Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2011 / 2012 / LUTY 2012

 
LUTY 2012
 
DNI FRANCUSKIE, 29.02.2012

      Dnia 29.02.2012r. w naszym przedszkolu odbyły się obchody „Dni Francuskich” jako podsumowanie informacji o Francji w ramach cyklu „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. Z tej okazji odwiedził nas lektor języka francuskiego, który zaprezentował narodowy język tego kraju i nauczył dzieci podstawowych zwrotów w języku francuskim. Opowiedział również o zwyczajach, kulinariach i świętach we Francji. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wspólnie wyklejali wieżę Eiffla.
ZAJĘCIA Z ROBOTYKI, 28.02.2012

      Dnia 28.02.2012r. odbyły się zajęcia z robotyki. Dzieci układały według instrukcji z klocków lego lwa i bączki. Pracowały w grupach trzy osobowych. Pan instruktor służył pomocą każdemu przedszkolakowi i szybko wyjaśniał jak poprawnie składać klocki. Gotowe „budowle” podłączono do laptopów i za sprawą oprogramowania wprawiono je w ruch. Wzbudziło to olbrzymie zainteresowanie i zaciekawienie dzieci.

 


ZAJĘCIA OTWARTE W GR. MRÓWEK, 28.02.2012

     Dnia 28.02 12r. zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy „Mrówek” na zajęcia otwarte, których tematem była rozmowa podsumowująca blok tematyczny „Bezpieczeństwo zabaw na śniegu i lodzie”. Dzieci miały okazje zaprezentować swoją wiedzę na w/w temat poprzez: rozwiązywanie zagadek, układanie historyjek obrazkowych w kolejności zdarzeń, segregowanie ilustracji przedstawiających bezpieczeństwo i zagrożenia zabawy na śniegu, zaśpiewały i zinstrumentowały piosenkę pt. „Bałwankowa rodzina”, układały podpisy pod obrazkami, próbując czytać, przeliczały bałwanki, były również zabawy z ćwiczenia słuchu fonematycznego oraz zimowe zawody „Milionerów”. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały duże brawa od Rodziców. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadań postawionym im podczas zajęcia.
     Brawo, tak trzymać!
WYJŚCIE DO PIZZERII GR. ŻABEK I PSZCZÓŁEK, 24.02.2012

      Dnia 24.02.2012r. dzieci z grupy „Żabek” i grupy „Pszczółek” w ramach obchodzenia „Dni Włoskich” w naszym przedszkolu wybrały się na wycieczkę do pizzerii „Mario”. Maluszki mogły podpatrzeć jak wykonuje się tradycyjną włoską pizzę, a następnie skonsumować ją, popijając nie gazowanym sokiem. Na zakończenie wizyty w pizzerii dzieci otrzymały w prezencie lizaki serduszka.TEATRZYK W KOSZYCZKU, 24.02.2012

     24.02.2012r. ponownie odwiedziła nas zaprzyjaźniona pani Katarzyna Torzewska z „Teatrzykiem w koszyczku”. Tym razem zaprezentowała naszym przedszkolakom przedstawienie pt. „Pani Zima”. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i zainteresowaniem obserwowały wydarzenia, a nawet włączyły się do wspólnego śpiewania piosenki „Sanna”. Przedstawienie wzbudziło jak zwykle zachwyt dzieci.
KÓŁKO MAŁYCH MIŁOŚNIKÓW BYDGOSZCZY, 22.02.2012

     Dnia 22.02.2012r. miało miejsce się kolejne spotkanie z tego cyklu, które było pod hasłem „Bydgoszcz – miasto rozwijającego się przemysły”. Celem tych zajęć było ukazanie dzieciom ile wartościowych rzeczy produkuje się w Bydgoszczy. Dzieci miały możliwość zobaczenia na ilustracjach szyldy bądź symbole firm produkcyjnych znajdujących się w naszym mieście, a także dzieła, które były wytworem danego przemysłu. Podczas spotkania przedszkolaki samodzielnie wykonały z pudełek po zapałkach „Pociąg swoich marzeń”. 
POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY I CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, 21.02.2011

      21 lutego b.r. w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz „Poznajemy ciekawe zawody” po raz kolejny nasze przedszkolaki miały gościa. Tym razem odwiedziła nas mama Szymona z grupy Pszczółek – Pani Żaneta Janiak. Przywitała nas w stroju pielęgniarki, bowiem pracuje w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy na oddziale kardiologii. Pani Janiak przeczytała dzieciom krótką bajkę pt. „Odwiedziny w szpitalu” i w ten sposób zainteresowała je i zachęciła do dalszej rozmowy. Dzieci chętnie odpowiadały na zadane pytania a starszaki wykazały się wiedzą na temat zadań należących do pani pielęgniarki. Nasza pani pielęgniarka przyniosła również dwa stetoskopy i dzieci mogły posłuchać bicia własnego serca. Na koniec mama Szymona obdarowała wszystkich przedszkolaków strzykawkami oraz diodami, które wykorzystuje się do badania serca. Dzieciaki były bardzo zadowolone z wizyty no i oczywiście cieszyły się z otrzymanych prezentów, które zostaną wykorzystane przy omawianiu tematów związanych z dbaniem o zdrowie. Przedszkolaki wdzięczne za wizytę wręczyły naszemu gościowi laurkę z podziękowaniem. Było to bardzo ciekawe połączenie dwóch akcji.ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW Z GRUPY ŻABEK, 20.02.2012

     Dnia 20.02.2012r. odbyły się zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z grupy "Żabki", które poprowadziła mgr Anna Pęczkowska. Temat spotkania brzmiał "Gdzie schował się pajacyk?". Było to zajęcie z zakresu edukacji matematycznej dzieci w wieku przedszkolnym. Celem zajęć było kształtowanie świadomości własnego ciała i przestrzeni. Nauczyciel po przywitaniu się z dziećmi i ich rodzicami zaprosił maluchy do wspólnej zabawy. Na zajęciach pojawił się "gość" - pacynka pajacyk, który był smutny, gdyż nie wiedział, która to lewa, a która prawa ręka, nie znał też określeń: z przodu, z tyłu, obok, u góry i na dole. Prosił dzieci, aby go tego nauczyły, a one z chęcią podjęły się tego zadania. Najpierw wskazywały prawą rękę i prawe części ciała, a potem lewą rękę i pozostałe lewe części ciała. Prawidłowe wskazywanie odpowiednich części ułatwiała dzieciom zawiązana na prawej ręce wstążeczka a także przypięte po lewej stronie ubrania serduszko. Edukacja pajacyka objęła także zabawę orientacyjno-porządkową pt. "Gimnastyka" - czyli wskazywanie odpowiednich części ciała zgodnie z treścią piosenki pt. "Witają się części ciała" - podczas której dzieci witały się wymienionymi przez nauczyciela częściami ciała, a także zabawę muzyczno- ruchową pt. "Pajacyk" - podczas której dzieci "zamieniły się w pajacyki" i gdy grała muzyka to tańczyły, a gdy przestawała grać to skakały jak pajacyki. Gdy dzieci uświadomiły już pajacykowi, która ręka jest lewa, a która prawa to zaczęły wyjaśniać mu pojęcia z przodu, z tyłu, obok, u góry, na dole. Operowały przy tym własnymi papierowymi pajacykami przygotowanymi wcześniej przez nauczyciela prowadzącego zajęcia. Układały je w różnych miejscach zgodnie z poleceniami nauczyciela. Podsumowaniem zajęć była krótka rozmowa dotycząca treści przeprowadzonego zajęcia. Na zakończenie zajęć nauczyciel pożegnał się z dziećmi piosenką pt. "Do widzenia dzieci". 
DNI WŁOSKIE - WYJŚCIE DO PIZZERII, 17.02.12

     Dnia 17.02.2012r. w ramach kółka "Poznajemy kraje Unii Europejskiej" dzieci z grupy "Mrówek" wraz z nauczycielami i rodzicami wybrały się do pizzerii. W tym miesiącu na zajęciach z tego cyklu dzieci poznawały Włochy - ich tradycje, zabytki, zwyczaje, język i kulinaria. Dlatego też w związku z tym wyjechały na wycieczkę do prawdziwej pizzerii. Poznały wygląd restauracji nie tylko od "strony klienta", ale także i od "strony kuchni". Zobaczyły, jak wygląda zaplecze, jakie stoją w kuchni urządzenia potrzebne do wykonania pizzy, jakie produkty muszą zostać zakupione, by powstała prawdziwa włoska, pizza.  Podczas wycieczki każde dziecko samodzielnie wykonało pyszną pizzę z takich składników, jakie chciało i jakie lubi. Następnie pizza została umieszczona w piecu, a po chwili każdy mógł się nią zajadać. Mimo, iż pizze nie były podpisane, każde dziecko rozpoznało swoją, gdyż każda była zrobiona z innych składników według apetytu i wyobraźni dziecka. Po konsumpcji nadszedł czas na powrót do przedszkola. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń bezpiecznie powrócili do placówki.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, 14.02.2012

     Dnia 14.02.2012r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, podczas którego odwiedziła nas siostra Amelki Pałki z grupy „Mrówek”. Przeczytała przedszkolakom opowieść o kolejnych przygodach Kubusia Puchatka. Wszyscy słuchali z zaangażowaniem.
WALENTYNKI - ŚWIĘTO MIŁOŚCI, 14.02.12

     Dnia 14.02.2012r. w Przedszkolu Niepublicznym „Przedszkolna Chatka” obchodziliśmy Walentynki. Tego dnia wszystkie dzieci jak i nauczyciele posiadali w swoich strojach motywy w kolorze czerwonym. Świętowanie Walentynek rozpoczęliśmy od pogadanki na temat tego dnia. Wyjaśniliśmy sobie pojęcie „miłości”, znaczenia tego święta oraz skąd się ono wywodzi. Dzieci wcześniej przygotowane własnoręcznie kartki walentynkowe, wrzuciły do skrzynki pocztowej, aby później móc je przekazać swoim rodzicom.
   Następnie zaczęło się muzyczno-taneczne świętowanie, odbyły się również liczne gry i konkursy, w których dzieci chętnie uczestniczyły, a były to m.in.: konkurs tańca z balonem trzymanym brzuszkami bez pomocy rączek, taniec na kawałku gazety, zabawa w znajdowanie swej pary.
      Tak tanecznym krokiem, pełni radości i humoru obchodziliśmy święto miłości w naszym przedszkolu.
WYJŚCIE DO FILHARMONII, 10.02.12

     W mroźny poranek dnia 10.02.2012r. byliśmy na kolejnym Edukacyjnym Koncercie w Filharmonii, który tym razem był pod hasłem: Folklor Kaszubski.
    Występ zaczął się od zaprezentowania kapeli w strojach kaszubskich, której uczestnicy grali na klarnecie i na akordeonie. Na ogromnej mapie Polski wspólnie szukaliśmy regionu, na którym leżą Kaszuby. Oczywiście pojawiła się również para taneczna w stroju kaszubskim i zaprezentowała nam szereg tańców ludowych. Poznaliśmy również piosenkę w gwarze kaszubskiej, która była wyświetlana na wielkim ekranie w formie rysunkowej. Była śmieszna i słuchanie jej, sprawiło nam wiele radości.KONCERT DZIECI DZIECIOM, 9.02.2012

     Dnia 9.02.2012r. odbyła się II edycja koncertu „Dzieci Dzieciom”, podczas którego przed naszymi przedszkolakami wystąpiły dzieci i młodzież uczestniczący w popołudniowych zajęciach edukacyjno-kulturalnych prowadzonych w DEK „REGNUM”.
     Swoje umiejętności zaprezentowali:
  • dwa zespoły taneczne z układami do zmiksowanych utworów muzycznych, które przygotowała Pani Kaja Sobieraj,
  • Agata Maciejewska oraz Wiktor Manikowski pod czujnym okiem Pani Agnieszki Wesołowskiej wykonali piękne utwory na pianinie,
  • Klaudia Drapińska przy pomocy Pani Joanny Jendrzejewskiej zaśpiewa piosenkę z repertuaru Czerwonych Gitar,
  • Kajetan Maciejewski pod opieką Pani Michaliny Kontowicz wykonał utwór na gitarze,
  • Jędrzej Gruszczyński, którego również przygotowała Pani Michalina Kontowicz na keyboardzie zagrał melodię rosyjską.
   Cały koncert oglądali również rodzice osób, które występowały i rodzice naszych przedszkolaków. Każdy z prezentujących się uczestników został nagrodzona gromkimi brawami i otrzymał dyplom uczestnictwa w koncercie.
DNI WŁOSKIE, 8.02.2012

      Dnia 8.02.2012r. odbyło się spotkanie z cyklu „Dni włoskich” w naszym przedszkolu. Z tej okazji odwiedziła nas Pani Marcelina Rajewska, która jest lektorem języka włoskiego. Podczas swojej wizyty zapoznała dzieci z grup „Mrówek”, „Żabek” i „Pszczółek” z podstawowymi zwrotami w języku włoskim, z flagą i godłem tego kraju, z pysznymi deserami i posiłkami pochodzącymi z Włoch. Były też zabawy taneczne, piosenki włoskie i inne gry. 


 
 
BAL KARNAWAŁOWY, 3.02.2012

     Dnia 3.01.2012r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Wodzirejem imprezy był Kot w butach, w którego postać wcieliła się Pani Irenka. Powitała wszystkich przebierańców i zaprosiła do wspólnej zabawy. Dzieci wzięły udział w licznych konkursach i tańcach m.in. „ Gorące jabłko”, „ Kolorowe baloniki”, „Confetti dla misia”, „Układanie hasła balu”, „ Bajkowe zagadki” oraz ”Śpiąca królewna i śpiący rycerz”.
     Na zakończenie balu odwiedzili nas Rodzice, którzy też ochoczo stanęli do udziału w konkursach i zabawach tanecznych. Byli również świadkami wyboru króla i królowej balu. Wybory poprzedziła prezentacja strojów wszystkich dzieci na zaczarowanym chodniku.
     Wspólny taniec orszaku królewskiego zakończył nasz bal.
 


 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: