Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2011 / 2012 / KWIECIEŃ 2012


KWIECIEŃ 2012

AKCJA  PT. „ROSNĘ RAZEM Z DRZEWKIEM” 27.04.2012
IX PRZEGLĄD PIOSENKI CO W TRAWIE ŚPIEWA, 26.04.2012
 
     Dnia 4 kwietnia 2012 roku wybrane dzieci z grupy „Mrówek” wraz z wychowawczynią pojechały do Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy. O godzinie 10.00 rozpoczął się IX przegląd piosenki dziecięcej z udziałem przedszkoli bydgoskich a także gmin ościennych. Założeniem tego przeglądu było przedstawienie piosenki o tematyce przyrodniczej oraz prozdrowotnej. Nasze przedszkolaki przygotowały i zaprezentowały dwie piosenki: „ Świat to wielka tajemnica” oraz „ Witaminki”. Konkurencja była bardzo duża, bo wszystkie przedszkola prezentowały wysoki poziom, a nasza piosenka pt. „Witaminki” pojawiła się w dwóch prezentacjach. Nadeszła chwila rozstrzygnięcia konkursu, tzn. wyboru najlepszego wykonania przez publiczność. Ku naszej radości nagroda ta przypadła naszym milusińskim! Hura!!! Gratulujemy!!! Duże podziękowania dla Pani Irenki za przygotowanie dzieci do tego konkursu.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA, 25.04.2012

     Dnia 25 kwietnia niedługo po śniadaniu zaczęliśmy obchodzić Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji zagościła u nas przedstawicielka studia tańca „Bailamos” Pani Agnieszka Langowska, która przybyła z tancerzami córką Nicolą lat 9, Livią Drzewowską lat 8, Vanessą Mikołajczak i Adamaem Semrau lat11. Na początku Vanessa i Adam zaprezentowali nam pięknie ubrani Walca Angielskiego oraz Wiedeńskiego.  Następnie w duecie i solo zatańczyły Hip-Hop Nicola i Livia. Ostatnimi tańcami, jakie mieliśmy okazję zobaczyć były Cha-Cha, Samba oraz Dżajf, które ponownie były zaprezentowane przez Adama i Vanessę w delikatnej, ale jakże pięknej sukience. Nasi goście zaprosili wszystkich do nauki podstawowego kroku Samby. Przedszkolaki wykazały szczere chęci i duże zaangażowanie. Pani Agnieszka podarowała wszystkim dzieciom kolorowankę przedstawiającą tańczącą parę Shreka z Fioną. Wszystkie przedszkolaki, ale w szczególności dziewczynki podziwiały stroje tancerzy, miały możliwość dotknięcia i podziwiania sukienki Vanessy, z czego bez oporów skorzystały. W drugiej części zaprezentowały się dzieci z grupy „Mrówek”, które zataczały Poloneza, „Polkę Śmieszkę”, oraz piosenkę Shakiry „Waka waka”. Międzynarodowy Dzień Tańca zakończyliśmy wspólnym korowodem tanecznym.
WARSZTATY PLASTYCZNE PT. „MAGICZNE KWADRATY”, 24.04.2012

     Warsztaty plastyczne pt. „Magiczne kwadraty”, czyli orgiami płaskie z kwadratów, które odbyły się 24 kwietnia przyciągnęły wielu chętnych rodziców z grup „Żabek”, „Mrówek” i „Pszczółek”. Ochotnicy wyposażeni w kolorowe kartki, magiczne kwadraty o różnych wymiarach oraz inne potrzebne przybory rozpoczęli swoją pracę. Niektórzy długo zastanawiali się nad tym, co będą wykonywać i starannie dobierali kolory kwadratów, inni od razu przystąpili do pracy, a w jej trakcie powstawały nowe pomysły. Po ciężkiej, godzinnej pracy powstały piękne kolorowe, magicznie kwadratowe obrazy. Przybyli rodzice z wielką chęcią, zapałem oraz bardzo pozytywnym nastawieniem zaangażowali się w tak owocną formę spędzenia wolnego popołudnia. Kto wie, może jeszcze kiedyś spotkamy się z magicznym origami.
DRZWI OTWARTE W SZKOLE PODSTAWOWEJ 56, 24.04.2012

     W dniu 24 kwietnia 2012r. wczesnym rankiem dzieci z grupy „Mrówki” wraz z wychowawczynią wyruszyli do Szkoły Podstawowej nr 56 na drzwi otwarte. Przywitała tam ich Pani Edyta i zaprosiła na projekcje filmu pt. „Leon Zawodowiec”. Był to oczywiście film o Leonie Wyczółkowskim, historia z życia malarza. Następnie zwiedzono wystawę poświęconą malarzowi, a wypożyczoną z Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego. Kolejnym etapem zwiedzania była klasa I, dzieci obejrzały jej wnętrze zawartość tornistra ucznia, poznały, jak się pracuje z tablicą interaktywną. Na zakończenie nasze przedszkolaki pokazały wszystkim uczniom z klas I program taneczny, a więc „Polka śmieszka”, Polonez, Krakowiak. Słodkim poczęstunkiem zakończyła się pierwsza wizyta w szkole.
WYCIECZKA DO SKŁUDZEWA, 23.04.2012
 
     Dnia 23 kwietnia 2012r. nasi milusińscy wraz z wychowawczyniami oraz grupą chętnych rodziców udali się do Skłudzewa na warsztaty przyrodniczo – artystyczne. Tuż po śniadaniu, dzieci wygodnie ubrane i zaopatrzone w prowiant zajęły miejsca w autokarze. Dla niektórych dzieci była to pierwsza taka podróż razem z grupą przedszkolną. Po niespełna godzinnej podróży dotarliśmy do pięknej, malowniczej miejscowości Skłudzewo. Na miejscu wszystkie dzieci zostały uroczyście powitane przez gospodarza oraz poczęstowane skłudzewskim przysmakiem: pysznym chlebem posmarowanym jeszcze pyszniejszym dżemem z aronii. Po krótkiej konsumpcji gospodarz poprowadził rozgrzewkę i zabawy muzyczne. Następnie dzieci zaproszone zostały do parku. Tam oddychały świeżym powietrzem, słuchały śpiewu ptaków, podziwiały piękny krajobraz oraz obserwowały bardzo stare, ale piękne drzewa. Każdy mały obserwator musiał ołówkiem wykonać rysunek wybranego drzewa. Powstały bardzo piękne i interesujące obrazy. Po skończonej pracy dzieci spacerkiem udały się do Starego Dworu by tam przy pysznych kanapkach i napojach nabrać sił do dalszych przygód. Następnie gospodarze zaprosili dzieci do dwóch pracowni plastycznych by tam stworzyć dzieła. Dzieci młodsze wraz z paniami wykonywały prace na tkaninie. W tym celu przygotowano wzór koszulek, które dzieci same, według własnego pomysłu mogły pomalować farbami. Wszystkie maluchy używając farb wykonały na płótnie kolorową serwetkę. Dzieci starsze natomiast zaproszone zostały do wykonania swoich dzieł na szkle. Powstały bardzo piękne prace: drzewa i krajobrazy. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w tworzenie dzieł i z ogromną radością wykonywali zadania. Po skończonej pracy dzieci podziękowały gospodarzom za gościnę oraz miło i ciekawie spędzony czas. Każdy z uśmiechem na twarzy i ze swoim dziełem udał się do autokaru by wrócić do przedszkola. Po tylu wrażeniach niektóre dzieciaki zrobiły sobie małą drzemkę. 
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ, 20.04.2012
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI, 19.04.2012
 
     Dnia 19 kwietnia nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. Na rozpoczęcie dzieci z grupy „Mrówek” zaprezentowały piosenkę „Posprzątajmy ziemię”, która rozpoczęła dyskusję tematyczną. Dzieci z grupy „Żabek” i „Pszczółek” uważnie słuchały występu a następnie chętnie udzielały odpowiedzi na niełatwe pytania. Przedszkolaki również symbolicznie oczyściły ziemię oraz łąkę z zalegających śmieci. Jako rekwizyt posłużył nam globus osłonięty workiem z przyklejonymi odpadami oraz łąka z kwiatami. Dzieci z chęcią przystąpiły do wykonania zadania. Gdy już łąka i ziemia zostały oczyszczone ponownie wystąpiły starszaki. Tym razem zaprezentowały piosenkę pt. „Świat to tajemnica”, by uświadomić wszystkim, że Ziemia jest wspaniałą planetą, na której jeszcze dużo się może wydarzyć. Po wprowadzeniu dzieci w tematykę dnia nastąpiła część praktyczna. Wszystkie grupy wraz z Paniami wyruszyły na spacer by pozbierać śmieci znajdujące się w okolicach przedszkolnego placu zabaw i skwerku przy ulicy Ogrody. Każdy zaopatrzony był w rękawiczki. Dzieci zgromadzone odpady posegregowały do odpowiednio przygotowanych worków z napisami: szkło, papier, plastik. Po skończonej akcji dzielne przedszkolaki otrzymały odznaczenia „Strażników Przyrody”.TANECZNY KROK W BAILAMOS, 18.04.2012

     Wczesnym rankiem 12 kwietnia dzieci z grupy „ Mrówek” wybrały się na I PRZEGLĄD TANECZNY DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM PT. „TANECZNY KROK W BAILAMOS”, który odbył się oczywiście w studio tańca „Bailamos”. Na miejscu okazało się, że jest bardzo mocna konkurencja dzieci z innych przedszkoli. Ale my się tym nie przejęliśmy i czekaliśmy na swoją kolej do wejścia na scenę. Dzieci zaprezentowały taniec pt. „Polka Śmieszka” w pięknych strojach specjalnie na tę okazję uszytych przez prababcię Anieli, której tą droga chcemy jeszcze raz bardzo podziękować. Nadeszła chwila ogłoszenia wyników. Nasza cierpliwość została wystawiona na próbę, bowiem zaczęto od wyróżnień, potem kolejne miejsca a nas ciągle nie wymieniano. Warto było jednak czekać, bo okazało się, że nasze przedszkolaki otrzymały I miejsce, medale, dyplomy, statuetkę oraz podziękowania i brawa, brawa, brawa. Ach, co to były za piękne chwile. Dziękujemy naszej Pani Irenie Jankowiak za pomysł tego tańca, choreografie i przygotowanie dzieci do tego turnieju. Zadanie zostało wykonane na medal.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, 17.04.2012

     W dniu 17.04.2012r. w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zagościła w naszym przedszkolu Pani bibliotekarka Wiesława Dziewczyńska z Zespołu Szkół nr 19. Pani Wiesława zaczęła swoje spotkanie od pogadanki na temat humoru. Wszystkie zebrane dzieci miały tego dnia dobry humor, ale dowiedzieliśmy się, że można mieć zły humor. W związku z tym Pani bibliotekarka przeczytała książeczkę z serii Przygody w Stumilowym lesie pod tytułem „Zły humor”. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i miały okazje oglądać kolorowe ilustracje z czytanej książeczki. Na zakończenie Pani Wiesława podarowała dzieciom kolorowanki. Dziękujemy.
KUCHCIKOWO
 
     W kwietniu kolejno w dniach 16.04 2012r. w grupie „Żabek”, 17.04.2012r. w grupie „Mrówek” i 18.04.2012r. w grupie „Pszczółek” odbyły się drugie warsztaty „Kuchcikowo, czyli wiem, co jem”. Tym razem każdy przedszkolak przygotował dla siebie pyszną, zdrową i kolorową kanapkę w kształcie motyla z chleba foremkowego. Dzieci użyły warzyw sezonowych takich jak, sałata, ogórek, pomidor, rzodkiewka i szczypiorek. Nie zabrakło również wędliny i sera. W trakcie wykonywania swojej kanapki odbyła się pogadanka, na której przypomnieliśmy sobie, że deser może być słodki i zdrowy, dlatego że owoce, zawierają witaminy. Dzieci zgodnie uznały, że warzywa też zawierają cenne witaminy. Po przygotowaniu „kolorowych motyli” wszyscy chętnie je zajadali. Dzieci były zadowolone z zajęć zrozumiały, że z niewielką pomocą osoby dorosłej przygotowanie takiej kanapki nie jest trudne i jest wspaniałą zabawą. 
 
KUCHCIKOWO ŻABKI, 16.04.2012
KUCHCIKOWO MRÓWKI, 17.04.2012
KUCHCIKOWO PSZCZÓŁKI, 18.04.2012ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE PSZCZÓŁEK WIOSNA JEST JUŻ Z NAMI, 13.04.2012
 
     Dnia 13 kwietnia w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia otwarte pt. „Wiosna jest już z nami”. Zajęcia zorganizowane zostały na podsumowanie bloku tematycznego. Zebrani rodzice mogli obserwować jak przebiegają codzienne zajęcia oraz jak zachowują się ich pociechy podczas zajęć. Dzieci odpowiadały na pytania nauczyciela związane z wiosną, zaśpiewały piosenkę ilustrując jej treść ruchem, zatańczyły „Taniec kwiatów” oraz naśladowały zwierzęta na wiosennej łące. W trakcie zajęć otwartych dzieci reagowały na polecenia nauczyciela, ustawiły się w zamkniętym kole, sygnalizowały chęć wypowiedania się poprzez uniesienie ręki do góry oraz stosowały zwroty grzecznościowe. Przedszkolaki, które wzięły udział w zajęciach spisały się na medal a rodzice byli bardzo zadowoleni i nagrodzili swoje pociechy brawami.
 

 
BYDGOSZCZ KOCHAM, BYDGOSZCZ ZNAM, DUŻO WIEDZY O NIEJ MAM, 13.04.2012
 
     Dnia 13.04.12r. dzieci 6-letnie z naszego przedszkola zostały zaproszone do udziału w turnieju wiedzy o Bydgoszczy pod hasłem „ Bydgoszcz kocham, Bydgoszcz znam dużo wiedzy o niej mam” zorganizowanym przez Przedszkole nr 49. Podzieliliśmy się na drużyny według kolorów w herbie Bydgoszczy, a więc na drużynę w kolorze niebieski, czerwonym i białym, a na głowach mieliśmy opaski z herbami Bydgoszczy .Tak przygotowani wyruszyliśmy na poranne spotkanie w „Modraczku”. Przywitała nas Pani przebrana za Leona Wyczółkowskiego i zaprosiła do udziału w następujących konkurencjach.
  • układanie z puzzli mega pocztówek z Bydgoszczy - nasza drużyna ułożyła ilustrację przedstawiającą Operę Nova,
  • wożenie na taczkach worków do spichrzy,
  • układanie kwadratów w kolorze herbu Bydgoszczy wg podanego rytmu,
  • wyścigi i bieg na czworakach ulicą Długą,
  • rysowanie węglem dowolnego miejsca w Bydgoszczy - nasza drużyna narysowała „Łuczniczkę” w parku im. Jana Kochanowskiego.
     Na zakończenie dzieci z przedszkola nr 49 zaprezentowały nam swój popis taneczny. Następnie „ Pan Wyczółkowski” rozdał wszystkim dzieciom dyplomy i nagrody. Było to bardzo udane integracyjne spotkanie. Dziękujemy.
 

 
ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY, 12.04.2012

     Dzień ten zaczął się, co prawda jak większość dni w przedszkolu, jednak osoba obserwująca naszych przedszkolaków zauważyłaby natychmiast pewną bardzo ciekawą rzecz. Wszyscy bez wyjątku mieli na sobie ubrania w kolorach brązowym lub białym- niczym najpyszniejsze pralinki z ciemnej i białej czekolady. Prawdziwie słodkie dzieciaki można było podziwiać, kiedy nadszedł czas świętowania, bowiem Panie namalowały na ślicznych buźkach naszych przedszkolaków pyszne czekoladowe wzorki. Potem przyszedł czas na słodkie konkurencje: nawijanie na czas sznurka z wafelkiem, jedzenie słodkości bez użycia rąk, słodki taniec. Dzieci odszukały ukryte w sali ilustracje tematyczne, dowiedziały się, że czekolada rośnie na drzewie i co wspólnego z czekoladą ma łaciata krówka i burak rosnący na polu. Nasza Pani Ola przygotowała masę czekoladową, do której wkruszyliśmy wafelki, dodaliśmy bakalie, sproszkowane mleko, wszystko bardzo dokładnie wymieszaliśmy i po godzince zajadaliśmy ze smakiem najprawdziwszą, najsmaczniejszą czekoladę na świecie!PORANEK WIELKANOCNY, 6.04.2012

     Wszyscy przyszli do przedszkola w odświętnych strojach, przygotowani na masę atrakcji. Wszystkim udzielił się uroczysty nastrój, kiedy wspólnie przy suto zastawionych stołach zajadaliśmy świąteczne przysmaki. Kiedy napełniliśmy brzuszki, przyszedł czas na prezentację piosenek związanych z wiosną i Wielkanocą. Każde dziecko przyłożyło się do występu najlepiej, jak tylko umiało, świadome, że gdzieś zza okna może zerkać na nie Wielkanocny Zajączek. Po skończonej uczcie postanowiliśmy „łyknąć” nieco świeżego powietrza i udać się na spacer. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy przechodząc koło parku zauważyliśmy, że na niektórych drzewach powieszone są czekoladowe niespodzianki! Kiedy przyjrzeliśmy się uważniej, zauważyliśmy, że słodkości pochowane były w różnych miejscach. Szybciutko wyszukaliśmy je wszystkie, równo podzieliliśmy pomiędzy siebie i z serduchami przepełnionymi radością i wdzięcznością dla Wielkanocnego Zająca wróciliśmy do przedszkola na dalsze świętowanie. Wielka szkoda, że nie udało nam się zobaczyć zajączka, mamy jednak ogromną nadzieję, że usłyszał nasze śpiewy i okrzyki radości i w przyszłym roku odwiedzi nas ponownie i może tym razem postanowi się z nami nieco pobawić?


WARSZTATY WIELKANOCNE, 4.04.2012
 
     Dnia 04.04.2012r. odbyły się „Warsztaty wielkanocne” dla dzieci i rodziców z naszego przedszkola, które poprowadziła Pani mgr Anna Pęczkowska. Zajęcia cieszyły się bardzo dużą frekwencją. Podczas tego spotkania uczestnicy wykonywali ozdoby na wielkanocne stoły. Każdy mógł wybrać jedno z trzech stanowisk, a na każdym można było wykonać inną ozdobę. Przy pierwszym stoliku można było wykonać kolorowe pisanki z różnobarwnych wstążek i styropianowych jaj. Przy drugim dekorowano według własnej inwencji twórczej wizerunki baranków z wykonanych wcześniej na zajęciach plastycznych przez dzieci elementów z masy solnej. Przy trzecim stoliku wykonywano portret wielkanocnego zajączka z różnorodnych nasion. Każdy znalazł tutaj coś dla siebie. W świąteczny klimat wprowadziły uczestników piosenki o tematyce wielkanocnej. NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: