Jesteś tutaj: Strona główna / AKCJE / 2014 / 2015 / DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

Nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiej akcji współfinansowanej przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, oraz przez ministerstwo zdrowia. Jest to największy ogólnopolski program profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla małych dzieci.  Jego celem jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci, obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów. W grupach przedszkolnych podjęte zostaną działania profilaktyczne oraz przeprowadzone zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej i zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Ponadto nasze przedszkolaki otrzymają atrakcyjne pakiety edukacyjne, a nauczyciele zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą im urozmaicić prowadzone zajęcia.
Maskotką akcji jest królik Pampiś, a szczegóły znaleźć można na stronie: www.zebymalegodziecka.pl.

Koordynator akcji: mgr Aleksandra Zmudzińska