Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2015 / 2016 / KWIECIEŃ 2016


KWIECIEŃ 2016
  
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA, 29.04.2016
MOTYLKI I BIEDRONKI
Dzień tańca upłynął w wesołej i miłej atmosferze. Dzieci zostały zapoznane z różnymi stylami tańca. Odwiedziły nas także Panie tańczące balet, które pokazały strój, figury i układ baletowy. Dzieci bawiły się znakomicie.


 
PSZCZÓŁKI I MRÓWKI
 

 
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW PT. ,,KOLOROWE WITAMINY” - BIEDRONKI, 28.04.2016
Zajęcia miały na celu utrwalenie, a także poznawanie warzyw i owoców poprzez zabawę. Dzieciaki przekonały się, że warzywa też mogą być słodkie, odkryły nieznane smaki i przygotowały potrawy inspirowane wyobraźnią! 
 


WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. ,,TĘCZA W SŁOIKU”, 27.04.2016
Na kwietniowych warsztatach dzieciaki wraz z rodzicami wykonywały kolorowe słoiki. Wystarczyła do tego tylko zwykła sól i kreda.  Dla rodziców była to chwila relaksu, a dla dzieci po prostu wesoła zabawa. Efektem końcowym były piękne, kolorowe, wręcz tęczowe słoiki. To tak jakbyśmy zamknęli tęcze w słoiku, aby nam poprawiała humor w pochmurne dni.
 

 
SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNĄ, 25.04.2016
„Indianie Ameryki Północnej"
Pan Arek zaprosił dzieci do muzycznego świata Indian. Tym razem nasze przedszkolaki poznały instrumenty indiańskie, wykonane z roślin i skór, rogów, kopyt zwierząt. Poznaliśmy pochodzenie i nazwy nowych instrumentów, dowiedzieliśmy się jak na nich grać i jakie wydają dźwięki. W programie były oczywiście animacje z udziałem dzieci.
MOTYLKIBIEDRONKIPSZCZÓŁKIMRÓWKIKONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „MUZYCZNY PRIMA APRILIS”, 22.04.2016
PSZCZÓŁKI
Tym razem dzięki znakomitej muzyce zagranej z przymrużeniem oka nasi mali słuchacze mogli kontynuować Prima Aprilis. Uciechy z racji tytułu koncertu było sporo, bo jak się okazało kompozytorzy muzyki poważnej nie byli pozbawieni humoru. Muzyczne żarty udało nam się odnaleźć zarówno w treści utworów wokalno-instrumentalnych, jak i w dźwiękach zabawnych i nietuzinkowych wykonanych w kompozycjach instrumentalnych. 
PRZEGLĄD TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH W KLUBIE ,,ODNOWA” KONKURS NA NAJBARDZIEJ BAJKOWE PRZEDSZKOLE, 22.04.2016
MRÓWKI
Po co jest teatr?
Ta drabina to schody do nieba, 
A ta miska nad schodami to księżyc.
Tamten miecz to zwykły pogrzebacz,
A z garnków są hełmy rycerzy,
Ale kto w te czary nie wierzy?
To jest teatr.
A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.

Mróweczki kochają zabawy teatralne i przygotowały z panią Irenką przedstawienie genialne pt. „Otwórz Okienko" H. Bechlerowej. Dzieci zdobyły I miejsce w konkursie o miano Bajkowego Przedszkola w klubie Odnowa. Dały popis gry aktorskiej, ruchu scenicznego i przygotowania muzycznego. BRAWO!!!
Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie super strojów, szczególne podziękowania dla pani M. Drapińskiej za transport strojów i scenografii.
 

 
XII PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ ,,CO W TRAWIE ŚPIEWA”, 22.04.2016
PSZCZÓŁKI I MRÓWKI
Pięcioro naszych przedszkolaków uczestniczyło w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej pt. ,,Co w trawie śpiewa", który odbył się 22 kwietnia w Miejskim Domu Kultury nr 5. Dzieci zaprezentowały ,,Piosenkę ekologiczną" oraz przedstawiły Ekoludka, którego wcześniej wykonały. Nie zabrakło wrażeń i uśmiechu na twarzy.
 

 
GOŚĆ W PRZEDSZKOLU – SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM, 22.04.2016
MOTYLKIBIEDRONKIPSZCZÓŁKI
 

 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI, 22.04.2016
MOTYLKI
Dzień Ziemi od lat jest wpisany w kalendarz przedszkolnych wydarzeń. Jego celem jest promowanie postaw proekologicznych. Podczas licznych zabaw Motylki utrwaliły swoją wiedzę z zakresu ekologii – segregowaliśmy śmieci, opowiadaliśmy sobie o wielu innych sposobach troski o naszą planetę, a na zakończenie zrobiliśmy ekologiczny tor przeszkód. Motylki to prawdziwi przyjaciele zielonej planety. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie zielonych strojów dla dzieci.


 
BIEDRONKI
Podobnie jak w poprzednich latach Miasto Bydgoszcz, Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi przeprowadza akcję ekologiczną pod nazwą „Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Tego dnia bardzo aktywnie wzięliśmy udział w ratowaniu naszej planety. Uczestniczyliśmy w ekologicznych zabawach i wysłuchaliśmy kilku ważnych informacji dotyczących dbania o naszą Ziemię. Odwiedził nas również bardzo istotny gość, a mianowicie osoba związana z lasem, Pani Marta Korneli. Dba o lasy, zwierzęta i nie tylko. Przekazała nam bardzo ważne informacje jak dbać o las i życie się w nim toczące.
 

 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. ,,KWADRATOWE ORIGAMI”, 20.04.2016
Podczas warsztatów związanych z techniką origami, tym razem tworzyliśmy obrazki wykorzystując kolorowe kartki papieru w kształcie kwadratów. Z niezwykłych kwadratów o różnych wielkościach mali artyści wraz z pomocą rodziców tworzyli i układali obrazki: domki, pszczoły, żaglówki. Okazało się, że technika origami wymaga ogromnej precyzji, skupienia i cierpliwości. Oczywiście wszyscy uczestnicy sprostali zadaniom i wykonali swoje prace na medal.
 

 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI, 20.04.2016
PSZCZÓŁKI
Podczas obchodów największego ekologicznego święta w grupie Pszczółek nie zbrakło koloru zielonego. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest to, aby nasza planeta była zielona i czysta. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady dbania o naszą planetę. I tak jak przystało na prawdziwych „Przyjaciół Ziemi” wszyscy świetnie zdali egzamin z segregowania śmieci.
 
 

KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „MUZYCZNY PRIMA APRILIS”, 18.04.2016
BIEDRONKI
Tego dnia dzieci z grupy Biedronek po raz pierwszy wybrały się do Filharmonii Pomorskiej na koncert pt. „Prima Aprilis". Wszyscy w odświętnych strojach z niecierpliwością oczekiwali na koncert, który był pełen żartów, psikusów i niespodzianek. Instrumenty pozamieniały się dźwiękami, muzycy głosami a to wszystko za sprawą kwietniowego dnia Prima Aprilis. Jednak dzieciaki nie do końca dały się nabrać i pod koniec koncertu wszystko wróciło do normy. Dzieci były zachwycone koncertem, który nagrodziły wielkimi brawami.
 

 
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI, 15.04.2016
MOTYLKI
Z okazji Dnia Książki w grupie „Motylków” odbyły się zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze. Maluszki niemalże codziennie obcują z książkami, bardzo chętnie oglądają ilustracje i słuchają opowiadań oraz wierszyków czytanych przez nauczycieli. Tego dnia każdy Motylek mógł przynieść swoją książkę, co pozwoliło nam stworzyć grupową biblioteczkę. Poza tym dowiedzieliśmy się kim jest bibliotekarz i jak powstaje książka. Przypomnieliśmy sobie, że książki są źródłem wiedzy i należy o nie dbać. Na zakończenie zajęć przybyła do nas Pani bibliotekarka z zaprzyjaźnionej biblioteki przy SP nr 25.
 


BIEDRONKI
Tego dnia głównym bohaterem naszego spotkania była książka. To jej poświęciliśmy naszą uwagę. Naszym głównym zadaniem było wypracowanie u dzieci zainteresowań czytelniczych; kształtowanie poczucia szacunku dla książek; wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.
 

 
AKCJA PRZEDSZKOLNEJ CHATKI ,,ROSNĘ RAZEM Z DRZEWKIEM”, 13.04.2015
W związku z powiększeniem przedszkolnego placu zabaw zorganizowaliśmy akcję „Rosnę razem z drzewkiem”.
CELE AKCJI:
- kształtowanie postawy szacunku do przyrody i odpowiedzialności za jej stan,
- edukacja dzieci w zakresie ochrony drzew,
- rozwijanie postaw proekologicznych,
- rozwijanie umiejętności współdziałania w trakcie wspólnego wykonywania zadań,
- sadzenie drzewek.
MOTYLKIBIEDRONKIPSZCZÓŁKIMRÓWKI
 

 
SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY”, 13.04.2016
W kwietniu wizytę pszczelarza zastąpiliśmy tworzeniem własnych plastrów miodu. Dzieci zapoznały się z wyglądem prawdziwego plastra miodu, a następnie układały plastry miodu z materiałów plastycznych. Na koniec każdy wykonał własny plaster miodu stosując folię bąbelkową, farby oraz kartki papieru. Prace dzieci można było zobaczyć na galerii Biedronek.
MOTYLKIBIEDRONKI
 


WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W RAMACH ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI, 8.04.2016
PSZCZÓŁKI
Z okazji Światowego Dnia Książki dzieci z grupy Pszczółek wybrały się do biblioteki szkolnej, mieszczącej się w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 25. Nasze przedszkolaki z wielkim przejęciem obejrzały wszystkie zakamarki biblioteki. Dzieciaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda karta biblioteczna oraz jak dużo w bibliotece jest regałów i książek. Dodatkowo przekonały się, że wypożyczenie książki to nic trudnego.
DOGOTERAPIA, 8.04.2016
PSZCZÓŁKIMRÓWKITEATRZYK W KOSZYCZKU, 8.04.2016
MOTYLKIBIEDRONKIWIZYTA STRAŻAKÓW, 7.04.2016
 
Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych-gaśniczych. Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedza jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych. Poprzez realizację podjętych działań w naszym przedszkolu, uczymy dzieci samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi.
MOTYLKI I BIEDRONKIPSZCZÓŁKI I MRÓWKISPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA ŚWIECIE”
W kwietniu odwiedziliśmy kraj charakteryzujący się tańcami latynowskimi, był to Meksyk. Jest to bardzo kolorowy kraj, dlatego też wykonaliśmy bardzo kolorową sałatkę meksykańską. Składała się ona z sera żółtego, papryki czerwonej, kukurydzy i ananasa. Coś nowego, podane w takiej formie okazało się przepyszne i dzieci z wielkim apetytem zjadły drugie śniadanie.
MOTYLKI, 4.04.2016BIEDRONKI, 5.04.2016PSZCZÓŁKI, 6.04.2016MRÓWKI, 7.04.2016DZIEŃ KRAWATA I MUSZKI, 1.04.2016
MRÓWKI
Niech wie młodzież i maluszki,
że dzień krawata i muszki
odbył się w kwietniu i to pierwszego,
a więc przebrały się wszystkie Mrówki, kolego!
Mucha, krawat szyku dodała
Zabawa… Prima Aprilis się udała!!!!
Od samego rana była WIELKA zamiana
W grupach Pszczółek i Mrówek sale i panie się zmieniły
i wszyscy świetnie się bawili.
 
Skoro w muszce i krawacie 1 kwietnia przychodzisz bracie w żartobliwych zabawach i konkursach MAMY Cię… Trzeba było wykazać się nie lada sprawnością i zwinnością, aby krawatem piłeczkę wrzucić do celu a muszką przenieś jajeczko slalomem… Bezcenne chwile humorystyczne przez cały dzień trwały i psikusom nie było końca... a że poczucie humoru wszyscy mamy to się nie obrażamy. Dziękujemy wszystkim rodzicom za cudne muchy i krawaty, w których świetnie się prezentowały MAŁOLATY… Mróweczki oczywiście….


 

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE PT. "Bydgoszcz - to lubię! Moje ciekawe miejsca"
BIEDRONKI
 


AKCJA PT. „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”
PSZCZÓŁKIMRÓWKINASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: