Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2012 / 2013 / LUTY 2013


LUTY 2013

 
METODA DOBREGO STARTU, 22.02.2013

GRUPA MRÓWEK
GRUPA ŻABEK
   Dnia 22.02.2013r odbyły się kolejne zajęcia Metodą Dobrego Startu. Tym razem dzieci pracowały na podstawie piosenki o pajacyku. Między innymi układały "nogi" pajacyka z chust, pracowały z przygotowanymi przez nauczyciela kartami pracy przykładając je w różne miejsca i rysując palcem dwie pionowe kreski - "nogi" pajacyka. Oprócz tego rysowały także na tackach z kaszą manną oraz ołówkiem na kartach pracy. Przez cały czas trwania zajęć przedszkolaki utrwalały jeden znak II - dwie pionowe kreski, a towarzyszyła im w przy tym nieustannie piosenka o pajacyku. 
INTERAKTYWNE POKAZY NAUKOWE PRACOWNI PROFESORA DOŚWIADCZALSKIEGO, 22.02.2013

   Dnia 22.02.2013 w Przedszkolu Niepublicznym „Przedszkolna Chatka” odbyło się spotkanie z „Profesorem Ciekawskim”. Podczas tego spotkania dzieci zobaczyły niezwykłe eksperymenty : zmiany kolorów cieczy, zmiany kolorów płomieni, „tańczącego węża z piany”, pianową fontannę. Pan Ciekawski zabrał dzieci w „podróż w chmurach”, gdyż „wyczarował chmury” w sali. Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję zagrać na „magicznych instrumentach”.  O zaciekawieniu dzieci nie trzeba wspominać, świadczą o tym załączone zdjęcia...


 

AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MAMA HUBERTA Z ŻABEK, 22.02.2013

    Dnia 22.02.2013 gościła u nas mama Huberta Więckiewicz. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przeczytała przedszkolakom bajkę pt. „Tupcio Chrupcio” Dzieci w ciszy i skupieniu słuchały opowieści płynącej z ust mamy ich kolegi. Na zakończenie spotkania Hubert podarował przedszkolakom słodki upominek, a mamie wręczył w imieniu wszystkich Pań i przedszkolaków podziękowanie za udział w tej ogólnopolskiej akcji.
ZAJĘCIA OTWARTE PT. „MATEMATYCZNE ZABAWY Z BAŁWANKIEM”, 21.02.2013

   Na zajęciu otwartym dla Rodziców "Mrówki" zaprezentowały swoje umiejętności matematyczne. Rozwiązywały i układały ZADANIA Z TREŚCIĄ NA DODAWANIE I ODEJMOWANIE. Bohaterem zajęcia był liczebnik porządkowy i wszystkie dzieci sobie z nim w mig poradziły.
Piosenka o rodzinie bałwanków zakończyła zajęcie, a dzieci od rodziców dostały duże brawa - TAK TRZYMAJCIE!
V SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ”
, 20.02.2013

   20 lutego 2013 roku odbyły się zajęcia w ramach programu „Przedszkolak w zaczarowanym świecie poezji dziecięcej”. Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z wierszem pt.: „10 życzeń”. Nie tylko poznały życzenia pewnego przedszkolaka, swojego rówieśnika, ale również uruchomiły maszynę marzeń (w rolę wcieliła się chusta animacyjna), która to uszczęśliwiła nie jednego i odkryła najbardziej ukryte życzenia naszych milusińskich.

GRUPA PSZCZÓŁEK
GRUPA ŻABEK
GRUPA MRÓWEK
METODA DOBREGO STARTU
, 15.02.2013


GRUPA MRÓWEK 

GRUPA ŻABEK

KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „PITPILITANIE I PIMPILENIE NA GŁOSY”, 15.02.2013

GRUPA MRÓWEK
   Dzieci z grupy Mrówek wybrały sie na kolejny edukacyjny koncert do Filharmonii Pomorskiej. Był to koncert poświęcony 100 rocznicy urodzin kompozytora Witolda Lutosławskiego. Podczas koncertu mieliśmy okazję usłyszeć wiersze Juliana Tuwima w wersji śpiewanej, były to kompozycje Witolda Lutosławskiego. Najwięcej radości sprawił nam wiersz „Chłop i Baba”, który oprócz śpiewu był bardzo zabawnie zainscenizowany. Oprócz tego usłyszeliśmy wiersze: „Spóźniony słowik”, „ Lokomotywa”, „Pan Tralaliński”, „Abecadło”, „Ptasie radio”. Dziękujemy za moc wrażeń muzycznych.
AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MAMA AGATY Z ŻABEK, 15.02.2013
CYKL WARSZTATÓW Z JĘZYKÓW OBCYCH DLA DZIECI Z RODZICAMI – JĘZYK FRANCUSKI
, 14.02.2013 
SPOTKANIE WALENTYNKOWE, 14.02.2013

   Tradycyjnie obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki czyli święto miłości. Celem tego spotkania było rozwijanie mowy dzieci poprzez swobodne wypowiedzi na temat : „Co to jest miłość?”. Wyjaśniliśmy sobie co oznacza nazwa „walentynki”, skąd się wzięła oraz z jakiego kraju pochodzi to święto. Wykonaliśmy także kartki walentynkowe, którymi następnie obdarowaliśmy innych. Nie zabrakło muzyki o tematyce miłosnej, wspólnych zabaw i tańców.


 

WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY – SPOTKANIE PIĄTE, 13.02.2013

   Kolejne spotkanie z Pszczołą upłynęło pod hasłem „Pszczoły, pszczółki i pszczółeczki do plastycznej teczki”. Każda grupa miała za zadanie wykonać własną Pszczołę z wcześniej przygotowanych materiałów. Najmłodsze dzieci wykonały z kolorowych pasków papieru dom dla pszczół czyli ul. Dzieci z grupy Żabek wykonały walentynkowe pszczółki z rolek po papierze toaletowym, które miały skrzydełka w kształcie serduszek. Najstarsza przygotowała pszczółki z papierowych talerzy. Wszystkim uczestnikom bardzo podobał się pomysł spędzenia czasu w takiej formie. Każdy chętnie wziął się do pracy czego efekty widoczne są na zdjęciach oraz zadowolonych buziach dzieci.
 
GRUPA ŻABEK
GRUPA MRÓWEK
GRUPA PSZCZÓŁEK


 

V SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU „KUCHCIKOWO NA SŁODKO” – WALENTYNKOWE KUCHCIKOWANIE, 12-14.02.2013

   W dniach od 12 do 14 lutego 2013 roku w naszym „Kuchcikowie na słodko” zawitało Serduszko.  Nasz kochany gość stał się głównym bohaterem lutowego święta jakim są Walentynki. Dzieci ze wszystkich grup wykonały czerwone serca z wafelka, truskawkowego dżemu i galaretki oraz śmietany. Dzieci podzieliły się również wiedzą na temat historii tego dnia i jego patrona. Wszystkie czynności sprawiły im wiele radości, z ochotą przystąpiły do zadania i w bardzo szybkim tempie przeszły do skonsumowania swojego dzieła.
 
GRUPA ŻABEK
GRUPA PSZCZÓŁEK
GRUPA MRÓWEK

 
SPOTKANIE Z LISTONOSZEM I WYCIECZKA NA POCZTĘ POLSKĄ, 12.02.2013

   W ramach akcji Poznajemy ciekawe zawody zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana listonosza , który opowiedział nam o swojej pracy. zaprezentował nam zawartość swojej ciężkiej torby, wszyscy stwierdziliśmy ze to jest bardzo ciężka i odpowiedzialna praca. W tym miesiącu   przypada też Międzynarodowy dzień listonosza stąd też dzieci z gr. Mrówek zatańczyły  taniec irlandzki a wszyscy zaśpiewaliśmy 100 lat. i wręczyliśmy laurkę własnoręcznie wykonaną. Było to bardzo ciekawe spotkanie. 
AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA, 11.02.2013

   11 lutego 2013 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Przedszkolak Pełen Zdrowia”, należącego do prozdrowotnego programu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”. Tym razem dzieci dowiedziały się jak ważna jest higiena osobista, a także higiena jamy ustnej, ruch oraz zdrowa żywność dla utrzymania prawidłowego, zdrowego trybu życia. Zadania, które wykonywały np. mycie rąk czy szczotkowanie ząbków są czynnościami naturalnymi, które każdy z nas automatycznie wykonuje czasami nie zdając sobie sprawy dlaczego to robi. Wyjaśnienie niektórych rzeczy czasami zaskakuje, ale jednocześnie uświadamia co i dlaczego robi. Taka wiedza jest każdemu potrzebna, a tym bardziej dziecku, które dopiero zaczyna swoją drogę życiową, co my dorośli powinniśmy im ułatwić w każdy możliwy sposób.
 
GRUPA ŻABEK
GRUPA PSZCZÓŁEK
GRUPA MRÓWEK 
PIERWSZE SPOTKANIE Z CYKLU PEDAGOGIZACJI RODZICÓW - LEKARZ STOMATOLOG, 08.02.2013
 
BAL KARNAWAŁOWY, 08.02.2013

   „Karnawału już czas więc zatańczmy wszyscy wraz...” - pod tym hasłem obchodziliśmy  tegoroczny karnawał w naszym przedszkolu. Tego dnia towarzyszyły nam różne gatunki muzyki, śpiewy i tańce. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnie strojów karnawałowych i samodzielne wykonanych przez rodziców strojów karnawałowych. Podczas balu odbył się konkurs na najbardziej oryginalne przebranie wykonane samodzielnie. Również Rodzice uczestniczyli w balu w godzinach popołudniowych. 


 

POKAZ TANECZNY - ISKIERKI II, 06.02.2013
III SPOTKANIE „KÓŁKA MAŁEGO PODRÓŻNIKA”, 06.02.2013

   Drugie spotkanie z cyklu „Kółko Małego Podróżnika” nosiło tytuł „Norwegia – kraj przepięknych fiordów...”. Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z jednym z krajów skandynawskich – Norwegią i ukazanie piękna tego kraju. Nauczyciel zapoznał dzieci z wyglądem flagi Norwegii oraz hymnem tego kraju. Pokazał na ilustracjach i zdjęciach jej krajobrazy , fiordy, niektóre budowle w jej stolicy – Oslo. Wspomniał także o menu norweskim.  
WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI Z RODZICAMI PT.„KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWA”, 05.02.2013

   Dnia 5 lutego 2013r odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z Rodzicami. Podczas warsztatów wykonaliśmy różnorodne maski karnawałowe  na zbliżający się wielkimi krokami bal karnawałowy. Powstały przepiękne prace, które przedszkolaki wykorzystają podczas zbliżającego się balu karnawałowego. Podczas pracy towarzyszyła uczestnikom karnawałowa muzyka różnych gatunków.


 
 
DOGOTERAPIA – TRZECIE SPOTKANIE Z PIESKIEM, 01.02.2013

   1 lutego 2013 roku nasze przedszkole po raz kolejny odwiedził Kebab - piesek wspomagający dzieci w uczeniu się w jaki sposób powinny zachowywać się w obecności psa. "Czy mogę pogłaskać pieska?" to temat piątkowego spotkania. Myślę, że cel spotkania został osiągnięty, ponieważ dzieci chętnie odpowiadały na pytania związane z przedstawioną prezentacją multimedialną dotyczącą różnic między psem oswojonym a obcym, z wielką radością czekały na możliwość zabawy z pieskiem, a kiedy on nastąpił aktywnie spędziły czas wspólnie z Kebabem, a przybicie piątki na dowidzenia zawsze wywołuje uśmiech na buziach dzieci.
 
GRUPA ŻABEK
GRUPA MRÓWEK
GRUPA PSZCZÓŁEK 
AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” - PANI AGNIESZKA ZAWIDZKA, 01.02.2013

   W naszej piątkowej akcji czytania przedszkolakom wziął udział wyjątkowy gość- Agnieszka Zawidzka. Pani Agnieszka od dawna jest przyjacielem naszego przedszkola, więc dzieciaki znają ją nie tylko z telewizji, gdzie prezentuje swój wspaniały głos w rozmaitych programach muzycznych, ale przede wszystkim ze wspólnych muzycznych zabaw. Nasz znakomity gość przeczytał dzieciom piękną bajkę o Brzydkim Kaczątku. Zarówno głos, jak i ekspresja bardzo zainteresowały dzieci, które słuchały historii jak urzeczone.


 

AKCJA „POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY RODZICÓW” - ZAWÓD KUCHARZA ZAPREZENTOWAŁ TATA KINGI Z PSZCZÓŁEK, 01.02.2013

GRUPA PSZCZÓŁEK
   W ramach akcji „Ciekawe zawody naszych rodziców” w przedszkolu dzieci z grupy Pszczółek gościły tatę Kingi Borkowskiej, który jest kucharzem. Pan Kucharz zainteresował wszystkie dzieci, bowiem miał na sobie prawdziwy kucharski strój. Opowiedział naszym maluszkom o swojej pracy a następnie zaprosił ich do wspólnego przygotowania przepysznej owocowej sałatki. Dzieci rozpoznały owoce będące składnikami sałatki, które tata Kingi przyniósł nam w prezencie, a były to: truskawki, kiwi, jabłka, gruszki, banany, cytryna oraz świeża mięta. Kucharz po kolei mył owoce, obierał je oraz kroił w kosteczkę. Przy niektórych czynnościach pomogły mu dzieci. Kiedy już wszystkie składniki były pokrojone Kucharz dodał pyszny serek waniliowy i mieszając połączył wszystkie składniki. Dzieci były zachwycone wizyta kucharza oraz nie mogły się doczekać  chwili kiedy zjedzą pyszna sałatkę. Mniam…Palce lizać. Bardzo dziękujemy.


NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: