Jesteś tutaj: Strona główna / Półkolonie / PÓŁKOLONIE 2016 / INFORMACJE

DRODZY RODZICE!

Chcąc wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom Przedszkole Niepubliczne „Przedszkolna Chatka” i Dom Edukacyjno – Kulturalny „REGNUM” serdecznie zapraszają do uczestnictwa dzieci w wieku 2 - 4 lat w kolejnej edycji ADAPTACYJNYCH PÓŁKOLONII W PRZEDSZKOLNEJ CHATCE, podczas których gwarantujemy aktywny wypoczynek przy opiece wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

CEL PÓŁKOLONII:
      Celem naszych półkolonijnych spotkań będzie kreatywne spędzenie czasu wolnego oraz rozwinięcie zainteresowań, zdolności i predyspozycji dzieci, rozbudzanie wyobraźni i zdolności manualnych, kształtowanie wyobraźni twórczej, nauka koncentracji i logicznego myślenia oraz wyrabianie aktywności poznawczej dziecka. Półkolonie stanowią nie tylko formę miłego spędzenia czasu i dobrej zabawy. Ze względu na krótszy wymiar czasowy (3-4h) są one jednocześnie idealną formą adaptacji dla maluchów.

DLACZEGO WARTO POSŁAĆ MALUCHA NA PÓŁKOLONIE?
     Półkolonie organizowane w naszym przedszkolu są zajęciami umożliwiającymi maluszkom pomysłowe, twórcze i czynne spędzenie czasu przed rozpoczęciem roku przedszkolnego. Jednocześnie są kontynuacją zajęć adaptacyjnych i przygotowaniem do życia, jako pełnoprawny przedszkolak. Stopniowe wydłużenie czasu pobytu dziecka w placówce, od jednej godziny na zajęciach adaptacyjnych do trzech na półkoloniach bez udziału rodziców, a także samodzielne spożywanie posiłków w gronie rówieśników przystosowują dziecko do warunków przedszkolnych oraz uczą dzieci współdziałania we wspólnych zabawach, nie tylko swobodnych, ale również tych organizowanych przez nauczycieli. Ponadto piosenki, wierszyki, opowiadania, bajki, ruch – to wszystko to w formie zabaw, a także przebywanie wśród kolegów i koleżanek, w pełni ułatwiają i przyspieszają rozwój emocjonalny, umysłowy, a także społeczny dziecka. Prace plastyczne wykonywane każdego dnia, zabierane do domu, będą świetną pamiątką ze wspólnie spędzonych chwil. Jednym zdaniem kończąc: półkolonie to mile i ciekawie spędzony czas, który dziecko z radością będzie wspominało. Z pewnością wszystkie te aspekty pomogą dzieciom zaaklimatyzować się w naszym przedszkolu i ułatwią odnalezienie się w nowej sytuacji, jaką jest rozstanie z rodzicami na kilka godzin dziennie.

W PROGRAMIE MIĘDZY INNYMI:
  • uroczyste rozpoczęcie półkolonii;
  • pasowanie na półkolonistę;
  • zabawy integracyjne z chustą animacyjną;
  • nauka piosenek i wierszyków;
  • zabawy plastyczne z gliną, masą solną, malowanie palcami, dłońmi, stemplowanie, orgiami;
  • zabawy sportowe;
  • zabawy taneczne z apaszkami, pomponami i wstęgami;
  • zabawy ruchowe i muzyczne;
  • rozwiązywanie zagadek, kalambury;
  • zabawy teatralne, zabawy z kukiełkami, improwizacje;
  • bajkoterapia, relaksacja, muzykoterapia;
  • uroczyste podsumowanie półkolonii.
ZAPEWNIAMY:
  • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej (2 nauczycieli w każdej grupie),
  • grupy do 10 osób,
  • na każdy tydzień półkolonii inny motyw przewodni,
  • przyjazną atmosferę w kolorowych salach przedszkola,
  • mnóstwo atrakcji i niespodzianek w trakcie półkolonii,
  • niekonwencjonalną formułę zajęć,
  • dyplom półkolonisty dla każdego dziecka,
  • napoje: woda mineralna, herbata, sok.

PÓŁKOLONIE Z PRZEDSZKOLNĄ CHATKĄ SĄ WSPANIAŁĄ WAKACYJNĄ PRZYGODĄ!
ZAPRASZAMY!