Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / 2015 / 2016 / GÓRA GROSZA

GÓRA GROSZA

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Akcja realizuje się poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł). Uświadamia to, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz. Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie. Góra grosza poza efektem wychowawczym, ma także charakter konkursowy. W chwili obecnej trwają  przygotowania do kolejnej XVI edycji, akcja odbywa się na przełomie listopada i grudnia. W roku 2013/2014 nasze przedszkole zebrało 439,76 zł, natomiast w roku 2014/2015 - 523,32 . W tym roku również liczymy na pomoc rodziców i zaangażowanie w akcję. Już teraz zachęcamy do udziału w kiermaszu świątecznym.

Koordynator akcji: mgr Barbara Piotrowska