Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / ZAJĘCIA DODATKOWE / GIMNASTYKA OGÓLNOROZWOJOWA

GIMNASTYKA OGÓLNOROZWOJOWA

Czas trwania: 30 minut

Częstotliwość: 2 razy w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
   Aby zapobiec wadom postawy u przedszkolaków należy dostarczyć dzieciom zorganizowane formy  aktywności ruchowej w rozszerzonym wymiarze i wprowadzić elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w formie odpowiadającej ich wiekowi i możliwościom psychoruchowym.

Cele zajęć:
  • skorygowanie istniejących zaburzeń statyki ciała i doprowadzenie jej w miarę możliwości do stanu prawidłowego,
  • podnoszenie ogólnej sprawności i wydolności organizmu poprzez zwiększanie zakresu ruchów
    w stawach (głównie ramiennym i biodrowym),
  • wzmacnianie siły mięśni,
  • stymulowanie rozwoju intelektualnego – zwiększanie samodzielności i zdobywanie umiejętności niezbędnych w życiu codziennym.
  • Wyrobienie u dzieci nawyku prawidłowej postawy ciała.
  • Zapobieganie pogłębianiu się zdiagnozowanej wady postawy.
  • Wytworzenie silnej i wytrzymałej stabilizacji mięśniowo – więzadłowej kręgosłupa.
  • Usunięcie dystonii mięśniowej:
            - rozciąganie mięśni nadmiernie napiętych i/lub przykurczonych.
            - wzmacnianie mięśni rozciągniętych i osłabionych.
  • Wyrobienie odruchu prawidłowego ustawiania stóp i nawyku prawidłowego chodu.
  • Zwiększenie pojemności życiowej płuc.
  • Kształtowanie rozumienia potrzeby dbania o własną sylwetkę i sprawność fizyczną.
  • Umacnianie wiary we własne siły i zdolność osiągania trudnych celów korekcyjnych
  • Kształtowanie prawidłowych postaw wobec uczniów słabszych i mniej sprawnych.
  • Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za współćwiczących i dbanie o ich bezpieczeństwo.
  • Rozwijanie umiejętności panowania nad swoimi emocjami podczas gier i rywalizacji zespołowych.