Jesteś tutaj: Strona główna / KADRA PEDAGOGICZNA / GRUPA PSZCZÓŁKI

KADRA PEDAGOGICZNA

GRUPA PSZCZÓŁKI

mgr Marta Tustanowska wychowawca grupy „Pszczółki”
Absolwentka studiów licencjackich w Kujawsko - Pomorskiej Szkole Wyższej o specjalności resocjalizacja z profilaktyką społeczną oraz studiów magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy o tej samej specjalności. W 2013 roku ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy o specjalności - pedagogika przedszkolna z terapią dziecka. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła jako wolontariusz w Przedszkolu nr 33 w Bydgoszczy oraz w Przedszkolu "Bajkolandia". Przez okres wakacyjny była wychowawcą kolonii dla dzieci, organizowanych przez „Biuro podróży ACTIV". W nauczaniu stawia na metody aktywizujące, nudzie mówi stanowcze NIE.
Rozwija swoje umiejętności biorąc udział w różnych formach doskonalenia zawodowego, ukończyła m. in.
  • Kurs na kierownika wypoczynku (27.06.2017 Ośrodek Kształcenia Kadr „Quertcus” w Bydgoszczy)
  • Warsztaty terapeutyczno-muzyczne dla nauczycieli  „Fitness terapeutyczny dla dzieci” (8.06.2017 Muzyczna Inspiracja)
  • Konferencja „Nauczyciel stażysta na finiszu stażu” (8.05.2017 KPCEN)
  • Konferencja „Projekty w edukacji wczesnoszkolnej” (27.04.2017 MAC)
  • Konferencja „O języku współczesnej młodzieży” (25.04.2017 MAC)
  • Konferencja „Dzień z pomysłem w przedszkolu- lekcja pokazowa”(20.04.2017 MAC)
  • Studia podyplomowe „Oligofrenopedagogika z komunikacją alternatywną” (rozpoczęte w październiku 2016 –trwa , Kujawsko-Pomorska Szkołą Wyższa w Bydgoszczy)
  • Szklenie certyfikacyjne „Makaton®” 1 stopień (20-21.01.2017 PRKM)
  • Trener SENSOPLASTYKI® 1 stopnia(26.11.2016, Inkubator Inspiracji)
  • Wstęp do SENSOPLASTYKI® (26.11.2016, Inkubator Inspiracji)
  • Konferencja pt. „Tworzenie planu rozwoju zawodowego przez nauczyciela stażystę ubiegającego się o awans na nauczyciela kontraktowego” (5.09.2016, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli)
  • Szkolenie pt. „Co nowego w edukacji przedszkolnej” (9.05.2016, Grupa MAC S.A.)
  • Konferencja pt. „Rytm, taniec, muzyka w przedszkolu” (19.04.2016, Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy)
  • Szkolenie pt. „Naturalne strategie uczenia się dzieci jako wyznacznik aktualizacji podstaw programowych i programów nauczania” (18.04.2016, Wydawnictwo Nowa Era)
  • Warsztaty pt. „Na co dzień i od święta w przedszkolu. Wspieranie holistycznego rozwoju dzieci” (9.04.2016, Centrum Szkoleniowe KLANZA)
  • Warsztaty cyrkowe realizowane w ramach BYDGOSKICH GRANTOW OŚWIATOWYCH 2016 pt. „Obudź pasję żonglowania” (18.03.2016, Zespół Szkół Nr 19 w Bydgoszczy)
  • Warsztaty terapeutyczno-muzyczne dla nauczycieli pt. „Dyscyplinowanie grupy” (14.03.2016, Muzyczna Inspiracja)
  • Warsztaty taneczne dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego (12.03.2016, Studio Tańca Bailamos)
  • Szkolenie i warsztaty pt. „Współpraca sieciowa i powiązania kooperacyjne” (22.08.2011, Bydgoska Grupa Szkoleniowa)
  • Spotkanie pt. „Zabawa na serio, czyli jak odnaleźć się w nowej podstawie programowej wychowania przedszkolnego” (17.11.2010, KPCEN Bydgoszcz oraz Wydawnictwo DIDASKO)
  • Kurs przygotowania dla kandydatów na wychowawców (19.02.2007, KPCEN Bydgoszcz)

mgr Monika
Tofil-Wieloszyńska
wychowawca grupy „Pszczółki”

Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z zakresu wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego z nauczaniem muzyki oraz I stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Toruniu. Związana z Przedszkolem Niepublicznym „Przedszkolna Chatka” od 2016 r. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Niepublicznym „Przedszkolna Chatka” i w Przedszkolu Niepublicznym „Borowiki”, w Szkole Podstawowej Kozielcu jako nauczyciel przedszkolny i nauczyciel muzyki, w Szkole Podstawowej w Śliwicach i w Zespole Szkół w Czernikowie jako nauczyciel muzyki, opiekun chórów i zajęć artystycznych. Rozpoczęła staż zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego. Organizowała wiele występów dzieci, teatrzyków, przedstawień, spotkań integracyjnych i innych przedsięwzięć. Praca z dziećmi jest dla niej spełnieniem zawodowym i artystycznym, pasją, przygodą, która sprawia ogromną radość i dostarcza dużo satysfakcji. Systematycznie rozwija swoje umiejętności i kwalifikacje biorąc udział w różnych formach doskonalenia zawodowego. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych z zakresu zarządzania oświatą.