Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / 2017 / 2018 / LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW

LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW

Co roku we wrześniu rozpoczyna się akcja Leśna Skrzynia Skarbów. Nadleśnictwo Żołędowo jest współorganizatorem projektu edukacyjnego, którego pomysłodawcą jest Pani Ewa Turska-Pawlicka. Założeniem tego projektu jest stworzenie merytorycznej bazy materiałów oraz rozwiązań
w prowadzeniu zajęć o tematyce przyrodniczo-leśnej. "Leśna Skrzynia Skarbów" zawiera materiały dydaktyczne, książki, plansze, dotyczą one szeroko pojętej edukacji ekologicznej i tematyki leśnej, wypożyczone z Nadleśnictwa Żołędowo, KPCEE oraz podarowane przez uczestników projektu.

Regulamin przewiduje przewiezienie materiałów do przedszkola i szkoły oraz pozostawienie ich na dwa tygodnie, w tym czasie nauczyciele realizują z dziećmi temat leśny, przyrodniczy, ekologiczny - związany z porą roku, wykorzystując udostępnione materiały.

Koordynator akcji: mgr Marta Tustanowska, mgr Katarzyna Tuszyńska