Jesteś tutaj: Strona główna / AKCJE / 2014 / 2015 / LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW

LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW

„Leśna Skrzynia Skarbów” odwiedzi nasze przedszkole na przełomie listopada i grudnia 2014 roku i pozostanie przez dwa tygodnie. Zawiera materiały dydaktyczne, książki, plansze dotyczące szeroko pojętej edukacji ekologicznej i tematyki leśnej. Materiały zostaną udostępnione przez Nadleśnictwo Żołędowo, KPCEE oraz podarowane przez uczestników projektu, a także „Leśną Niespodziankę” – dary lasu. W tym czasie nauczyciele realizować będą z dziećmi temat leśny, przyrodniczy, ekologiczny - związany z porą roku, wykorzystując dostarczone materiały. Przez cały rok szkolny razem z maluchami będą tworzyć prace plastyczne. Następnie cały zgromadzony dobytek zostanie zaprezentowany na specjalnym stoisku stworzonym w Nadleśnictwie Żołędowo do ogólnego wglądu.

Cele główne:
  • propagowanie wiedzy o lesie,
  • kształtowanie wrażliwości i szacunku dla ojczystej przyrody,
  • wyrabianie nawyków proekologicznych.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • poznanie środowiska przyrodniczego lasu i jego ekosystemów,
  • poznanie warunków życia niektórych zwierząt, naturalnego środowiska sprzyjającego ich życiu,
  • przyzwyczajanie dzieci do pozytywnych zachowań zmierzających do ochrony lasu,
  • odkrywanie i akceptowanie korzyści zdrowotnych wynikających z obcowania z przyrodą.

Koordynator: mgr Monika Baszyńska