Jesteś tutaj: Strona główna / KADRA PEDAGOGICZNA / GRUPA ŻABKI

KADRA PEDAGOGICZNA

GRUPA ŻABKI

mgr Ewa Piasecka wychowawca grupy „Żabki”
   Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na kierunku: Pedagogika o specjalności: „Edukacja przedszkolna  i terapia pedagogiczna.”
W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy o specjalności: Oligofrenopedagogika z komunikacją alternatywną.
Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas praktyk w szkołach i przedszkolach, później jako wolontariusz w placówkach przedszkolnych.
Pracowała w przedszkolu  Ensino w Bydgoszczy , w Przedszkolu Niepublicznym Nemo,  integracyjnym „Biedroneczka” i w przedszkolu „U Kubusia” jako wychowawca.
Prowadziła też grupę przedszkolną mieszaną  w Zespole Szkół nr 17 przy ulicy Kaplicznej.
Swoje umiejętności pracy z dziećmi rozwija współpracując  z 5 Bydgoską Drużyną Harcerską ,,Niezłomni”  i jako opiekun gromady zuchowej ,,Mali Powstańcy”.
  W swojej pracy zwraca uwagę na indywidualność każdego dziecka i na poszanowanie dziecka jako osoby.

Ukończyła kursy:
  • Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej  (16.05.2014r ,Studium Kształcenia Kadr w Bydgoszczy)
  • Kurs wychowawcy w placówkach wypoczynku dla dzieci i  młodzieży szkolnej (19.12.2005r. Centrum Edukacji Nauczycieli)

lic. Angelika Peplinska wychowawca grupy „Żabki”
   Absolwentka studiów licencjackich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika wczesnoszkolna o specjalności pedagogika przedszkolna. W 2016 roku rozpoczęła studia magisterskie pedagogiczne o specjalności logopedycznej.
Pierwszy rok studiów magisterskich spędziła na wymianie studenckiej, z programu „Erasmus+”. Uczyła się na Uniwersytecie Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju wolontariatach, wyjazdach zagranicznych, projektach, w Ośrodku „Patria” w Tleniu jako wychowawca kolonijny, w przedszkolu „u Kubusia” w Bydgoszczy oraz w Ośrodku Wypoczynkowym „Zawiaty”, gdzie pracowała jako animator.
Praca z dziećmi daje jej bardzo dużo satysfakcji oraz codziennej radości.
    Rozwija swoje umiejętności biorąc udział w różnych formach doskonalenia zawodowego, ukończyła m.in.:
  • Projekt pt. „City within the City” w Reggio Emilia we Włoszech (17.07.2016r. - 23.07.2016r.)
  • Projekt pt. „City within the City” w Lipsku, w Niemczech (26.06.2016r. - 2.07.2016r.)
  • Warsztat z Alicją Gułą pt. „Serdeczna Edukacja, czyli jak wspierać dziecko” (7.06.2016r.)
  • Kurs Animatora Czasu Wolnego, maj 2016r.
  • Warsztat pt. „Trening Twórczości” (Kujawsko-Pomorski oddział Stowarzyszenia „Podaj Rękę”,16.03.2016r.)
  • Warsztat połączony z wymianą dobrych praktyk pt. „Indywidualne potrzeby i możliwości uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębszym, umiarkowanym i znacznym” (25.02.2016r.)
  • Seminarium pt. „Koncepcja nauczania rozwijającego według teorii Lwa Wygotskiego we wczesnej edukacji dziecka” (Akademickie Centrum Kreatywności, 20-21.10.2015r.)
  • Projekt pt. „Mała Ojczyzna Wspólna Sprawa” (Lublin, Mycielewo, Zbrachlin, 2015r.)
  • Projekt pt. „Karnawałowa Integracja” (Zespół Szkół w Osielsku, 30.01.2015r.)
  • Warsztat pt. „Twórczy Pedagog. Dzień Małego Odkrywcy.” (Szkoła Podstawowa im. J. Verne'a w Białych Błotach, 24.10.2014r.)
  • Kurs Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, 14.08.2014r.
  • Projekt pt. „Twórcze i Kreatywne Wakacje” (Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy, 25.07-1.08.2014r.)
  • Projekt pt. „Półkolonie w Łochowie” (Zespół Szkół Im. Jana Pawła II w Łochowie, 10- 18.07.2014r.)
  • Warsztat pt. „DRAMAtyczna animacja- czyli drama jako metoda aktywizująca” (30.05.2014r.)
  • Warsztat pt. „Ekozabawy, czyli jak spędzić czas ze swoim dzieckiem kształtując funkcje psychomotoryczne” (30.05.2014r.)
  • Warsztat pt. „Migowy na wesoło” (30.05.2014r.)
  • Warsztat pt. „Rytm i ruch. Twórcza aktywność ruchowa z zastosowaniem metody A.i M. Kniessów” (20.05.2014r.)
  • Warsztat pt. „Terapia przez teatr- stymulacja twórczej aktywności dziecka.” (Dzień Terapii Pedagogicznej, 9.04.2014r.)
  • Warsztat pt. „Wyruszamy na wycieczkę- kreatywne korzystanie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.” (Dzień Terapii Pedagogicznej, 0.04.2014r.)
  • Szkolenie pt. „Co we współczesnym świecie mediów zagraża naszym dzieciom?” (11.01.2014r.)
  • Warsztat z Teatrem Improwizacyjnym WymyWammy, (26.11.2013r.)
  • Kurs wychowawcy kolonijnego