Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / 2014 / 2015 / ZAJĘCIA DODATKOWE / JĘZYK ANGIELSKI DZIECI STARSZE

ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DZIECI STARSZE 5 - 6 LAT

Nauczyciel prowadzący: mgr Magdalena Fórmankiewicz

Czas trwania: 30 minut – „Pszczółki”, 45 minut – „Mrówki”

Częstotliwość: 2 razy w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
Dzieci uczą się w sposób naturalny, w trakcie beztroskiej zabawy. Dzięki zastosowaniu licznych pomocy dydaktycznych (kolorowe karty obrazkowe, plakaty, kolorowanki, piosenki, rymowanki, plansze tematyczne, pacynki, domino anglojęzyczne) poznają nowe słownictwo i uczą się komunikować w języku angielskim. Nauka odbywa się w miłej atmosferze, bez żmudnego powtarzania. Motywacja podtrzymywana jest poprzez chwalenie najmniejszych osiągnięć i postępów dziecka (nagrody: naklejki i znaczki). Raz na miesiąc rodzice otrzymują pomoce naukowe, dzięki którym mogą sprawdzać postępy swojego dziecka.

Cele zajęć:
  • wzbudzanie chęci do nauki języka angielskiego bez stresu i przymusu,
  • rozwijanie kreatywności i zdolności językowych,
  • kształtowanie samodzielności w zdobywaniu wiedzy,
  • rozbudzanie zainteresowania światem,
  • rozwijanie zdolności manualnych.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • dziecko rozwinie świadomość językową w zakresie języka obcego i ojczystego,
  • dziecko łagodniej wejdzie w naukę języka obcego w szkole, dzięki opanowaniu podstawowego słownictwa z zakresu otaczającego świata,
  • dziecko nauczy się piosenek, rymowanek i wierszyków,
  • dziecko będzie rozumieć podstawowe polecenia w języku angielskim i właściwie na nie reagować,
  • dziecko weźmie udział w zabawach związanych ze świętami i zwyczajami krajów anglojęzycznych,
  • dziecko rozwinie umiejętność pracy i zabawy w grupie z wykorzystaniem poznanych słów.