Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2011 / 2012 / GRUDZIEŃ 2011


GRUDZIEŃ 2011


SPOTKANIA BOŻONARODZENIOWE, 21.12.2011

     Dnia 21.12.2011r. w Przedszkolu Niepublicznym ”Przedszkolna Chatka” odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe w grupach „Mrówek”, „Żabek” i „Pszczółek”.
    Dzieci z grupy starszej, czyli „Mrówek” zaprosiły rodziców na przedstawienie świąteczne pt. „Józefie stajenki nie szukaj”. Przedstawienie rozpoczął występ w języku angielskim, gdzie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, śpiewając piosenki i recytując wierszyki. Następnie pastorałka „Bosy Pastuszek” dała początek II części spotkania. Dziewczynki zatańczyły taniec Śnieżynek, a chłopcy taniec Mikołajkowy. Było też wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie trąbki w wykonaniu tatusia Zuzi Wieczorek.
      Dzieci z najmłodszych grup, czyli „Żabek” i „Pszczółek” przebrane za Aniołki (był też jeden diabełek i pastuszek) zaprezentowały przed swoimi rodzicami przedstawienie świąteczne pn. „Jasełka”. Wszystkich zebranych w świąteczny nastrój wprowadziło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki w języku angielskim. Następnie zatańczyły uświetniając śpiewem i ruchem piosenki „Wesoły Renifer”, „Saneczki” i wręczyły rodzicom przygotowane wcześniej wraz z wychowawcami kartki świąteczne z życzeniami.
      Nagle rozległ się dźwięk oczekiwanych dzwoneczków i pojawił się długo wyglądany gość - Święty Mikołaj. Najpierw rozdał prezenty każdemu dziecku z osobna, a później każda grupa dostała prezenty do swoich przedszkolnych sal! Wszystkie paczki i upominki od razu zostały otworzone, jeszcze przy Gwiazdorze.
      Uwieńczeniem spotkania był wspólny poczęstunek przy stole zastawionym słodkościami.
ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIE, 19.12.2011

     Dnia 19.12.2011r w naszym przedszkolu gościli uczniowie ze Szkoły Specjalnej nr 19 w Bydgoszczy. Byli to uczniowie klasy II b wraz z opiekunami. Dzieci przedstawiły naszym przedszkolakom z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia „Jasełka”. Była to piękna opowieść o choince, bombkach, prezentach i Świętej Rodzinie. Ilustrowała, to co najważniejsze w te święta, w ten niezwykły czas. Wierszyki przeplatane były dużą ilością piosenek śpiewanych przy akompaniamencie gitary. Pojawiły się także kolędy, które przedszkolaki śpiewały razem z małymi aktorami. Przedstawienie urozmaiciły liczne, przygotowane wcześniej przez uczniów ze szkoły dekoracje. Młode talenty zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkimi upominkami – cukierkami.
KONCERT INSTRUMENTALNY - WIOLONCZELA, 19.12.2011

     Dnia 19.12.2011r. „Przedszkolną Chatkę” odwiedził były wychowanek naszej Pani Ireny – Mateusz Cioch, który od 4 latach uczęszcza do Popołudniowej Szkoły Muzycznej. Mateusz zaprezentował nam rewelacyjne wykonanie utworów na wiolonczeli. Usłyszeliśmy sonaty, preludia, a także znane nam piosenki przedszkolne np. „Trzy kurki”, „Stary niedźwiedź”. Na zakończenie były oczywiście kolędy, które wspólnie odśpiewaliśmy.
        W miłej i świątecznej atmosferze dobiegło końca nasze pierwsze spotkanie.
WIZYTA W FILHARMONII, 16.12.2011

     Dnia 16.12.2011r. o godzinie 12.00 przybyliśmy na kolejne spotkanie muzyczne w Filharmonii Pomorskiej, które tym razem odbyło się pod hasłem „ CHOINKA CAŁA NAM GRA”.
    Na scenie czekały na nas piękne dekoracje m.in. świąteczne, szopka, choinka, czapki Mikołaja. Przypomnieliśmy sobie piękną staropolską kolędę, która była zaśpiewana przez wykonawców w duecie, pojawiły się też inne znane nam kolędy zagrane na trąbce i fortepianie. Wystąpiła baletnica, która zatańczyła fragment z „Dziadka do orzechów”. Nasze dzieci: Natasz i Julka były zaproszone na scenę, aby ubierać w nutki choinkę. Były przejęte taka funkcją i obecnością na scenie, ale stanęły na wysokości zadania. BRAWO!
      Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę, potem tylko wspólna fotka i powrót do przedszkola.
MAGICZNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE, 13.12.2011

   Dnia 13 grudnia 2011roku odbyły się „Magiczne warsztaty bożonarodzeniowe”, które poprowadziły panie: mgr Bogumiła Frankowska, mgr Aleksandra Kinal i mgr Anna Pęczkowska. Pani Aleksandra Kinal otworzyła warsztaty witając serdecznie Rodziców i zapraszając ich do wspólnej zabawy. Następnie rodzice wraz z dziećmi i nauczycielami wykonali akompaniament muzyczny na instrumentach do staropolskiej pastorałki (były to janczary i instrumenty drewniane), po czym wzięli udział w zabawie tanecznej do piosenki o tematyce świątecznej. Tym sposobem wszyscy zostali wprowadzeni w nastrój bożonarodzeniowy. Następnie rodzice wraz z dziećmi wykonali po dwie kartki świąteczne. Podczas wykonywania pierwszej kartki otrzymali szablony do odrysowywania i potrzebne materiały do jej wykonania. Instrukcji stworzenia kartki świątecznej przedstawiającej renifery i św. Mikołaja udzielała pani mgr Aleksandra Kinal. Po wykonaniu pracy ponownie zagrali na instrumentach do taktów znanej kolędy pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Na koniec wszyscy wykonali drugą kartkę świąteczną. Otrzymali tym razem gotowe elementy, które trzeba było poprzyklejać w odpowiednich miejscach. Przygotowaniem materiałów oraz instrukcją wykonania kartki zajęła się pani mgr Anna Pęczkowska. Przez cały czas trwania warsztatów w nastrój świąteczny wprowadzały brzmiące w tle piosenki bożonarodzeniowe i kolędy.
     Rodzice i dzieci ze swoimi rękodziełami w świątecznym nastroju i z uśmiechami na twarzy opuszczali salę przedszkolną, co świadczy o tym, że warsztaty im się podobały.


 

KONCERT PT. NA GAŁĄZCE CHOINKOWEJ, 8.12.2011

     Dnia 8.12.11r. o godzinie 12.00 przybyła do nas pani Adrianna  Kortas z Zespołem. Na to niezwykłe spotkanie zaprosiliśmy gości: uczniów z klasy II z SP38, dzieci z zerówki z SP56, a także naszych chętnych rodziców. Był to koncert pn. „Na gałązce choinkowej”. Muzycy na początek zaprezentowali nam utwór „ZIMA” Vivaldiego w bardzo ciekawej aranżacji. Była także piosenka nam dobrze znany pt: „Zima, zima, pada, pada śnieg”. Podczas koncertu usłyszeliśmy również kolędy polskie wykonane na trąbce i organach. Na scenę pani Ada poprosiła również dzieci, które zagrały na instrumentach perkusyjnych. Zrobiła się bardzo miła świąteczno-zimowa atmosfera.
     Podziękowaliśmy za piękny koncert, niezapomniane wrażenia, a wręczyli gościom pocztówki świąteczne i kwiatki. Dla wszystkich zaś Św. Mikołaj zostawił worek cukierków.


 

MIKOŁAJKI, 6.12.2011

     Dnia 6.12.2011r w przedszkolu odbyły się Mikołajki. Dzieci zostały zabrane w magiczną podróż do Laponii – krainy Świętego Mikołaja. Dowiedziały się gdzie on mieszka i odnalazły jego „dom” na mapie w atlasie. Wykonały prace plastyczne – grupa starsza stworzyła portrety Św. Mikołaja z figur geometrycznych a młodsza ozdobiła worek na prezenty. Ponadto nauczyciel odczytał dzieciom list od Św. Mikołaja, w którym wyjaśnił, że osobiście nie mógł się z nimi spotkać. Poprosił dzieci o wykonanie kilku zadań, a były to między innymi: zaśpiewanie piosenki, zrobienie 6 pajacyków, powiedzenie wierszyka, zrobienie 5 przysiadów, zatańczenie piosenki pt. „Siedem reniferów”, podskoki 4 razy na jednej nodze. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych przy piosenkach o tematyce świątecznej. Na koniec wyruszyły na poszukiwanie prezentów, które Mikołaj ukrył dla nich w przedszkolu. Okazało się, że schował je w szatni... 
RYMY, RYTMY, KONKURS WIERSZA I PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ, 1.12.2011

     Dnia 1.12.2011r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się „Zabawa w rymy i rytmy - konkurs wiersza i piosenki przedszkolnej”. Nasze przedszkole reprezentowane było w dwóch kategoriach. W kategorii wiersz udział wziął Jakub Zagórski (lat 5) z grupy „Mrówki”, który recytował utwór Doroty Gellner pt. „Myszki”. Do konkursu przygotowała go pani mgr Irena Jankowiak (wychowawca Kuby). Podczas występu Kuba przebrany był za myszkę. Recytację wiersza uświetniła wspaniała gestykulacja i interpretacja ruchowa. Natomiast w kategorii piosenka wystąpił trzyosobowy zespół dzieci z grupy „Żabki” w składzie: Dajnowska Gabriela, Dekowska Dominika, Klawikowska Lena. Dziewczynki (3-letnie) przygotowała do występu pani mgr Anna Pęczkowska. Zaśpiewały one piosenkę pt. „Kolczasty jeż” sł. N.Kuczyńska, muz. Z.Kompanijec. Podczas występu dzieci przebrane były za jeże – nauczyciel prowadzący wykonał dla dzieci maski jeży oraz kolce, które zawieszono dzieciom na plecach. Po burzliwych naradach jury przyznało III miejsce Jakubowi Zagórskiemu oraz dyplom za udział dla drugiego zespołu. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i nagrodami rzeczowymi.


 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: