Jesteś tutaj: Strona główna / KADRA ZAJĘĆ DODATKOWYCH

KADRA ZAJĘĆ DODATKOWYCH

Mgr Magdalena Fórmankiewicz
lektor języka angielskiego

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Od 15 lat prowadzi lektoraty z języka angielskiego, nauczając dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe.
   Praca w szkołach oraz uczestnictwo w różnorodnych kursach, szkoleniach i warsztatach pozwoliło jej na nawiązywanie pozytywnych relacji z uczestnikami zajęć oraz na umiejętność kreatywnego przekazu wiedzy. Swój zawód wykonuje z wielka pasją i zaangażowaniem. Współpracuje z Fundacją „Nowe Pokolenie” 5 lata.

mgr  ALICJA SZYMAŃSKA
fizjoterapeuta, prowadzi gimnastykę ogólnorozwojową

Ukończyła Collegium Medium w Bydgoszczy. Uczestniczka kursów: PNF, Kinesiology taping, Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa, Neurorozwojowa diagnoza i terapia dzieci z lekkimi zaburzeniami sensomotorycznymi i posturalno- motorycznymi, Nowoczesna fizjoterapia – skoliozy. Obecnie współpracuje z kilkoma przedszkolami  w zakresie rehabilitacji indywidualnej i grupowej.

Marzena Bladzich
logopeda

Logopeda w przedszkolu „Przedszkolna Chatka” od września 2018 roku. Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika o specjalności logopedia (studia pierwszego i drugiego stopnia). W 2016 roku ukończyła studia podyplomowe "Integracja sensoryczna" w Kujawsko - Pomorskiej Szkole Wyższej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała pracując jako logopeda - wolontariusz w Szkole Podstawowej numer 28 w Bydgoszczy. Następnie podjęła pracę w Przedszkolu Niepublicznym Borowiki w Bydgoszczy, gdzie w latach 2014 – 2018 prowadziła terapię logopedyczną, a od 2016 roku także terapię integracji sensorycznej. Posiada uprawnienia do badania dzieci standaryzowanym narzędziem diagnostycznym KORP.

Rozwija swoje umiejętności biorąc udział w różnych formach doskonalenia zawodowego, ukończyła m. in.:
  • Terapia twarzy a opóźniony rozwój mowy
  • Terapia komunikacji werbalnej dzieci z autyzmem
  • Wykorzystanie elementów metody werbo – tonalnej w terapii dziecka za zaburzonym rozwojem mowy
  • Wstęp do Sensoplastyki®
  • Terapia ręki – usprawnianie umiejętności samoobsługowych i grafomotorycznych
  • Rozpoznanie i terapia mutyzmu
  • Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce – program szkolny, wg integracji odruchów dr Sally Goddard;
  • Karmienie małego dziecka w aspekcie logopedycznym;
  • Logorytmika – ruch, słuch słowo
  • Przetwarzanie sensoryczne I i II st.
  • Terapia sygmatyzmu międzyzębowego
  • KOZE – diagnoza dzieci w wieku od 1.  miesiąca do 16. roku życia
  • Podstawy fizjoterapii w pracy terapeuty integracji sensorycznej
  • Kodowanie bez prądu – wprowadzenie w świat kodowania

Ks. Łukasz Boruch
katecheta, wikariusz parafii Matki Bożej Fatimskiej

Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, wyświęcony na kapłana 28 maja 2011 roku. Z zamiłowania rekolekcjonista, poeta, maratończyk, autor tekstów piosenek i kilku przedstawień. Ukończył studia specjalistyczne z zakresu teologii dogmatycznej i fundamentalnej na UMK w Toruniu. Pracował jako katecheta gimnazjum w Szubinie, a także kapelan Zakładu Poprawczego.
  W latach 2012 - 2017 pracował jako wikariusz w Solcu Kujawskim i katecheta w szkole podstawowej. Organizował wydarzenia kulturalno - religijne gromadzące kilkutysięczną widownię (przede wszystkim Misteria Męki Pańskiej).
   Od 2017 roku wikariusz parafii Matki Bożej Fatimskiej oraz katecheta w Zespole Szkół nr 19. Od września katecheta w Przedszkolu Niepublicznym „Przedszkolna Chatka”.