Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2010 / 2011 / KWIECIEŃ 2011


KWIECIEŃ 2011


AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM", 28.04.2011
 
     Dnia 28.04.2011r. do „Przedszkolnej Chatki” przybyła z wizytą mama Pawła Gółkowskiego ze starszej grupy „Mrówek”, która wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pn.: „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w czytaną bajkę i przyglądały się ilustracjom z ksiązki.
  AKCJA "POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY", 28.04.2011
 
     Dnia 28.04.2011r. w przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”. Tym razem przed naszą małą widownią wystąpił tata Nikodema Skrzypińskiego z grupy „Żabek”. Opowiadał on o zawodzie kelnera-barmana i pokazywał dzieciom jak powinno wyglądać nakrycie do stołu, jak składać serwetki, jak nosić kilka talerzy jednocześnie. Dzieci z zaangażowaniem słuchały tego, co mówił tata Nikodema. AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM", 26.04.2011
 
     Dnia 26.04.2011r. w naszym przedszkolu „Przedszkolna Chatka” odbyło się kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji pn.: „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Udział w przedsięwzięciu biorą dorośli – bliscy przedszkolaków, którzy chcą poświęcić kilka chwil ze swojego wolnego czasu i poczytać dzieciom bajkę lub opowiadanie. Tego dnia chętną osobą była mama Jagody Florek z grupy „Żabek”, która czytała dzieciom książkę o przygodach „Domisiów”.


 
WIELKANOC, 22.04.2011
 
     Dnia 22 kwietnia 2011r. odbył się w naszym przedszkolu Poranek Wielkanocny, na którym zasiedliśmy do wspólnego uroczystego śniadania. Były pisanki, szynka i tradycyjnie w parach stukanie się jajem. Było dużo śmiechu.
     Po śniadaniu odbyła się prezentacja programu artystycznego oby grup. Następnie wszyscy poszli na wspólny spacer na polanę w poszukiwaniu „zajączkowych niespodzianek”. Uradowani znaleźli dla siebie prezenty. Szczęśliwe i zadowolone Przedszkolaki wracały ze spaceru „uginając się” pod ciężarem znalezionych w trawie upominków. A w przedszkolu czekało na nas słodkie szaleństwo: babki wielkanocne, serniczek i jabłecznik.WYCIECZKA DO SIENNA, 19.04.2011

     19.04.2011r. z samego rana wyjechaliśmy do Akademii Miłośników Przyrody w Siennie. Tam czekały na nas atrakcje wiosenno – wielkanocne. Pod czujnym okiem przewodnika musieliśmy odwiedzić 10 stacji, na których czekały na nas zagadki i zadania do wykonania. Udało nam się wszystkie rozwiązać na piątkę!
     Podglądaliśmy z daleka sójkę wysiadującą jajeczka, żabki skaczące po łące oraz inne osobliwości przyrody.
  Zbieraliśmy chrust do kominka. Byliśmy również na polance „Pisankowej” i udało nam się odszukać kolorowe jajeczka z niespodzianką w środku.
    Po udanym spacerze dotarliśmy do chatki, w której czekały na nas zabawy plastyczne, kurczaki i pisanki występowały w rolach głównych w tych zabawach.
    Utrudzeni, ale zadowoleni zasiedliśmy do śniadania. Jakże było ono pyszne po pobycie na świeżym powietrzu – zjedliśmy dużo i szybko.
     Poszliśmy jeszcze odwiedzić koniki w stajni i ze smutkiem na twarzach wracaliśmy do Przedszkola. Było zielono, przyjemnie i bardzo Świątecznie!AKCJA "POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY", 18.04.2011
 
     Dnia 18.04.2011r. w naszym przedszkolu odbyło inauguracyjne rozpoczęcie cyklu spotkań w ramach akcji „Poznajemy ciekawe zawody”. Podczas spotkań przed przedszkolakami prezentują się ich bliscy i opowiadają o pracy. O swoich zadaniach, obowiązkach i wielu ciekawych rzeczach związanych z wykonywanym zawodem. Pierwszą osobą jaka się zaprezentowała była mama Pawła Gółkowskiego z grupy „Mrówek”, która przybliżyła dzieciom zawód dietetyka.WARSZTATY CERAMICZNE "BAJKOWA CERAMIKA", 15.04.2011

     15 kwietnia na warsztatach plastycznych dotyczących „Bajkowej Ceramiki” w „Przedszkolnej Chatce” spotkali się rodzic z dziećmi z grupy „Żabek”.
     Po krótkim wprowadzeniu i prezentacji na temat tego, jakim tworzywem jest glina, jakie daje możliwość plastycznego działania, rodzice wraz z dziećmi rozpoczęli eksperymentowanie wspólną zabawę.
     Wszyscy modelowali z zapałem i zaangażowaniem. Dzieci tak kreatywnie pracowały, że stale brakowało tworzywa, a rodzice mieli czas na pomaganie swoim pociechom w realizacji pomysłów.
     Uczestnicy ze spotkania wyszli zadowoleni i z uśmiechami. Były to wspaniałe chwile poświęcone na zabawę z dzieckiem.WARSZTATY PLASTYCZNE "KUKIEŁKOWE CUDACZKI", 5.04.2011
 
    We wtorek, 5 kwietnia zaprosiliśmy do „Przedszkolnej Chatki” dzieci wraz z rodzicami na otwarte warsztaty plastyczne pt.: „Kukiełkowe Cudaczki”. Przyszło wiele mam, były babcie, przybyli również i tatusiowie.
       Ze zgromadzonej, z pomocą rodziców, „góry” różnorodnej pasmanterii (wełny, firanek, koronek, chustek, wstążek, korali, guzików, kłębków nici, kwiatków, cekinów, itp.) z zapałem wyczarowane zostały kukiełki, pacynki i pomysłowe, bardzo kolorowe bajkowe postacie.
    Było wiele śmiechu i radości. Dzieci z warsztatów plastycznych wyszły bardzo zadowolone. Następnego dnia z dumą innym przedszkolakom pokazywały swoje prace prezentowane na wystawach.


 
"TEATRZYK W KOSZYCZKU", 4.04.2011

    Dnia 4.04.2011r. dzieci obejrzały przedstawienie pt.: „O zajączku Wielkanocnym”. Była to bardzo ciekawa opowieść o powołaniu prawdziwego Zajączka Wielkanocnego, bo jak się okazało nie każdy zajączek może pełnić tę zaszczytną funkcję!
     Dzieci poznały rodzinę Zajączków, w której było siedmioro dzieci i każde z nich miało szansę na zaniesienie Jajeczek Wielkanocnych dla dzieci i ukrycia ich w ogrodzie. Jednak tylko jednemu Zajączkowi udało się zrealizować cel, bowiem wszystkie pozostałe zapominały o zadaniu i oddawały się innym uciechom. Dzieci uważnie oglądały i podziwiały tego Zajączka, który wytrwał do końca i ukrył dla dzieci Wielkanocne Jajeczka w ogrodzie.
   Po zakończonym przedstawieniu dzieci poznały sposób na stworzenie zajączka z wełny. Mogły również dokładnie obejrzeć scenografię i wszystkiego dotknąć. 
WARSZTATY OTWARTE "MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!" - ROZMOWA PODSUMOWUJĄCA TEMAT:
WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA


     Dnia 1.04.2011r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy „Mrówek”. Tematem zajęć było podsumowanie wiadomości przyswojonych przez dzieci o wodzie.
    Dzieci zaprezentowały się w strojach „wodnych”, tzn. foliowe worki niebieski – woda czysta, czarne – woda brudna. W scenkach dramowych dzieci pokazały, jakie jest życie w środowisku brudnym, a jakie jest w czystym.
     Ponadto dzieci zagrały na instrumentach wodnych – słoiki napełnione wodą, w trakcie gry mierzyły poziom wody, a także przelewały wodę, uderzały w słoiki i je potrząsały. Była to wspaniała zabawa do piosenki. Dzieci także miały różne zadania do wykonania w kącikach nauczania, np. układały zdania z rozsypani wyrazowej, składały elementy pociętego obrazu w całość, podpisywały rodzaje pogody, np. mgła, grad, deszcz oraz przeliczały krople wody. Rozwiązywały również zagadki, krzyżówkę oraz recytowały wiersz pt.: „Apel Wiosny”.
     Na zakończenie każde dziecko otrzymało odznakę – „Strażnika Przyrody”.
     Teraz to już każde dziecko wie, że woda jest źródłem życia. Wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale i wykazały dużą wiedzę o wodzie. Brawo! Tak trzymajcie! 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: