Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2010 / 2011 / GRUDZIEŃ 2010

GRUDZIEŃ 2010

PRZEGLĄD JASEŁEK W "MODRACZKU", 21.12.2010

Dnia 21.12.2010 r. mieliśmy nie lada okazję być gośćmi na Osiedlowym Przeglądzie Jasełek. Nasze przedszkolaki prezentowały się w tańcu, orkiestrze i piosence. Wszystkie dzieci, mimo tremy przed pierwszym publicznym wystąpieniem, stanęły na wysokości zadania. Duże brawa i uśmiechy na twarzach zgromadzonej publiczności były najlepszą nagrodą.

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI, 17.12.2010

17.12.2010r. odbyło się Świąteczne Spotkanie z Rodzicami, podczas którego każda z grup zaprezentowała się przed swoimi bliskimi.
     W grupie młodszej - "Żabki" była błyszcząca choinka, udekorowana sala i pięknie nakryte stoły, co tworzyło świąteczną atmosfere, w której dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny. Po zabawach ruchowych ze śpiewem piosenek "Tupu, tup po śniegu", "Renifer", "Już blisko święta" i zainscenowaniu wierszy "Trzy śnieżynki", "Choineczka", "Mikołajowe prezenty", rodzice obdarowani zostali niespodziankami przygotowanymi przez dzieci. Były to starannie wykonane aniołki, mikołaje i dekoracyjnie zapakowane prace plastyczne stworzone podczas zajęć i zabaw plastycznych w grudniu. Po części artystycznej grupę odwiedził Gwiazdor. Przedszkolaki obdarowane zostały upominkami. Pod choinką zastały paczki z ulubionymi klockami, wózki dla lalek i wielką wywrotka.
    Z kolei starsza grupa “Mrówek” zaprezentowała jasełka pt.: "Kolęda Świetlista". Dzieci wcieliły się w role Maryji i Józefa, pasterzy, aniołków i oczywiście Trzech Króli. Zjawił się też dziadek, który miał worek czarny jak węgielek. Wszystkie dzieci były bardzo przejęte i autentyczne w swoich kreacjach. Było świątcznie, a przy wspólnie śpiewanej kolędzie "Lulajże Jezuniu" zapłoneły zimne ognie, które wprowadziły w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
   Występy zakończyły się wspołnym ucztowaniem przy stole przedszkolaków i rodziców, podczas którego nie zabrakło ciasteczek, pierników i innych łakoci.
     Było świątecznie, wesoło i nie brakowało wzruszeń.

WYCIECZKA DO SIENNA, 14.12.2010

W lekkiej zamieci, wśród bielutkich pól znaleźliśmy zaczarowane miejsce, to Akademia Miłośników Przyrody w Siennie. Byliśmy tam 14.12.2010 r. Przywitały nas z uśmiechem Panie i zaprosiły do wspólnych zabaw. Dzieci w parach brnąc w głębokim śniegu szukały ukrytych "skarbów". Rozmawiały o tradycjach związanych z nadchodzącymi świętami. Wykonywały ciekawe prace plastyczne, była praca indywidualna - "Kartka Świąteczna", "Bałwanek" oraz praca zespołowa - dekorowanie dużej sylwetki choinki przygotowanymi elementami, a także w parach - robienie łańcucha.Po zajęciach artystycznych dzieci z apetytem zjadły drugie śniadanie, które popiły herbatą lipową.
     Po śniadaniu przedszkolaki oglądały, wąchały przyprawy do pierników. Ugniatały ciasto, wykrawały pierniczki, uczestniczyły w ich pieczeniu, a po wystygnięciu dekorowały swoje "dzieła".Kolejną atrakcją była przejażdżka saniami zaprzężonymi w dwa czarne, nie duże konie z dźwięczącą uprzężą.
    Na zakończenie dzieci brały udział w zabawach i pląsach ze śpiewem. Było wesoło, miło, gościnnie, pachnąco, ciepło, bardzo ciekawie i bezpiecznie.

KONCERT MIKOŁAJKOWY, 6.12.2010

6.12.2010 r. w „Przedszkolnej Chatce” odbył się „Mikołajkowy Koncert” w wykonywaniu muzyków. Pani Ada pięknie śpiewała piosenki o Mikołaju, nutkach, zimie i zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Na pianinie akompaniował pan Grzegorz Sikorski, a na klarnecie grała pani Ewa. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób wydobywa się dźwięk, jak brzmi i jak gra się na każdym instrumencie. Pan Grzegorz Sikorski (tata Ignasia) zaprezentował przedszkolakom kilka instrumentów perkusyjnych i akustycznych. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści pani Ady oraz muzyki. Aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i z zespołem grały na instrumentach z walizki pana Grzegorza.
     To był wspaniały mikołajkowy koncert pełen niespodzianek i miłych zaskoczeń. Po spotkaniu z muzykami, pod choinką „Żabek” i pod choinką „Mrówek” czekały na dzieci upominki.