Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / 2012 / 2013 / LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW

LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW

Jest to projekt edukacyjny o tematyce ekologiczno-przyrodniczej dla przedszkoli. Nasze przedszkole po raz kolejny zaangażuje się w ten projekt.
Celami tego projektu jest między innymi:
  • propagowanie wśród dzieci wiedzy o lesie,
  • kształtowanie ich wrażliwości i szacunku dla ojczystej przyrody,
  • wyrabianie nawyków proekologicznych.
    W związku z tym, aby można było te cele osiągnąć placówka otrzyma w terminie, ustalonym z organizatorem, „Skrzynię skarbów” („Przedszkolna Chatka” - 23.11-07.12.2012).  Zadaniem nauczyciela prowadzącego jest przeprowadzenie przez dwa tygodnie zajęć tematycznych dotyczących ekosystemu lasu przy wykorzystaniu materiałów przesłanych przez organizatora, a następnie sporządzenie w czerwcu 2013 roku wystawy prac plastycznych wykonanych przez dzieci w Nadleśnictwie w Żołędowie.
    Po zakończeniu wizyty „Leśnej Skrzyni Skarbów” nauczyciel zgromadzi prace dzieci, stworzy stoisko prezentujące dorobek placówki i udostępni organizatorom dzieła wykonane własnoręcznie przez dzieci. Za najlepsze prezentacje czekają cenne nagrody dla placówki.
     Z niecierpliwością czekamy na „Leśną skrzynię skarbów” i pełni wiary i zapału do pracy mamy nadzieję, iż talent naszych podopiecznych zostanie prawidłowo pokierowany przez nauczyciela prowadzącego akcję i pozwoli nam uplasować się w czołówce zwycięzców.

Koordynator akcji: mgr Anna Pęczkowska - Ziętak