Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2014 / 2015 / LISTOPAD 2014

 
LISTOPAD 2014

ANDRZEJKI, 28.11.2014
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   W młodszych grupach obchodziliśmy Andrzejki. Tym razem do przedszkola zawitały Cyganki by powróżyć i przepowiedzieć przyszłość. Dzieci chętnie włączyły się do zabaw w rytm muzyki cygańskiej oraz słuchały przepowiedni z kart i monet. 
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
„Szczęście
Szczęście owszem się zdarza,
Starczy mieć guzik i spotkać... kominiarza”
Takie oto motto przyświecało tegorocznym obchodom Andrzejek w grupie „Mrówek” i „Pszczółek”. Nasz Poranek Andrzejkowy rozpoczęła scenka teatralna w wykonaniu kominiarza p. Irenki i kominiarza p. Basi, które wszystkie kominy wyczyściły i do zabawy zaprosiły. Kominiarz w poezji dziecięcej oraz wiadomości skąd się wzięła tradycja trzymania za guzik na widok kominiarza dały początek wróżbom andrzejkowym. Dzieci miały okazje dowiedzieć się kim będą, jak dorosną losując obrazek z komina za pomocą wyciora z magnesem. Ponadto kominiarki  wróżyły dzieciom z sadzy, z guzików, z czarnych balonów, a także z ciasteczek w kształcie domków, które przygotowała mama Basi Wieczorek. Bardzo serdecznie dziękujemy! Były pyszne i samymi szczęśliwymi losami nadziane. Wszystkie wróżby były przeplatane tańcami i korowodami przy piosenkach kominiarskich i nie tylko. Zabawie dodały uroku i blasku piękne stroje przygotowane przez rodziców, bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości. Ach cóż to były za Andrzejki…
URODZINY W GRUPIE PSZCZÓŁEK, 27.11.2014
   W grupie „Pszczółek” obchodziliśmy 5 urodziny Wojtka. Rodzice Wojtka przynieśli dla dzieci pyszny tort. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! Samych pięknych chwil w naszym przedszkolnym gronie! Sto lat!!!
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI
PT. „METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE”, 26.11.2014
   Kolejne spotkanie z Metodą Ruchu Rozwijającego  odbyło się w atmosferze radości, zadowolenia i wzajemnego odprężenia. Pojawiły się także nowe dzieci z grupy „Motylków” za co dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie.Baraszkowanie na kocykach i po plecach rodziców dało dzieciom dużo radości i poczucie bezpieczeństwa, a uśmiech dziecka na tych zajęciach to chwile bezcenne. Chusta animacyjna dopełniła całości i dobrze wyhuśtała wszystkich gości. Dziękujemy!
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, 26.11.2014
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   W tym szczególnym dniu „Pszczółki” i „Mrówki” uczciły święto swoich Misiaków.  Dzieci wraz ze swoimi ukochanymi pluszakami wzięły udział w śpiewach, tańcach i licznych konkursach. Nasze przedszkolaki rozpoznawały piosenki z misiowych bajek, „łowiły” miśkom rybki oraz rysowały portret misia z zawiązanymi oczami. Na koniec zabawy dzieci zaśpiewały swoim kochanym pluszowym misiom sto lat i zjadły słodką niespodziankę, za którą dziękujemy mamie Mai z grupy „Pszczółek”.
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ
PT. „A TO ECHO GRAŁO… KROK TRZECI, KROK WSTECZ”, 21.11.2014
    Tytuł spotkania zaczerpnięty został z IV księgi Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W trakcie
listopadowego koncertu wsłuchaliśmy się w „dziwną muzykę wieczoru” opisana przez poetę,
nie kompozytora! Pani prowadząca opowiedziała o Polsce szlacheckiej, pokazała i wyjaśniła, czym jest kontusz, żupan, hajdawery, kołpak czy karabela. Artyści zaprezentowali muzykę Polski szlacheckiej.
Grupa „Mrówki”
DOGOTERAPIA-SPOTKANIE Z PIESKIEM, 21.11.2014
Grupa „Motylki” 
Grupa „Biedronki”
ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA, 21.11.2014
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   Tym razem do przedszkolnych drzwi zapukał Miś , który zaprosił dzieci do wspólnych zabaw i tańców wraz z innymi misiowymi przyjaciółmi. Dzieciaki chętnie i z radością przystąpiły do zabaw i konkursów: odgadywały zagadki, smakowały misiowe przysmaki, tańczyły misiowe tańce... na koniec za to wszystko otrzymały medal "Prawdziwego Przyjaciela Misia”. W sali przedszkolnej zrobiło się pluszowo.
WARSZTATY PEDAGOGIZUJĄCE DLA RODZICÓW
PT. „TRUDNE ZACHOWANIA”, 20.11.2014
II SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „SZACUNEK- JA NA NIEGO ZASŁUGUJĘ I INNYM GO OKAZUJĘ”, 19.11.2014
Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki”
TEATRZYK W KOSZYCZKU „O KRAWCZYKU, KTÓRY ROZCHMURZYŁ MIASTECZKO”, 18.11.2014
Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki”
WYCIECZKA DO ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO SOPEL, 14.11.2014
   Zakład Produkcyjny SOPEL zajmuje się produkcją bombek. Zakład działa od 1979 r., kultywując tradycje rodzinne, które sięgają lat 30. XX wieku. Połączenie wiedzy i tradycji z przed dziesiątków lat z najlepszymi surowcami obecnie dostępnymi na rynku stworzyło niepowtarzalną kolekcję oryginalnych ozdób choinkowych, które trafiają niemalże do wszystkich zakątków świata. Wszystko wyprodukowane w 100% bez użycia maszyn, tylko misterna ręczna praca. Każdy wzór jest inny, niespotykany. We wzorcowni podziwiać można niepowtarzalne wzory oraz limitowane serie z oryginalnymi kamieniami Swarowskiego. Podczas wycieczki BIEDRONKI, PSZCZÓŁKI I MRÓWKI zapoznały się z procesem produkcji ozdób choinkowych: dmuchaniem, srebrzeniem, malowaniem i pakowaniem. Dzieci zwiedziły również wzorcownie, gdzie mogły zobaczyć gotowe wyroby zakładu.
Grupa „Biedronki”Grupa „Pszczółki”Grupa „Mrówki” 
WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY, 12.11.2014
   Odbyło się kolejne spotkanie z Pszczołą. Tym razem dzieci dowiedziały się skąd tak naprawdę bierze się miód. Pszczoła za pomocą obrazków oraz ciekawego opowiadania przybliżyła najważniejsze informacje dotyczące etapów powstawania miodu. Oczywiście nie obyło się bez ulubionej zabawy pt. „Pszczółka śpi w ogrodzie”.
Grupa „Motylki”Grupa „Biedronki”
SPEKTAKL W TEATRZE POLSKIM PT. „ŚMIECIOTEK, CZYLI ZIELONA KRAINA”, 12.11.2014
Grupa „Mrówki”
   Teatr Pinezka z Gdańska w wesoły i przystępny sposób opowiedział dzieciom ekologiczną bajkę o potrzebie ochrony środowiska naturalnego. Tytułową piękną zieloną krainę zła wiedźma próbowała zamienić w śmietnisko, ale Clown z pomocą publiczności dzielnie walczył ze śmieciami. Spektakl z marionetkami, kukiełkami oraz wieloma akrobacjami cyrkowymi wywołał u dzieci mnóstwo śmiechu i radości.
WYJŚCIE DO PASMANTERII, 7.11.2014
Grupa „Motylki”
   Dzieci z grupy Motylki wraz z wychowawczyniami udały się do osiedlowej pasmanterii. Tam przywitały ich miłe Panie, które opowiedziały o swojej prazy oraz pokazały dzieciom materiały, które znajdują się do sprzedaży. Były to: guziki, naszywki, zamki, wełna, tasiemki, mulina, druty, igły nici oraz wiele innych. W podziękowaniu za wizytę dzieci zaśpiewały piosenkę. 
URODZINY W GRUPIE PSZCZÓŁEK, 7.11.2014
   W grupie „Pszczółek” obchodziliśmy 4 urodziny Dawida. Mama Dawidka przyniosła dla dzieci pyszny tort. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! Samych pięknych chwil w naszym przedszkolnym gronie! Sto lat!!!
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE PSZCZÓŁEK PT.„ZEBRAŁ ANANAS OWOCE EGZOTYCZNE”, 6.11.2014
    Nasze polskie owoce dzieci rozpoznają bez problemu. Jabłko, gruszkę lub śliwkę zna każdy. Jak dzieci poradziły sobie z owocami egzotycznymi? Nienajgorzej... Ananas, kiwi, pomarańcza, mandarynka lub cytryna nie stanowiła dla nich problemu. Trochę kłopotu przysporzyły dzieciom: mango, marakuja, awokado, granat i figa. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące owoców, a także zatańczyły w rytm „Owocowego karnawału”. Na koniec przyszedł czas na degustację J. Dzieci chętnie próbowały nowych smaków. 
II SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „MALI BADACZE - BAWIĘ SIĘ, POZNAJĘ,
ODKRYWAM…”, 5.11.2014
   W listopadzie dzieci z grupy Pszczółek i Mrówek ponownie spotkały się z wiatrem, który zaproponował ciekawe zabawy ruchowe. Ponadto wiatr opowiedział o swojej działalności zarówno tej dobrej dla środowiska, jak i tej troszkę gorszej. Nasze przedszkolaki jak zwykle wykazały się ogromna wiedzą w tym zakresie, jak również zaangażowaniem w zajęcia.
Grupa „Pszczółki”Grupa „Mrówki”NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: