Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / KONKURSY WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNE

KONKURSY WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNE

ROK 2018/2019

Drodzy Rodzice,
W tym roku zapraszamy do udziału w 8 konkursach wewnątrzprzedszkolnych.

TERMIN TEMAT OPIS OSOBY ODPOWIEDZIALNE
EKOINSTRUMENT Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami do udziału w konkursie
„Eko – instrument”. Zadanie konkursowe polega na własnoręcznym wykonaniu bezpiecznego ekologicznego instrumentu muzycznego
z materiałów wtórnych (kartonów, makulatury, plastikowych butelek, torebek foliowych, puszek, nakrętek itp.).
OZDOBY BOŻONARODZENIOWE
Zadaniem dla Dzieci z Rodzicami jest wykonanie ozdób bożonarodzeniowych (bombki, choinki, aniołki, stroiki świąteczne itp.).
Technika pracy dowolna – liczy się kreatywność i estetyka wykonania pracy. Wszystkie prace konkursowe zostaną przekazane na kiermasz świąteczny dla Kornelki – dziewczynki chorej na mukowiscydozę.
Katarzyna Tuszyńska
POLAK MAŁY
Konkurs plastyczny o tematyce niepodległościowej:
„JESTEM POLAK MAŁY” - pod hasłem "Niepodległa Polska w oczach dziecka". Celem konkursu jest stworzenie pracy plastycznej inspirowaną piosenką patriotyczną.
Justyna Gadzińska
KARMNIK DLA PTAKÓW
Zima to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu, aby przetrwać mroźną i śnieżną porę roku. Niektóre ptaki potrzebują naszej pomocy w dokarmianiu.  Mając to na uwadze w naszym przedszkolu został zorganizowany Konkurs „Karmnik dla ptaków”.  Zadaniem dla Dzieci i Rodziców jest stworzenie własnego i niepowtarzalnego karmnika dla ptaków.
MAM TALENT
Chyba każdy śpiewał kiedyś pod prysznicem, przed lustrem lub do słuchawki telefonu. Ulubione piosenki często poprawiają nam nastrój. Są tacy, którzy do perfekcji opanowali nie tylko słowa i linię melodyczną, ale i sposób scenicznego poruszania się swoich muzycznych faworytów. Teraz będą mogli  zmierzyć się w konkursie, w ramach którego przedszkolne jury wybierze największą, rozśpiewaną rodzinkę Przedszkolnej Chatki.
Justyna Gadzińska
2019
WIOSNA W WIERSZU Wiosna ,wiosna nadeszła radosna – W „Przedszkolnej Chatce” zachęcamy dzieci do prezentacji wierszy o tematyce wiosennej.  Utwory wybierają rodzice i w domu przygotowują swoje pociechy do występu.
Mile widziane elementy stroju sugerujące treść wiersza. Zapraszamy, już słuchamy i sobie wyobrażamy, kiedy dziecko słowami wiersza zabierze nas w świat wiosny radosnej !
Małgorzata Breitenbach
PALMA WIELKANOCNA
Zadaniem dla Dzieci z Rodzicami jest wykonanie przestrzennej kompozycji
z wykorzystaniem dowolnych materiałów, takich jak krepa, bibuła, suszone rośliny, piórka, wydmuszki, bukszpan.
Palma powinna być stabilna – maksymalna wysokość – 1 m.
Czekamy na kreatywne pomysły, serdecznie zapraszamy !
Monika Lewandowska, Justyna Fasuga
ZACZAROWANY MOTYL
Zadaniem dla Dzieci z Rodzicami jest wykonanie motyla. Forma, technika oraz rozmiar dowolne. Czekamy, więc na to co podpowie wyobraźnia !
Magdalena Marulewska,
Angelika Peplinska

KONKURSY WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNE

ROK 2017/2018

Drodzy Rodzice,
W tym roku zapraszamy do udziału w 5 konkursach wewnątrzprzedszkolnych.

TERMIN TEMAT OPIS OSOBY ODPOWIEDZIALNE
2017
„Kapelusz Pani Jesieni” Zadaniem dla Dzieci z Rodzicami jest wykonanie kapelusza (forma przestrzenna, naturalnych rozmiarów, technika dowolna) z darów jesieni (suszone liście, kwiaty, szyszki itp.) lub… co podpowie wyobraźnia. Agnieszka Olszczyńska
Angelika Grzebalska
Ewa Piasecka
2017
„Skarpeta Mikołaja”
Zadaniem dla Dzieci z Rodzicami jest zaprojektowanie techniką dowolną skarpety Mikołaja. Wszystkie  skarpety  zostaną  wystawione  na  sprzedaż  na  Kiermaszu  Świątecznym organizowanym  przez  Nasze  Przedszkole. Celem  akcji  jest  zebranie funduszy na pomoc Kornelce - dziewczynce chorej na mukowiscydozę.
Małgorzata Breitenbach
2018
„Maska karnawałowa” Karnawał to okres zabawy i radości, przede wszystkim balów i przyjęć, na których nie może zabraknąć bajkowych postaci i kolorowych masek. Dlatego proponujemy Dzieciom z Rodzicami wspólne przygotowanie karnawałowych masek.
2018
„Eko-robot” Zadaniem dla Dzieci z Rodzicami jest wykonanie bezpiecznej, ekologicznej i przestrzennej kompozycji z wykorzystaniem różnych materiałów wtórnych, takich jak kartony, butelki, rolki, nakrętki, itp. (maksymalna wielkość do 1 m). Prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej oraz podczas tegorocznego finału akcji „Leśna Skrzynia Skarbów” w Żołędowie. Monika Lewandowska
Justyna Fasuga
2018
„Ja i moja rodzina” Zadaniem dla Dzieci z Rodzicami jest wykonanie fotografii swojej rodziny (max. rozmiar zdjęcia 10x15). Pokażcie jaką jesteście rodzinką. Może uwiecznicie wspólną zabawę, wycieczkę? A może po prostu zrobicie wspólnie coś zwariowanego i zatrzymacie to w kadrze? Kasia Tuszyńska

ROK 2016/2017

„Choinka, choineczka”

KONKURS DLA DZIECI Z RODZICAMI
„Mój przyjaciel Miś – pacynka, maskotka w ramach Dnia Pluszowego Misia”

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

QUIZ DLA DZIECI I RODZICÓW „NAUCZYCIELE TEŻ KIEDYŚ BYLI MALI…”

Z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy Państwa do udziału w zabawie pt. „Nauczyciele też kiedyś byli mali…”. Zadaniem quizowym jest rozpoznanie nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa.

ROK 2015/2016

„Portret/karykatura pracownika przedszkola”

KONKURS DLA DZIECI Z RODZICAMI

„Całe Rodzinki robią pacynki!!!”

"Pojazd Świętego Mikołaja"

„Eko-instrument”

ROK 2014/2015

KONKURS KULINARNY DLA DZIECI Z RODZICAMI