Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2015 / 2016 / LISTOPAD 2015

 
LISTOPAD 2015


WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE "EKO-INSTRUMENT"


 

PORANEK ANDRZEJKOWY, 30.11.2015
MOTYLKI
,,Hokus pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”
Tego dnia w przedszkolu pojawiły się miłe czarodziejki i czarodzieje. Świat realny na chwilę połączył się ze światem magii, czarów i wróżb. Najważniejszym punktem programu było ustawianie butów i szukanie kolorowych kluczy. Podczas zabawy losowaliśmy zawody przyszłości, odbył się także pokaz mody andrzejkowej. Wszystkie dzieci wymyślały marzenia i wrzucały monety do wody. Nie zabrakło również różnorodnych zabaw tanecznych. Wszyscy uwierzyli, że warto mieć marzenia.
 BIEDRONKI
„Czary mary dziwna moc,
tajna siła gwiezdna noc,
łyk fantazji łyżka snu,
wyobraźni przekręć klucz.
Tylko zamknij oczy, myśli puść na wiatr,
zaraz cię zaskoczy przygód pełen świat,
poznasz tajemnice o tym, że fantazji drzwi,
każdy ma w swej głowie, swoje uchyl mi.”
Czary i magia tego dnia otoczyły nas dookoła. Wyczarowaliśmy różne ciekawe wróżby, które pozwoliły nam poznać, co nas czeka w przyszłości, a lanie wosku było wróżbą, która zakończyła naszą magię tego dnia w przedszkolu. Ciekawość, radość i ochota poznania, co nam się przydarzy były najważniejsze.
 MRÓWKI
Jesienna szaruga i plucha nastroiła nas do przekory i zorganizowania spotkania z andrzejkowymi wróżbami  w rytmie hawajskich melodii, wróżb kwiecistych, kolorowych, z papugami w tle. Było kolorowo, wesoło, kwieciście i bardzo uroczyście. Wszyscy sobie wróżyli i w swoja przyszłość patrzyli… z przymrużeniem oka oczywiście. Była zabawa w dechę wszystkim na uciechę. ALOHA!
 

 
 
PORANEK ANDRZEJKOWY, 27.11.2015
PSZCZÓŁKI
Na świętego Andrzeja w Przedszkolnej Chatce zaroiło się od wróżek i wróżbitów, którzy zgromadzili się, by używając czarodziejskich różdżek ćwiczyć przepowiadanie przeszłości. W tym celu wykonaliśmy wspólnie specjalne gwiazdki , które pomogły nam w spełnianiu najpiękniejszych życzeń. Rzucaliśmy monetą na szczęście oraz poznaliśmy atrybuty prawdziwego maga :) Nie zabrakło andrzejkowych wróżb: ustawiania butów czy poznawania przyszłego zawodu :) dzieci bawiły się świetnie a ich pozytywna, magiczna aura towarzyszyła w przedszkolu przez cały dzień :)
 
 
 
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. TRÓJNOGI KRÓL ESTRADY, 27.11.2015
Mróweczki miały niepowtarzalna okazję uczestniczyć w koncercie z okazji 155 rocznicy urodzin I.J. Paderewskiego patrona Filharmonii Pomorskiej. Na scenie królował fortepian i dźwięki z niego płynące, a były to dźwięki głośne, czyli forte i ciche, czyli piano. Była to bardzo ciekawa lekcja historii muzyki słynnego kompozytora.
MRÓWKI
 
 
 
WYCIECZKA DO WYTWÓRNI ŚWIEC W LUBICZU, 27.11.2015
BIEDRONKI
Biedronki w ostatni listopadowy piątek, wyruszyły autokarem na wycieczkę do Lubicza. Daleka droga doprowadziła nas do wytwórni świec. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda hala produkcyjna, wsłuchiwały się w odgłosy pracujących taśm produkcyjnych oraz czuły unoszące się zapachy powstających świeczek. Dowiedziały się o kolejnych etapach powstawania świec i mogły same pomóc częściowo w ich wykonaniu. Na koniec otrzymały prezent w postaci świeczki.
 
 
 
TEATRZYK W KOSZYCZKU, 27.11.2015
Przedstawienie pt. „Jesienne szczęście”
MOTYLKI 
PSZCZÓŁKI


 

II SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ, 26.11.2015 
W listopadzie wybraliśmy się z odwiedzinami do przepięknej miejscowości „Bańkowice Mydlane”. Dzieci otoczył kolorowy świat marzeń i baniek mydlanych, a przecież wszyscy wiemy, że wyobraźnia dziecka to najcudowniejsza rzecz pod słońcem.
BIEDRONKI
 
 
 
II SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. KUCHCIKOWO NA ŚWIECIE
W tym miesiącu wybraliśmy się do Francji. Zjedliśmy przepyszne śniadanie francuskie pod wieżą Eiffla. Bagietka, ser i przepyszne masło były bohaterami, którzy pomogli nam po części poznać obyczaje Francuzów, a może i u nas produkty te zagoszczą na stałe podczas posiłków.
MOTYLKI, 23.11.2015 
BIEDRONKI, 24.11.2015 
PSZCZÓŁKI, 25.11.2015
 

 

MRÓWKI, 26.11.2015


 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE, 25.11.2015
Drugie spotkanie w tym roku szkolnym z MRR  W. Sherborne odbyło się w bardzo licznej gromadzie i wesołej atmosferze. Dzieci z rodzicami bardzo ochoczo przystąpiły do zabaw i ćwiczeń, które znały. Pojawiły się też trzy nowe zabawy, z którymi uczestnicy sobie świetnie poradzili. Wesołe z rodzicami  baraszkowania... aż tu nagle koniec spotkania. Dziękujemy. Zapraszamy w styczniu na kolejny odcinek serialu z MRR W. Sherborne.
 

 
 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA,  25.11.2015
MOTYLKI
Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowe święto szczególnie dla grupy najmłodszej - Motylków. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im w zabawach. Motylki chętnie brały udział w zabawach, tańcach, pląsach. Było wesoło i miło.
Ty i ja, ty i ja, ty i ja
Misie szare, misie szare obydwa.
I kochają się te misie,
Przytulają swoje pysie,
Misie szare, misie szare obydwa
 


 
BIEDRONKI
 Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci z grupy Biedronki odwiedził Miś-strażak. Rozmawiał on z dziećmi na temat bezpiecznych zabaw w przedszkolu, w domu czy na podwórku. Przypomniał dzieciom o przestrzeganiu kodeksu przedszkolaka oraz o podstawowych zasadach przechodzenia przez ulicę. Dzieci i ich pluszowe misie przyniesione z domu były bardzo zainteresowane spotkaniem, chętnie włączyły się do zabaw ruchowych... a na koniec zjadły pysznego, maślanego miśka. Mniam!
 

 
 
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW PT. JESIENNE ZABAWY, 24.11.2015
PSZCZÓŁKI
W listopadzie nasze dzielne „Pszczółki” miały okazję pokazać rodzicom jak radzą sobie z zadaniami matematycznymi. Dzieci pomagały bohaterom naszej książki przygotować jesienne zapasy, tak więc liczyły, dodawały i odejmowały oraz porównywały liczebność zbiorów orzechów, jabłek, kasztanów i żołędzi. Dodatkowo dzieci rozpoznawały cyfry i inne znaki graficzne, a rodzice mieli możliwość zobaczenia zadań dla 4-latków i 5-latków. Nasze „Pszczółki” świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zdaniami.
 

 
 
WYCIECZKA DO MANUFAKTURY SŁODYCZY „KARMELKOWA KRAINA” ORAZ DO MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU, 20.11.2015
Dwie najstarsze grupy udały się na niezwykle ciekawą wycieczkę. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od  zwiedzenia Muzeum Mydła i Historii Brudu. Tam dzieci zwiedziły część muzealną z przewodnikiem oraz wzięły udział w warsztatach mydlanych, gdzie własnoręcznie wykonały mydło, które później każdy uczestnik mógł zabrać do domu. Następnie przenieśliśmy się do manufaktury słodyczy, gdzie dzieci miały okazję obejrzeć pokaz produkcji słodyczy. Dzieci zobaczyły cały proces produkcyjny od momentu wylania karmelu na kamienny blat, aż do momentu powstania gotowego produktu. Dodatkowo każdy spróbował swoich sił w roli cukiernika i wykonał własnego lizaka. 
PSZCZÓŁKI 
MRÓWKI
 

 
 
WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY 20.11.2015
Podczas kolejnego spotkania z Pszczołą dzieci jak zwykle świetnie się bawiły poznając życie pszczół. Tym razem dzieci z grupy Biedronek poznały osobników pszczelej rodziny i dowiedziały się o pracy, jaką wykonują one w ulu. Dzieci z grupy Motylków poznały nową zabawę pt. "Pszczółka śpi w ogrodzie".
MOTYLKI 
BIEDRONKI
 

 
 
WARSZTATY PEDAGOGIZUJĄCE DLA RODZICÓW PT. „LĘKI I FOBIE U DZIECI”, 18.11.2015
Lęki mogą mieć charakter przemijający, ale mogą też przejawiać się w postaci fobii. Podczas warsztatu rozmawialiśmy z rodzicami o tym, jakie lęki występują w kolejnych etapach życia dziecka oraz które z nich są lękami rozwojowymi. Rodzice chętnie brali udział w warsztatach i dzielili się doświadczeniami.
 

 
 
II SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „AKADEMIA DOŚWIADCZALSKICH”, 13.11.2015
W Akademii Doświadczalskich dzieci zapoznały się z materiałami, które zostaną wykorzystane do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów. Na pierwszym spotkaniu dzieci sprawdzały czy karteczki potrafią tańczyć. No i okazało się, wystarczy wziąć nadmuchany balon, potrzeć go kłębkiem wełny i przyłożyć do cieniutkich karteczek. Efekt natychmiastowy i fantastyczny. Dzieciaki były zaskoczone i zafascynowane zjawiskiem elektryzacji.
MRÓWKI
 

 
 
DOGOTERAPIA - II SPOTKANIE, 13.11.2015
MOTYLKI 
BIEDRONKI
 

 
 
URODZINY W GRUPIE BIEDRONEK, 12.11.2015
W grupie „Biedronek” obchodziliśmy 4 urodziny Antosi. Rodzice Antosi przynieśli dla dzieci duży tort. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! Samych pięknych chwil w naszym przedszkolnym gronie! Sto lat!!!  
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „LAMPIONOWE POTWORKI”, 4.11.2015
Ciemno, szaro i buro za oknem? A na naszych listopadowych warsztatach zabawnie i kolorowo! Przy użyciu słoików, krepy i papieru powstały przepiękne zabawne, czasem może nawet trochę straszne lampionowe potworki, które rozświetlą każdy dziecięcy pokój. Zabawa była przednia, a wykonane lampiony były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. :)
 

 
 
AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA - AKCJA JESIENNA
MOTYLKI
W listopadzie zrealizowaliśmy akcję jesienną Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Temat przewodni to: " Z Janem Brzechwą o zdrowiu". Zajeliśmy się takimi zagadnieniami jak:
  • „Dbanie o ząbki z Jordanem”, czyli wszystko co przedszkolak powinien wiedzieć o higienie jamy ustnej.
  • Jemy sezonowe warzywa i wzmacniamy odporność przed zimą.
  • Utrzymujemy prawidłową wagę, czyli profilaktyka otyłości. 
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem brały udział w zajęciach, a wiedzę zdobytą na pewno zastosują w swoim codziennym życiu.
 

 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: