Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2014 / 2015 / KWIECIEŃ 2015

 
KWIECIEŃ 2015

AKCJA LISTY DLA ZIEMI, 14-20.04.2015
W naszym przedszkolu przeprowadziliśmy Akcję Listy dla Ziemi. Jest to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku i polega na pisaniu przez młodych ludzi listów na wykonanym z makulatury papierze. Pisanie listów było poprzedzone lekcjami tematycznymi w grupie Pszczółek i Mrówek. W listach dzieci namawiały dorosłych do działań proekologicznych. Wybraliśmy trzy najpiękniejsze prace i przesłaliśmy na adres fundacji ARKA. Przedstawiamy krótką fotorelację z odbytej akcji.
 

 
 
VII SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „SZACUNEK - JA NA NIEGO ZASŁUGUJĘ I INNYM GO OKAZUJĘ”, 29.04.2015
Na kolejnym spotkaniu w ramach programu „Szacunek - ja na niego zasługuję i innym go okazuję" rozmawialiśmy o problemach osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku inwalidzkim. W związku z tym temat zajęć brzmiał "Na dwóch kółkach". Celem zajęć było nie tylko uwrażliwienie na drugiego człowieka, ale przede wszystkim nabycie umiejętności niesienia pomocy ludziom niepełnosprawnym.
Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Mrówki”
 

 
 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA WYŻYNACH
ZORGANIZOWANE W RAMACH ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI, 29.04.2015
Nasze Mróweczki w kwietniu wybrały się na kolejną wycieczkę. Tym razem odwiedziły Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży na Wyżynach, gdzie wzięły udział w lekcji edukacyjnej. Na zajęciach dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, rozwiązywały zagadki o bohaterach ulubionych bajek oraz miały okazję posłuchać opowiadania czytanego przez Panią Bibliotekarkę. Na koniec każdy mógł wybrać książkę z półki i spokojnie ją obejrzeć.
Grupa „Mrówki”
 

 
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA, 27.04.2015
Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w naszym przedszkolu zawitali taneczni goście z opiekunką i choreografem – Panią Agnieszką Sikorską. Był też nasz ostatni gość - Mistrz świata w hip-hopie. Mieliśmy okazję zobaczyć przepiękny kunszt taneczny zespołu hip-hopowego, a także układ taneczny w wykonaniu pani choreograf Agnieszki z koleżanką. Na zakończenie nasze Mróweczki zaprezentowały układ taneczny do muzyki Michaela J.
Grupy: „Motylki”, „Biedronki”, „Pszczółki” i „Mrówki”
 

 
 
V JUBILEUSZOWE POWIATOWE KONFRONTACJE TENECZNE PRZEDSZKOLAKA
„MAGICZNE PANTOFELKI”, 24.04.2015
Już po raz trzeci przystąpiliśmy do Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Magiczne Pantofelki”. Zaprezentowaliśmy mix - układ taneczny pt. „Pudełko z zabawkami”. Była to ilustracja taneczna laleczek i misiów w bardzo zróżnicowanych stylach tanecznych. Dzieci były ubrane w piękne stroje, uszyte specjalnie na tę okazję. Przegląd był na bardzo wysokim poziomie, duża konkurencja, ale nasza prezentacja zdobyła I nagrodę. Gratulujemy! BRAWO!
Grupa „Mrówki”
 

 
 
„BAJKOLANDIA” VIII PRZEGLĄD TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH – KLUB „ODNOWA”, 24.04.2015
Klub Odnowa zaprosił nas do udziału w Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych. Cala grupa pracowała i „Drakę o drogowych znakach” przygotowała. Ćwiczyliśmy pilnie głos, dykcję oraz ruch sceniczny. Stroje przygotowaliśmy i na podbój wyruszyliśmy. Nasza opowieść jest o misiu, który nie znał znaków drogowych i miał w związku z tym liczne przygody, z humorem i brawurowo przez nas przedstawione. Pani Irenka i Pani Monika bardzo dobrze nas przygotowały i otuchy nam dodawały. Komisja obradowała i I nagrodę nam przyznała, otrzymaliśmy miano najbardziej Bajkowego Przedszkola. Brawo! Gratulujemy i dziękujemy!
Grupa „Mrówki”
 

 
 
BAL PIŻAMOWY, 24.04.2015
Tego dnia Pszczółki uczestniczyły w  Balu Piżamowym. Dziewczynki w koszulach nocnych, szlafrokach, a nawet z wałkami we włosach zaprezentowały się jako pierwsze na piżamowym pokazie mody. Chłopcy w tanecznych poskokach dotrzymywali im kroku. Pszczółki walczyły dzielnie z senną atmosferą panującą w sali podczas wielu konkurencji sprawnościowych oraz szalonej zabawy na dywanie, ale w końcu nie odmówiły sobie chwili słodkiego lenistwa. Ukołysane relaksacyjną melodią ucięły sobie krótką drzemkę na ulubionych poduszeczkach.
Grupa „Pszczółki”
 

 
 
AKCJA PT. „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, 23.04.2015
Czy ktoś uważa, że czytanie książek jest nudne? Na pewno nie! W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dzieci z grupy „Mrówek” odwiedziła mama Grzesia Szewczyka.
Grupa „Mrówki”
 

 
 
DZIEŃ KSIĄŻKI, 23.04.2015
W tym dniu do naszego Przedszkola przybyła Pani Bibliotekarka z sąsiedniej szkoły i czytała dzieciom bajki oraz opowiadania. Mali słuchacze byli bardzo zaciekawieni Przygodami Misia Uszatka i jego przyjaciół. W nagrodę za piękne zachowanie i obchody dnia książki Pani Bibliotekarka zostawiła nam książki oraz drobne upominki - gipsowe Misie. Wszyscy byli zachwyceni. W ciągu dnia dzieci z grupy Motylki wykonały zakładki do książek oraz rozmawiały na temat szanowania książek.
Grupa „Motylki” 
Grupa „Biedronki”
 


WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI
PT. „PAPIEROWE TALERZE – CZYLI COŚ Z NICZEGO”, 23.04.2015
Tego dnia odbyły się warsztaty pt. „Papierowe talerze czyli coś z niczego”. Na warsztatach dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały zwierzątka mieszkające na wiosennej łące. I tak powstały pszczoły, biedronki, motylki, żabki oraz ślimaki.  Było kolorowo, pracowicie i wesoło.
 

 
 
SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA ZDROWO”
Kwiecień to wiosna, a wiosna to kolory tęczy, właśnie dlatego nasze drugie śniadanie również było przepełnione kolorami tęczy. Posłużyły nam do tego różnorodne owoce, z których stworzyliśmy tęczową sałatkę łakomczuszkę. Było zdrowo, kolorowo i smakowicie.
Grupa „Motylki”, 24.04.2015
Grupa „Biedronki”, 21.04.2015
Grupa „Pszczółki”, 22.04.2015
Grupa „Mrówki”, 23.04.2015
 

 
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI, 22.04.2015
Dzień Ziemi od lat jest wpisany w kalendarz przedszkolnych wydarzeń. Jego celem jest promowanie postaw proekologicznych. Poprzez liczne quizy, zagadki i konkursy sprawdziliśmy wiedzę dzieci z zakresu ekologii. W trakcie zabaw odwiedziła nas Pani Redaktor, która bacznie przyglądała się naszym ekologicznym zmaganiom, a także przeprowadziła wywiad z naszymi mądrymi przedszkolakami. Po zabawach w przedszkolnej sali udaliśmy się na sprzątanie okolicznych trawników.
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
 

 
 
ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W GRUPIE MRÓWEK, 20.04.2015
W kwietniu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci i rodzice poznali nazwy wybranych produktów żywnościowych w języku angielskim. Wszyscy doskonale się bawili przy różnego rodzaju grach i piosenkach. Dzieci wyklejały czapki kucharskie oraz przedstawiały w języku angielskim zarówno swoje ulubione, jak i mniej smakujące potrawy. Następnie Kubuś Puchatek zaprosił wszystkich uczestników na małe co nieco. Podczas tej zabawy rodzice karmili swoje dzieci przysmakami, a one odgadywały co jedzą.
 

 
 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA WYŻYNACH
ZORGANIZOWANE W RAMACH ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI, 20.04.2015
Z okazji Światowego Dnia Książki dzieci z grupy Pszczółek wybrały się na wycieczkę do Biblioteki. Nasze przedszkolaki miały okazję zwiedzić bibliotekę oraz zapoznały się z pracą bibliotekarza. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka i rozpoznawały postacie z bajek. Na koniec spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Elmer na szczudłach”.
Grupa „Pszczółki”
 

 
 
WIZYTA W SZKOLE PODOFICERSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BYDGOSZCZY, 20.04.2015
Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej i spotkanie z prawdziwymi strażakami było dla wielu naszych milusińskich nie lada przeżyciem. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda miejsce gdzie przyjmuje się zgłoszenia o akcjach, oglądaliśmy strażacki parking, a nawet siedzieliśmy w wozie strażackim. Byliśmy także świadkami próby akcji ratowniczej, przymierzaliśmy kaski i oglądaliśmy sprzęt niezbędny podczas gaszenia pożaru. Jesteśmy pewni, że niejeden przedszkolak zamarzył o ześlizgu z rury, jednak na to będzie trzeba trochę poczekać.
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
 


II DZWI OTWARTE, 18.04.2015
W naszym przedszkolu ponownie gościliśmy małych odkrywców wraz z rodzicami. Zaprosiliśmy gości do wspólnej zabawy. Nasi nauczyciele prowadzili tego dnia różnorodne animacje, zabawy i zajęcia, podczas których malowaliśmy, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się, ćwiczyliśmy ciało i umysł. Nie zabrakło także atrakcji w postaci malowania buziek i tworzenia balonikowych zwierzaków. Każdy mały gość otrzymał pamiątkowy upominek oraz słodką niespodziankę.
 
 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI, 17.04.2015
Co roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Jego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Dzieci bardzo szybko przyswajają i wdrażają do swojego postępowania podstawowe zasady utrzymania porządku, segregacji śmieci, przetwarzania śmieci do powtórnego użytku. I tym razem wiedzę tę dzieci przyswoiły, ale również w inny sposób wykorzystały tzw. śmieci: w zabawach sportowych, a także wykonały ekologiczne zabawki, które uświadamiają nam, że one również mogą wywołać uśmiech na twarzach. Udaliśmy się na spacer, podczas którego posprzątaliśmy okolice naszego przedszkola.
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
 

 
 
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ
PT. „ZAMKNIĘTE W FUTERALE – KROK ÓSMY, KROK ODKRYWCY”, 17.04.2015
Futerałem nazywamy rodzaj pojemnika do przechowywania i przenoszenia przedmiotów wymagających ostrożnego obchodzenia się z nimi. Do takich niewątpliwie należą instrumenty muzyczne. Delikatne skrzypce, oboje czy flety. Po kształcie futerału próbowaliśmy odgadnąć, jaki kryje instrument. Przekonaliśmy się, że mały futerał pomieścić może duży instrument. Pootwieraliśmy i pozaglądaliśmy do futerałów uwalniając w ten sposób instrumenty, a wraz z nimi dźwięki składające się na piękną, nieznającą ograniczeń muzykę.

Grupa: „Pszczółki”
 

 
 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE MOTYLKÓW
PT. „ZWIERZĄTKA Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA”, 16.04.2015
W kwietniu odbyły się zajęcia, podczas których pokazaliśmy Wam Drodzy Rodzice, jak się bawimy i uczymy. Pomogły nam w tym zwierzątka z wiejskiego podwórka. Razem z nimi rozpoznawaliśmy odgłosy, które wydają, naśladowaliśmy ich ruchy, zaśpiewaliśmy piosenkę i wykonaliśmy pracę plastyczną – żółtego kurczaczka. Było zabawnie i radośnie, a dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do zadań. Uśmiech na twarzach Rodziców zagrzewał dzieci do działania.
 

 
 
WYCIECZKA DO ZOO, 15.04.2015
Przedszkolaki z najmłodszych grup udały się na niezwykle atrakcyjną wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy. Naszą zabawę z Motylami i Biedronkami rozpoczęliśmy od zwiedzenia nowopowstałego kompleksu, w którym znajdują się akwaria i terraria. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie ogrodu. Dzieci podczas wędrówki spotkały wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt.

Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
 

 
 
PROGRAM „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”, 7-10.04.2015
Grupa „Mrówki”
Jest to akcja firmy Tymbark i marki Kubuś. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Dzięki akcji dzieci i nauczyciele w przedszkolach otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce przyrodniczej. Dzięki temu dzieci uczyły się szacunku do otaczającego świata. Na podstawie dostarczonych materiałów dzieci realizowały wiele działań, by zadbać o otaczające nas środowisko.


 
 
TEATRZYK W KOSZYCZKU, 10.04.2015
Grupa: „Motylki”
 

 
 
URODZINY W GRUPIE PSZCZÓŁEK, 9.04.2015
W grupie „Pszczółek” obchodziliśmy 5 urodziny Majki. Rodzice Majki przynieśli dla dzieci pyszny tort. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! Samych pięknych chwil w naszym przedszkolnym gronie! Sto lat!!!
 

 
 
VII SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY”, 8.04.2015
Podczas kwietniowego spotkania z Pszczołą dzieci poznały cechy zwierząt. Oprócz pracowitych pszczół i oczywiście mrówek poznaliśmy: sprytnego i chytrego lisa, powolnego żółwia, długiego węża, mięciutką owieczkę. Dzieci mogły zastanowić się nad swoimi cechami i trochę o nich opowiedzieć.

Grupa: „Motylki”
Grupa „Biedronki”
WYCIECZKA DO MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO W BISKUPINIE, 13.04.2015
Dwie najstarsze grupy udały się na niezwykle ciekawą wycieczkę do Biskupina. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania rezerwatu archeologicznego. Chociaż warunki pogodowe były niesprzyjające udało nam się zobaczyć rekonstrukcje słynnej na całym świecie osady. Dodatkowo wzięliśmy udział w dwóch lekcjach muzealnych: „Lepienie naczyń z gliny” oraz „Paciorki”. Na tych zajęciach dzieci dowiedziały się w jaki sposób lepiły garnki mieszkanki osiedla biskupińskiego oraz jak powstawały szklane paciorki. Własnoręcznie wykonane naszyjniki oraz formy z gliny stały się pamiątką z wycieczki.
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
 

 
 
BAL PIŹAMOWY, 13.04.2015
Nasze najmłodsze przedszkolaki wzięły udział w Wielkim Piżamowym Balu. Wspólnie z małymi kotkami dwoma, śpiącym niedźwiedziem i gwiazdkami, które błyszczą i migocą bawiliśmy się przy dźwiękach kołysanek, ale także bardziej dynamicznych dźwięków. Nie zabrakło pokazu mody pościelowej oraz obiecanej bitwy na poduszki, a niektórzy nie wyskakiwali z piżamek do końca dnia, bowiem dla nich zabawa zakończyła się słodką drzemką. Mamy nadzieję, że ich sny były tak kolorowe, jak nasze balowe wdzianka.
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
 

 
 
DOGOTERAPIA - SPOTKANIE Z PSEM, 10.04.2015
Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Mrówki” ŚNIADANIE WIELKANOCNE, 2.04.2015
Na kilka dni przed Wielkanocą, już po raz kolejny zorganizowaliśmy w przedszkolu Śniadanie Wielkanocne dla wszystkich dzieci oraz personelu naszego przedszkola. Dzieci aktywnie włączyły się w przygotowanie stołu, przyniosły wiosenno-świąteczne oznaki budzącej się do życia przyrody: bazie i bukszpan oraz inne dekoracje. Po uroczystym śniadaniu dzieci wybrały się na poszukiwanie upominków od Zajączka Wielkanocnego.


 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: