Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2011 / 2012 / LISTOPAD 2011


LISTOPAD 2011


ANDRZEJKI, 28.11.2011

     Na to spotkanie przybyli do nas Indianie i urządzili WIELKIE CZAROWANIE.
    W przygotowanej profesjonalnie scenografii - WIELKI WÓDZ w osobie pani Irenki zaprosił wszystkie dzieci do udziału we wróżbach. Na wstępie odbył się wspólny taniec indiański wokół ogniska, następnie przystąpiono do „wypalenia fajki pokoju” z przedstawicielami grup. Dzieci wysłuchały opowieści WODZA o tradycjach i zwyczajach Indian.
     Przyszedł czas na pierwsza wróżbę. Przedszkolaki losowały piórka z ogniska, z którego dowiedziały się, kim będą w przyszłości, a zegar indiański wskazał im przyszłe zawody.
     Było jeszcze wiele innych ciekawych wróżb, ale przyszedł też moment na powitanie gości, czyli Rodziców. Zostali oni zaproszeni do wróżenia m.in. obierali jabłka i rzucali obierzyną.
      Uroczysty poranek zakończyły wspólne tańce i korowody.
FILHARMONIA, 25.11.2011

     Dnia 25.11.11 w samo południe Filharmonia Pomorska wystawiła koncert pn. „Humoreska” – spotkanie z rodziną instrumentów smyczkowych.
    Mieliśmy okazję poznać wszystkie instrumenty z tej rodziny, a mianowicie skrzypce I, skrzypce II, altówkę, wiolonczelę a także kontrabas, który wjechał na scenę w wielkiej walizce. Przyjechała również ciotka, która się odchudzała i została z niej już tylko literka S, a były to skrzypce elektryczne.
     To spotkanie muzyczne było dla nas bardzo ciekawe i pouczające, wiemy już bardzo dużo o rodzinie skrzypcowej.


 
 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, 24.11.2011

     24.11.2011 nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia do przedszkola zawitały maskotki – misie, które towarzyszyły dzieciakom w ciągu dnia. Miś Łatek opowiedział milusińskim historię pluszowego misia a następnie zaprosił wszystkich do tańców, pląsów i różnych zabaw. Dzieci śpiewały znane piosenki i wyliczanki o misiach, mogły tez zaprezentować swojego puchatego przyjaciela innym dzieciom. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach i konkursach a w nagrodę Miś Łatek zaprosił je na małe co nieco – czyli miodek i kruche ciasteczka w kształcie misia. Mniam… co to był za dzień. 
KONKURS TAŃCA, 22.11.2011

     Dzieci z gr.II.: „Mrówek” zostały zaproszone do udziału w konkursie tanecznym organizowanym przez SP nr 38.
     Był to nasz pierwszy publicznym występ w tym roku szkolnym. Powitano nas bardzo serdecznie i okazało się, że byliśmy specjalnymi gośćmi tego spotkania, było nam przyjemnie i to dodało nam otuchy przed występem. Była bardzo mocna konkurencja, ponieważ oglądaliśmy wszystkie programy, które były bardzo dobrze przygotowane. Nadszedł czas na nasz występ, zatańczyliśmy pierwszy taniec z pomponami do utworu Schakiry, oklaskom nie było końca i nasi Rodzice byli z nas bardzo dumni. W końcu przyszła pora na drugi taniec z laseczkami, był to HIP-_HOP. Też nie mieliśmy z nim żadnego kłopotu.
     Po ogłoszeniu wyników, okazało się, że zajęliśmy III miejsce. Co za radość i satysfakcja BRAWO!
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, 22.11.2011

Dnia 22.11.2011r. w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” odwiedziła nas mama Ingi Nowackiej, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Kubuś Puchatek i Hefalumpy”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygód bohaterów, a później wspólnie odpowiadały na pytania dotyczące bajki.


 

TEATRZYK W KOSZYCZKU, 18.11.2011

     18.11.2011 odwiedziła nas pani Katarzyna Torzewska i jej koszyczkowy teatrzyk. Tym razem zaprezentowała bajkę pt. „Jesienny dym”. Jak zwykle pani Kasi towarzyszyły własnoręcznie wykonane rekwizyty: zwierzęta, postacie, drzewa, domki, które ubarwiły całe opowiadanie i zafascynowały małych milusińskich. Dzieci z uwagą słuchały pięknej bajki. Na zakończenia w rytm piosenki o dymku powędrowały do kolejnych zajęć.
WARSZTATY STYMULUJĄCE m. W. SHERBORN, 15.11.2011

     Kolejne spotkanie z cyklu warsztatów stymulujących rozwój dzieci odbyło się 15.11.2011roku. Przybyli na nie głownie rodzice, choć obecności dziadków również nie zabrakło. Było mnóstwo fajnych zabaw, co cieszyło nie tylko dzieci, ale i ich opiekunów. Pojawiła się m.in. „walka kogutów”, która wywołała duże emocje. Z kolei „Kołyska”, „huśtawka” i „taczki” dały dużo satysfakcji. Dopełnieniem całości były tunele w trzech odsłonach: z hula hop, „żywy” utworzony z rodziców oraz tunel z kolorowego materiału. Spotkanie zakończył wesoły pląs po sali.
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, 10.11.2011

     Dzień 10.11.2011 był najważniejszym dniem w dotychczasowym przedszkolnym życiu naszych milusińskich, bowiem w tym dniu sprawdziliśmy czy zasługują na miano prawdziwych przedszkolaków. Sprawdzenie to miało charakter iście olimpijski. Przed uroczystym pasowaniem dzieciaki musiały wykazać się sprawnością fizyczną w kilku konkurencjach sportowych. Przy okazji sprawdziliśmy również zwinność, celność i tężyznę fizyczną rodziców.
     Po sportowych zmaganiach przyszła pora na główną część spotkania – wszystkie dzielne zuchy powtórzyły tekst pasowania, a następnie wielkim ołówkiem zostały przez Panią dyrektor przyjęte do naszej przedszkolnej rodziny. Po męczących konkurencjach przyszła pora na słodki poczęstunek.DZIEŃ POSTACI Z BAJEK, 4.11.2011
 
     Dnia 4 listopada w naszym przedszkolu był się "Dzień postaci z bajek". Tego dnia dzieci odbyły podróż do baśniowej krainy. Program artystyczny został przygotowany przez mgr Annę Pęczkowską. Wspólne zabawy obejmowały nie tylko oglądanie przedstawień, ale także rozwiązywanie zadań związanych z bajkami i zabawy ruchowe.
    Na początku dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych bajek. Następnie uczestniczyły w zabawie rozwijającej spostrzegawczość - ich zadaniem było odnalezienie ukrytych w sali ilustracji przedstawiających bohaterów z ich ulubionych bajek m.in.: Smerfy, Krasnoludki, Bob Budowniczy, żółwik Franklin, Kopciuszek, Autka, Czerwony Kapturek, Scooby Doo, Kubuś Puchatek itp. Następnym zadaniem dzieci było ułożenie puzzli, które przedstawiały jedną z bajek znanych dzieciom. Ułożona ilustracja przedstawiała bajkę pt. "Czerwony Kapturek". Prowadząca zaprosiła, więc dzieci do obejrzenia przedstawienia pod tym właśnie tytułem. Nauczyciele i pracownicy przedszkola wcielili się w postaci: wilka, babci, Czerwonego Kapturka i myśliwego i odegrali przedstawienie z "przymrużeniem oka" wg  scenariusza Wandy Chotomskiej pt. "Czerwony Kapturek". Rekwizyty, stroje oraz maski dodały uroku postaciom, a dekoracje spowodowały, że w sali powstał mini teatr. Po obejrzeniu bajki dzieci wzięły udział w rozmowie kierowanej na podstawie przedstawienia z uwzględnieniem jej morału, który mówił, iż nie można ufać nieznajomym. Następnie dzieci ułożyły kolejne puzzle, które ilustrowały bajkę pt. "Kopciuszek", a po zakończeniu tego zadania zaproszono je do obejrzenia przedstawienia o tym samym tytule. W bajce pt. "Kopciuszek" również uczestniczyli nauczyciele i pracownicy przedszkola przebrani w stroje adekwatne do swoich ról. Po skończonym przedstawieniu opartym także o scenariusz napisany przez panią Wandę Chotomską, dzieci wzięły udział w rozmowie kierowanej na temat wyżej wymienionej bajki. Rozmowa dotyczyła morału zawartego w bajce, a dokładniej mówiąc o konieczności stosowania zasad higieny- mycia się. Obydwa przedstawienia zostały nagrodzone gromkimi brawami ze strony publiczności.
     Na koniec dzieci zostały zaproszone do udziału w zabawie ruchowej przy "Smerfnych hitach". Uśmiech i zaciekawienie na twarzach milusińskich świadczył o tym, że im się podobało.


 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: