Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2014 / 2015 / GRUDZIEŃ 2014


GRUDZIEŃ 2014

DOGOTERAPIA-SPOTKANIE Z PIESKIEM, 19.12.2014
Grupa „Pszczółki”
Grupa „Biedronki”
SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE – GRUPA MRÓWKI, 19.12.2014
Rodzinne spotkanie – rodzinne święta,
w których magiczna jest moc zaklęta.
Gdy zegar godzinę  15.00 pokazał
Rodziców na Jasełkach gościliśmy,
które w przedszkolu wystawiliśmy.
Była Maryja, Józef i Jezusek w żłobie
i tak jak trzeba: trzej królowie.
Dzieci dały z siebie wszystko i pokazały piękne widowisko.
Rodzice zaś się postarali i pyszne ciasta POWYPIEKALI.
Zapachniało świętami i… pierniczkami
Dziękujemy i gratulujemy dzielnych dzieci.

SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE – GRUPA MOTYLKI, 18.12.2014
   Dzieci z grupy „Motylków” w przepięknych strojach i miłych nastrojach zaprezentowały, krótkie Jasełka oraz występy artystyczne, w tym taniec gwiazdeczek i śnieżynek. Po występach nastał czas życzeń, prezentów i wizyty Mikołaja.SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE – GRUPA BIEDRONKI, 17.12.2014
   Nasze małe aniołeczki przygotowały dla swoich bliskich coś wyjątkowego - pierwsze prawdziwe przedstawienie jasełkowe. W świąteczny nastrój wprowadziła wszystkich pięknie ubrana choinka, ciche kolędy i zapach ciasta. Biedroneczki robiły wszystko, by to spotkanie zostało na długo w pamięci obecnych - głośno śpiewały i recytowały wierszyki, tańczyły w rytm świątecznych utworów. Nie zabrakło wizyty najważniejszego gościa, który obdarował naszych milusińskich fajnymi prezentami. 
III SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY”, 17.12.2014
   Podczas kolejnego spotkania Pszczoła poczęstowała dzieci pysznym, słodkim, złocistym i bardzo klejącym miodkiem. Zadaniem dzieci było podczas degustacji dokładnie poczuć smak miodu, zobaczyć jego barwę oraz konsystencję. Na koniec, żeby nie było za słodko Pszczoła sprawdziła wiedzę dzieci o miodzie zadając zagadki i pytania. Było smakowicie!
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”
SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE – GRUPA „PSZCZÓŁKI”, 16.12.2014
„W wieczór wigilijny niech kolęda płynie…”
Pszczółki zabrały swoich rodziców w podróż do Betlejem. W świętym mieście czekało Dzieciątko, Maryja i Święty Józef. Do stajenki przybyli Aniołowie, Pastuszkowie i Dzieci. Śpiewaliśmy i opowiadaliśmy, jak w stajence przyszedł na świat Jezus mały. Nie zabrakło również Gwiazdora, który przyniósł wielki worek z prezentami dla małych aktorów.
Było pięknie, świątecznie, bajecznie. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie słodkości i pięknych strojów dla dzieci ;-)
III SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA ZDROWO”
   W grudniu przygotowaliśmy dobry i zdrowy posiłek. Dzieci wykonały szaszłyki – z chlebka, wędliny, żółtego sera, papryki i ogórka. Była to smaczna i kolorowa propozycja na pochmurne dni. Szaszłyki zachęciły wszystkich niejadków do spróbowania II śniadania.
Grupa „Motylki”, 15.12.2014
Grupa „Biedronki”, 16.12.2014
Grupa „Pszczółki”, 17.12.2014
Grupa „Mrówki”, 18.12.2014
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ
PT. „ZAGRAM PANU W KOZŁOWE DUDECZKI… KROK CZWARTY, W STRONĘ TRADYCJI”, 12.12.2014
Grupa „Pszczółki”
   W oparciu o wiedzę zawartą w tradycyjnych polskich kolędach i pastorałkach, artyści Filharmonii Pomorskiej stworzyli obraz dawnej Polski i ludzi w niej żyjących, ich zwyczajów, mowy, pieśni, muzyki, a nawet tańców. Kozłowe dudeczki, stary regał, fujara, głośny cymbał, organki, szałamaje, klawicymbały to instrumentarium wymienione w jednym zaledwie utworze. Artyści śpiewali opowiadali i radośnie tańczyli. Dzieci z wielką dumą przyłączyły się do śpiewania znanych im kolęd.
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „ŚWIĄTECZNE ANIOŁKI Z MASY SOLNEJ”, 11.12.2014
   W okresie przedświątecznym w domach pieką się pierniki, a w naszym przedszkolu suszy się masa solna na bożonarodzeniowe warsztaty. Tym razem uczestnicy wykonali anioły z łączonych materiałów, które z pewnością będą śliczną ozdobą świątecznego stroika. Każdy bardzo się starał, dzieciaki prześcigały się w pomysłach na jak najpiękniejsze wykończenie aniołka, a rodzice z ochotą korzystali z przygotowanych materiałów, dzięki czemu zapanował miły, zimowo-świąteczny nastrój.
WARSZTATY PEDAGOGIZUJĄCE DLA RODZICÓW
PT. „GDY DZIECI PRZESTAJĄ BYĆ GRZECZNE – JAK REAGOWAĆ NA BRZYDKIE SŁOWA I NIEKULTURALNE ODZYWKI?”, 9.12.2014
   Każdy rodzic stara się wychować swoje dziecko najlepiej, jak tylko potrafi, a jak wiadomo, dzieci mogą sprawiać różne problemy. Na grudniowych warsztatach pedagogizujących poruszyliśmy temat trudnych zachowań oraz tego, jak sobie z nimi radzić. Nie zabrakło cennych wskazówek i rad - pozostaje tylko wprowadzić wiedzę teoretyczną w życie i żaden problem wychowawczy nie będzie straszny!
MIKOŁAJKI, 5.12.2014
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   Co to był za dzień! Przedszkolaki w czerwonych ubrankach i świątecznych czapkach od rana zerkały w okienko wypatrując miłego gościa. Niestety okazało się, że Mikołaj zajęty prawdopodobnie przygotowaniem imprezy imieninowej zgubił swój worek pod drzwiami naszej sali. Znaleźliśmy w nim różne akcesoria, oraz list z zadaniami, które musieliśmy wykonać, aby przekonać się, jakie niespodzianki przygotował dla nas Święty Mikołaj. Oczywiście wszystkie zadania wykonaliśmy wzorowo i bardzo cieszyliśmy się z prezentów.
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   Jak co roku dzieci z niecierpliwością czekały na mikołajkowy dzień. Czekały również na wizytę Mikołaja, jednak zapracowany Mikołaj przysłał do przedszkola swojego pomocnika Elfa Wiercipiętka. Elf dostarczył list do dzieci, w którym były życzenia i instrukcje do wykonania zadań. Nie zabrakło wspólnej zabawy, tańca, śpiewu i gry na instrumentach. Dzieci wzięły udział w mikołajowym torze przeszkód. Był to dzień wyjątkowy i magiczny. Mamy nadzieję, że mikołajkowe niespodzianki sprawiły wszystkim wiele radości.
SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM, 5.12.2014
   Tego dnia „Przedszkolną Chatkę” odwiedził górnik. Gość przybył by podzielić się z dziećmi informacjami o swojej pracy, a także opowiedzieć o święcie górników tzw. "Barbórce". Dzieci z uwaga słuchały gościa oraz chętnie stawały do wspólnych fotografii.
Grupa "Motylki" i "Biedronki"
Grupa "Pszczółki" i "Mrówki"
ZAKOŃCZENIE AKCJI „GÓRA GROSZA” - KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. 5.11.2014
   Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Akcja uświadamia, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz. Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie.
W związku z zakończeniem akcji zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny. Była to okazja do nabycia świątecznych ozdób przygotowanych przez naszych nauczycieli. Stoisko cieszyły się dużym zainteresowaniem. Bardzo dziękujemy!!!
LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW, 2-5.12.2014
Grupa „Motylki” 
Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Mrówki”


 
 
KONKURS WIERSZA I PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ - „ZABAWA W RYMY I RYTMY”, 4.12.2014
   Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: recytacji oraz piosenki przedszkolnej. Do tegorocznej edycji konkursu wytypowana została Maja Podraza, dla której nie było to pierwsze tego typu wyzwanie. Maja zaprezentowała wiersz W. Chotomskiej „Wyszła z domu myszka polna”. Maja dzielnie walczyła. Gratulujemy odwagi i życzymy kolejnych sukcesów!!! 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE BIEDRONEK PT. „CO SŁYCHAĆ NA CHOINCE”, 3.12.2014
   Dzieciaki z grupy Biedroneczek postanowiły w okresie przedświątecznym zaprezentować się przed swoimi rodzicami podczas zajęć otwartych. Nasze przedszkolaki dzielnie odpowiadały na wszystkie pytania, uczestniczyły w zabawach, śpiewały piosenkę i starały się jak tylko mogły, by rodzice byli z nich dumni. Każdy maluch wie już, co znaleźć się może na choinkowej gałązce, potrafi zaśpiewać świąteczną piosenkę i z pewnością jest gotowy do pomocy w świątecznych przygotowaniach.
III SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „MALI BADACZE - BAWIĘ SIĘ, POZNAJĘ, 
ODKRYWAM…”, 3.12.2014
   Kolejne zajęcia z cyklu „Mali badacze przyrody” pod hasłem „Tajemnice wody”. Tym razem dzieci miały okazję eksperymentować woda i z wodą. Zatem dotykały wodę, wąchały ją, smakowały oraz wykonywały czynności podczas, których potrzebna jest woda: podlewały kwiaty, myły naczynia, myły ręce. Na koniec wszyscy otrzymali odznaki kropelek wodnych i za pomocą słomek, wody oraz własnych płuc wytwarzaliśmy bąbelki. Kolejne spotkanie z woda niebawem.
Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Mrówki”


 
 
SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM, 1.12.2014
Słynny malarz bydgoski Waldemar Zyśk zaprezentował dzieciom tajniki malarstwa.
 

 
 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: