Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2011 / 2012 / LIPIEC 2012

LIPIEC 2012

WYCIECZKA DO ZAGINIONEGO ŚWIATA W MYŚLĘCINKU   18.07.2012

Wczesnym rankiem dzieci udały się na wycieczkę do „ Zaginionego świata..” w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Długa podróż tramwajem nie zmąciła ich ciekawości i radości z możliwości obejrzenia dinozaurów. Dzieci przeżyły ciekawe wrażenia nie tylko wzrokowe, ale także słuchowe, bowiem z różnych stron ogrodu rozlegały się odgłosy dinozaurów. Spacer po „Zaginionym Świecie” zakończył się wizytą w parku stawonogów i muzeum skamieniałości. Ogromna pszczoła, mrówka i biedronka, zrobiły największe wrażenie na dzieciach, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Dopełnieniem całej wycieczki były zabawy w parku rozrywki. Dziękujemy za wspaniałą wycieczkę w samym środku lata.

LETNI PIKNIK   13.07.2012

Kolejną wakacyjną atrakcją dla naszych przedszkolaków był piknik, który odbył się 13.07.2012r. Wszystkie grupy wraz z paniami zaopatrzone w koce i smakołyki udały się na przedszkolny plac zabaw by na świeżym powietrzu zjeść smaczny posiłek. Dzieci z ogromnym apatytem zjadły przygotowane smakołyki a największym powodzeniem cieszyły się kanapki. Po skończonym posiłku przyszedł czas na relaks. Dzieci odpoczywały, wygrzewając się na ciepłym słońcu. Dla chętnych przygotowane były piłki, które również umilały pobyt na placu zabaw. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zainteresowane taką formą spędzania czasu i spożywania posiłków. Do zobaczenia za rok.

WYCIECZKA NA KOMENDĘ POLICJI, grupa starsza   12.07.2012

Dnia 12.07.2012r. dzieci z grupy Mrówek odwiedziły komendę policji przy ulicy Ogrody. Znana wszystkim pani policjantka oprowadziła dzieci po komisariacie i opowiedziała o swojej pracy. Dzieci miały możliwość obejrzenia różnych policyjnych strojów oraz wykazania się wiedzą na temat pracy policji. Niestety padający deszcz uniemożliwił dzieciom obejrzenie radiowozu. Mimo tego całe spotkanie dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Dzieci cieszyły się z otrzymanych dyplomów oraz kolorowanek związanych z bezpiecznymi wakacjami.

WYCIECZKA NA KOMENDĘ POLICJI, grupa młodsza   11.07.2012

Dnia 12.07.2012r. dzieci z grupy Żabek i Pszczółek odwiedziły komendę policji przy ulicy Ogrody. Tam czekała na nie pani policjantka, która pokazała pomieszczenia znajdujące się w budynku policji. Następnie dzieci z zaciekawieniem słuchały, o tym jak wygląda praca na policji. Na wszystkich czekało mnóstwo niespodzianek. Najpierw każdy zobaczył jak wygląda policyjny samochód a najbardziej odważne maluchy wsiadły do środka i mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci. Później dzieci otrzymały teczkę, w której znajdowały się dyplomy oraz kolorowanki związane z bezpiecznymi wakacjami. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola i opowiadały rodzicom o wspaniałej przygodzie.

BAJKOWE WAKACJE   9-13.07.2012

W trakcie tygodnia bajkowych wakacji dzieciom towarzyszyła bajka pt. „Książę żaba”. Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z tekstem bajki, drugiego dnia pojawił się w sali „Bajkowy stolik”, a na nim dekoracja wykonana z naturalnych materiałów. Trzeciego dnia na stoliku pojawiły się postaci – pacynki występujące w bajce. Czwartego dnia nauczyciel czytający bajkę grał postaciami, a piątego dnia to dzieci wcielały się w aktorów i same odtwarzały tekst bajki. Wszyscy byli bardzo zainteresowani tym, co działo się na „bajkowym stoliku”.

MALOWANIE KRAJOBRAZU LETNIEGO KOLOROWĄ KREDĄ NA CHODNIKU   6.07.2012

Kolejną wakacyjną atrakcją dla przedszkolaków było malowanie kolorową kredą na chodniku. Dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na plac w pobliżu przedszkola by tam rozwinąć wyobraźnię twórczą. Tematem zabawy było namalowanie krajobrazu letniego. Dzieci z ochotą przystąpiły do pracy i po chwili szary chodnik zamienił się w piękny kolorowy letni krajobraz. Powstały obrazy przedstawiające morze z rybkami i żaglówkami, słońce, kolorowe kwiaty oraz motyle. Całej zabawie towarzyszyło ciepłe słoneczko. Mali artyści byli zachwyceni takim pomysłem spędzenia czasu na spacerze.