Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2010 / 2011 / LUTY 2011

LUTY 2011

WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ, 22.02.2011

Dnia 22.02.2011r. nasze przedszkole odwiedziły ponownie Panie ze Straży Miejskiej. Każda z grup przedszkolnych odbyła pogadankę z jedną z Pań na temat pracy Strażniczek Miejskich. Panie opowiadały, co należy do ich obowiązków i z jakimi problemami można się do nich zgłaszać. Poinformowały również przedszkolaków o bezpiecznych sposobach spędzania czasu wolnego podczas zabaw zimowych w mieście. Mówiły o tym jak się bawić w pobliżu jezdni, gdzie można swobodnie stawiać bałwany i jeździć na sankach. Na koniec każda z grup podziękowała Paniom za przybycie przedstawiają specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny oraz wręczając własnoręcznie zrobione laurki.

WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY, 14.02.2011

14 lutego 2011r. w Dzień Św. Walentego urządziliśmy Bal Karnawałowy. Dzieci z ogromnym zapałem oczekiwały rozpoczęcia imprezy, bowiem każdy chciał się zaprezentować w pięknym i niepowtarzalnym stroju.
„Czerwony Kapturek”, który przybył w gości, zaprosił zebranych do rewelacyjnej zabawy. Odbyło się mnóstwo ciekawych konkursów: „Gorąca miotła”, „Hula-hop”, „Co się zmieniło w moim stroju”, „Mam serduszko malowane” i wiele innych.
Wybieraliśmy również „Króla i Królową Balu”. Każdy z uczestników imprezy losował czekoladę. Tylko pod dwoma wybranymi tabliczkami były korony, które wskazały „Króla i Królową Balu”.
     W Balu aktywnie uczestniczyli również rodzice, którzy wykazywali się podczas przeróżnych konkursów i tańców. Między innymi mama z tatą tańczyli z rolką po papierze toaletowym umieszczoną między ich czołami.
     Do tańca przygrywała nam zaproszona orkiestra, która wygrywała najbardziej skoczne rytmy.
   Na pamiątkę wydarzeń z Balu Karnawałowego każdy uczestnik zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoim przyjacielem w ramce-serduszku.