 
WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 25, 12.06.2015
W związku ze zbliżającym się końcem roku i jednoczesnym opuszczeniem murów Przedszkolnej Chatki przez kilkoro dzieci z grupy Pszczółki odwiedziliśmy sąsiadującą z naszym przedszkolem Szkołę Podstawową nr 25. Podczas wizyty w szkole przedszkolaki wzięły udział w lekcji. Dziękujemy Pani Izie i dzieciom z klasy drugiej za miłe spotkanie.
Grupa „Pszczółki”
 

 
 
SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU
„DZIECI EDUKUJEMY I ZWIERZĘTA RATUJEMY”, 12.06.2015
Zabawa z psem jest miłą formą spędzenia czasu. Dzięki spotkaniu z Przedstawicielem Fundacji „Twoja Przystań”, dzieci dużo dowiedziały się o psach i ich zachowaniach. Zajęcia były uzupełnieniem prezentu, który dzieci otrzymały na Dzień Dziecka.
Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Mrówki”
 
 
 
TEATRZYK W KOSZYCZKU PT. „KOGUCIE HISTORIE”, 12.06.2015
Grupa „Motylki” 
Grupa „Biedronki”
 

 
 
IX SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA ZDROWO”
Nadeszły wakacje przez wszystkich tak oczekiwane. Słońce, woda, piasek, a w związku z nim wyspa. Każdy z nas chciałby poczuć się jakby spędzał upalny czas na pięknej wyspie. Dlatego też taką wyspę wykonaliśmy, a potrzebne nam były do tego banany, kiwi i biszkopty Komponując je w odpowiedni sposób stworzyliśmy plażę, a na niej palmę. To smaczne śniadanie na pewno zostanie w pamięci.
Grupa „Pszczółki”, 10.06.2015 
Grupa „Mrówki”, 11.06.2015
 
 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „KOLOROWE WAZONIKI”, 10.06.2015
Letnia pogoda sprzyja leniuchowaniu, my jednak zaprosiliśmy rodziców do aktywnego spędzenia czasu wolnego ze swoim dzieckiem. Warsztaty plastyczne, podczas których wykonaliśmy kolorowe wazoniki z plastikowych butelek i włóczki były ostatnią okazją do artystycznego wyrażenia siebie w tym roku szkolnym. Efektem artystycznych uniesień były niezwykle kolorowe prace, które zadowoliłyby najbardziej wymagających dekoratorów wnętrz.
 

 
 
IX SPOTKANIE WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY, 10.06.2015
Podczas ostatniego spotkania z Pszczołą, dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą zdobytą podczas całorocznego cyklu zajęć. Tym razem to dzieci opowiadały o zwyczajach, życiu i ciekawostkach, które zapamiętały z zajęć o pszczołach. Jak zwykle na koniec nie zabrakło ulubionych zabaw ruchowych z udziałem Pszczoły. Nasze dzieciaczki bardzo zaskoczyły Pszczołę, ponieważ bardzo dużo zapamiętały z zajęć. Gratulacje!
Grupa „Biedronki”
 

 
 
WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 56, 8.06.2015
W związku ze zbliżającym się końcem roku i jednoczesnym opuszczeniem murów Przedszkolnej Chatki dzieci z grupy „Mrówek” i kilkoro dzieci z grupy „Pszczółek” wybraliśmy się na wycieczkę do szkoły. Tym razem dzieci odwiedziły Szkołę Podstawową nr 56 przy ul. Bośniackiej 3. Podczas wizyty w szkole nasze przedszkolaki wzięły udział w lekcjach, w klasie pierwszej. Nasze przedszkolaki pracowały w grupach z uczniami. Dziękujemy za miłe spotkanie.
Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Mrówki”
 
 
 
IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. "ŚMIAŁOŚĆ WŁASNĄ WYZWOLĘ WCIELAJĄC SIĘ W ROLĘ", 3.06.2015
Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Mrówki”
 

 

DZIEŃ DZIECKA, 1.06.2015
1 czerwca celebrowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. W tym wyjątkowym dniu na dzieci czekało mnóstwo zabaw oraz niespodzianek. Uśmiech towarzyszył dzieciom przez cały dzień - zdjęcia są najlepszym tego przykładem.
Grupy: „Motylki”, „Biedronki”, „Pszczółki” i „Mrówki”
NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: