Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2010 / 2011 / LISTOPAD 2010

LISTOPAD 2010

WARSZTATY PLASTYCZNE, 30.11.2010

30 listopada 2010 r. do „Przedszkolnej Chatki” przyszli rodzice przedszkolaków, którzy razem ze swoimi pociechami wzięli udział w warsztatach plastycznych pt.: "Coś z niczego". Rodziców do pracy zainspirowała pani Emilia Koronka opowiadając i demonstrując, co można zrobić z rolek po papierze i ręcznikach. Uczestnicy wspólnej zabawy mieli do dyspozycji stos różnego rodzaju rolek, kolorową krepę, bibułkę, karton, papier wycinankowy, papier samoprzylepny, korki, zakrętki plastikowe, kredki, pisaki oraz różnego rodzaju kleje.
     Po krótkich konsultacjach rodzice z dziećmi przystąpili do realizacji pomysłów. Powstały anioły, mikołaje, krasnale, domki, zamki, rakiety, a także wędka, lornetka a nawet pistolet. Było wiele śmiechu, zabawy, okazji do bliskiego poznania się oraz odkrywania własnych możliwości twórczych.

ANDRZEJKI, 26.11.2010 r.

Tego dnia Grupa „Żabek” i grupa „Mrówek” wspólnie brały udział w niepowtarzalnym „Balu Andrzejkowym”. Były wspólne tańce i improwizacje, wspólnie śpiewaliśmy też piosenki i mówiliśmy wiersze. Było mnóstwo zabaw i gier, a także niezliczona ilość wróżb. Na sam koniec każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek.

WIZYTA POLICJI, 17.11.2010

Dnia 17.11.2010 r. o godz. 10.00 gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Policjanta i Panią ze Straży Miejskiej. Opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zasadach ruchu drogowego, przestrzegli również przed nieostrożnym postępowaniem, które często prowadzi do tragedii. Dzieci dowiedziały się również, że policjant, nie tylko ściga bandytów, kieruje ruchem drogowym, ale także służy radą i pomocą. Po długich rozmowach, goście odpowiadali na pytania dzieci.
     W podziękowaniu dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny – piosenki, wiersze oraz inscenizację: „Draka o drogowych znakach”. Dzieci wręczyły również własnoręcznie wykonane laurki oraz kwiaty dla naszych gości.
      Wizyta ta pozostanie na pewno na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków.