Jesteś tutaj: Strona główna / Półkolonie / PÓŁKOLONIE 2013 / INFORMACJE

DRODZY RODZICE!

Chcąc wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom Przedszkole Niepubliczne „Przedszkolna Chatka” i Dom Edukacyjno – Kulturalny „REGNUM” serdecznie zapraszają do uczestnictwa dzieci w wieku 2,5 - 4 lat w kolejnej edycji ADAPTACYJNYCH PÓŁKOLONII W PRZEDSZKOLNEJ CHATCE podczas, których gwarantujemy aktywny wypoczynek przy opiece wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

CEL PÓŁKOLONII:
Celem naszych półkolonijnych spotkań będzie kreatywne spędzenie czasu wolnego, oraz rozwinięcie zainteresowań, zdolności i predyspozycji dzieci, rozbudzanie wyobraźni i zdolności manualnych, kształtowanie wyobraźni twórczej, nauka koncentracji i logicznego myślenia oraz wyrabianie aktywności poznawczej dziecka. Półkolonie stanowią nie tylko formę mile spędzonego czasu i dobrej zabawy, są one jednocześnie idealna formą adaptacji dla maluchów, ze względu na krótszy wymiar czasowy (3 i 4 h).

DLACZEGO WARTO POSŁAĆ MALUCHA NA PÓŁKOLONIE?
Półkolonie organizowane w naszym przedszkolu są zajęciami umożliwiającymi maluszkom pomysłowe, twórcze i czynne spędzenie czasu przed rozpoczęciem roku przedszkolnego. Jednocześnie są kontynuacją zajęć adaptacyjnych i przygotowaniem do życia, jako pełnoprawny przedszkolak. Stopniowe wydłużenie czasu pobytu dziecka w placówce, od jednej godziny na zajęciach adaptacyjnych do trzech na półkoloniach bez udziału rodziców, a także samodzielne spożywanie posiłków w gronie rówieśników przystosowują dziecko do warunków przedszkolnych oraz uczą dzieci współdziałania we wspólnych zabawach, nie tylko swobodnych, ale również tych organizowanych przez nauczycieli. Ponadto piosenki, wierszyki, opowiadania, bajki, ruch, a wszystko to w formie zabaw, a także przebywanie wśród kolegów i koleżanek, w pełni ułatwiają i przyspieszają rozwój emocjonalny, umysłowy, a także społeczny dziecka. Prace plastyczne wykonywane każdego dnia, zabierane do domu, będą świetną pamiątką ze wspólnie spędzonych chwil. Jednym zdaniem kończąc: półkolonie to mile i ciekawie spędzony czas, który dziecko z radością będzie wspominało. Z pewnością wszystkie te aspekty pomogą dzieciom zaaklimatyzować się w naszym przedszkolu i ułatwią odnalezienie się w nowej sytuacji, jaką jest rozstanie z rodzicami na kilka godzin dziennie.

W PROGRAMIE M.IN.
  • uroczyste rozpoczęcie półkolonii,
  • pasowanie na półkolonistę,
  • zabawy integracyjne z chustą animacyjną,
  • nauka piosenek i wierszyków,
  • zabawy plastyczne z gliną, masą solną, malowanie palcami, dłońmi, stemplowanie, origami,
  • zabawy sportowe
  • zabawy taneczne z apaszkami, pomponami i wstęgami,
  • zabawy ruchowe, muzyczne,
  • rozwiązywanie zagadek, kalambury,
  • zabawy teatralne, zabawy z kukiełkami, improwizacje,
  • bajkoterapia, relaksacja, muzykoterapia,
  • uroczyste podsumowanie półkolonii

ZAPEWNIAMY:
  • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej (2 nauczycieli w każdej grupie),
  • grupy ok. 15 osób,
  • na każdy tydzień półkolonii inny motyw przewodni,
  • przyjazna atmosfera w kolorowych salach przedszkola,
  • mnóstwo atrakcji i niespodzianek w trakcie półkolonii,
  • niekonwencjonalną formułę zajęć,
  • dyplom Półkolonisty dla każdego dziecka,
  • napoje: woda mineralna, herbata, sok.

PÓŁKOLONIE Z PRZEDSZKOLNĄ CHATKĄ SĄ WSPANIAŁĄ WAKACYJNĄ PRZYGODĄ!
ZAPRASZAMY!