Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / 2016 / 2017 / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / KONCENTRACJA I UWAGA TO PODSTAWA

KONCENTRACJA I UWAGA TO PODSTAWA

Nauczyciel prowadzący: mgr Iwona Roszycka, mgr Agnieszka Olszczyńska

Czas zajęć:15 minut – „Biedronki”
                    30 minut – „Pszczółki”, „Mrówki”

Częstotliwość: raz w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
Do dziecka w wieku przedszkolnym dociera wiele informacji. Są one odbierane za pomocą określonych receptorów i niejednokrotnie mogą wpłynąć na ukształtowanie nierealnego obrazu świata czy odczuwanie wszechogarniającego chaosu. Konieczne jest więc uczenie selekcjonowania obrazów, a co się z tym wiąże – wybierania tych, które są istotne i przydatne. Mały człowiek musi nabyć tę umiejętność, aby nie zagubić się w nadmiarze docierających do niego bodźców. Dzięki prawidłowej koncentracji jesteśmy w stanie kierować naszą uwagą, dostrzegać i robić to, co istotne w danym momencie. W ramach programu został przygotowany zestaw ćwiczeń i zabaw, który pozwoli rozwinąć umiejętności koncentracji uwagi i zapamiętywania u dzieci.

Cele główne:
  • rozwijanie koncentracji uwagi,
  • rozwijanie pamięci,
  • rozwijanie spostrzegawczości.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • dziecko poprawi swoja spostrzegawczość, koncentrację i pamięć,
  • dziecko rozwinie pamięć poprzez odprężenie i uspokojenie,
  • dziecko udoskonali umiejętność kontroli swoich emocji,
  • dziecko doświadczy pozytywnych uczuć,
  • dziecko nauczy się kreatywnego myślenia,
  • dziecko rozwinie swoja wyobraźnię.