Jesteś tutaj: Strona główna / AKCJE / 2013 / 2014 / GÓRA GROSZA

GÓRA GROSZA

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Akcji mogą towarzyszyć różne imprezy m. in. licytacje, przedstawienia. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł). Akcja uświadamia, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz. Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie. Góra grosza poza efektem wychowawczym, ma także charakter konkursowy. W chwili obecnej trwają  przygotowania do kolejnej XIV edycji.

Koordynator akcji: mgr Barbara Piotrowska