Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2013 / 2014 / LUTY 2014


LUTY 2014

WARSZTATY PEDAGOGIZUJĄCE Z AKTYWNEGO SŁUCHANIA
NA PODSTAWIE A. FABER i E. MAZLISH, 27.02.2014
   Na spotkanie z nowymi technikami porozumiewania się z dziećmi, czyli "Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły i jak mówić, żeby dzieci nas słuchały" - A. Faber przybyły tylko trzy mamusie, ale nie liczy się ilość tylko jakość. Mamusie wyraziły swoje oczekiwania do spotkania i podzieliły się pytaniami. Podczas dyskusji udało nam się rozwiązać wiele problemów. Warsztaty były urozmaicone wieloma przykładami i ilustracjami. Było to bardzo pouczające i ciekawe spotkanie. Dziękujemy! 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „MOTYLKÓW”, 26.02.2014
   Rodzice naszych maluszków z pewnością zastanawiają się, jak ich dzieci radzą sobie z obowiązkami przedszkolaka. Podczas zajęć otwartych z łatwością można się o tym przekonać. Nasze „Motylki” wspólnie z Panią Olą słuchały historii o trzech smutnych bałwankach, zastanawiały się, co się z nimi stanie wraz z nadejściem wiosny, liczyły węgielki na bałwankowych brzuszkach, wykazywały się zdolnościami plastycznymi. Dla wszystkich był to bardzo ważny test, który maluchy zdały śpiewająco zarówno w przekonaniu rodziców, jak i dumnej pani!
 
 


 
ELIMINACJE DO KONKURSU NA MAŁĄ FORMĘ SCENICZNĄ W PAŁACU MŁODZIEŻY, 25.02.2014
   Kolejny raz cała grupa „Mrówek” przystąpiła do udziału w konkursie ekologicznym na Małą Formę Sceniczna organizowanym w Pałacu Młodzieży. Dzieci długo się przygotowywały do tego występu. O układ choreograficzny i muzykę zadbała Pani Irenka, a przepiękne stroje przygotowali rodzice, za które bardzo dziękujemy. Ilustracji  tanecznej nadano tytuł "Przyroda w opałach". Trzymajmy kciuki za dzielne i muzykalne dzieci. 
V SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WODNE EKSPERYMENTY”
   Na tym spotkaniu wraz z Profesorem Kropelką odpowiedzieliśmy sobie na pytanie czy do baniek mydlanych potrzebna jest woda. Nasi milusińscy dowiedzieli się, jak w łatwy sposób samemu można zrobić banki oraz co i w jakich proporcjach jest potrzebne. Zabawy i śmiechu w tym dniu z pewnością nie brakowało!
Grupa „Motylki”, 26.02.2014
Grupa „Biedronki”, 26.02.2014
Grupa „Pszczółki”, 5.02.2014
Grupa „Mrówki”, 5.02.2014 
BAL  NA DZIKIM ZACHODZIE, 21.02.2014
   W  tym roku u „Pszczółek" i „Mrówek" odbył się tematyczny Bal Karnawałowy - WITAMY NA DZIKIM ZACHODZIE. Dzieci i rodzice spisali się na GWIAZDĘ SZERYFA, ponieważ przygotowali piękne, pomysłowe i wykonane z wielkim rozmachem stroje. Dzieci mogły w ten sposób poczuć klimat, zamiłowania, tradycje i muzykę kowbojską. Na balu dominował styl country, a więc było skocznie i radośnie. Panie przygotowały dla dzieci mnóstwo tematycznych atrakcji m.in. przesiewanie złota, rzut podkową do puszek, jazda konna z zadaniami, łapanie na lasso,
taniec kotylionów i wiele innych. Pod koniec balu odwiedzili nas rodzice, którzy również przybyli w kowbojskich przebraniach – Brawo! Pani Irenka zaprosiła rodziców do udziału w konkursach, zabawach i pląsach, wszyscy ochoczo do nich przystępowali, ku uciesze naszych milusińskich. Wszystko, co radosne i piękne się  szybko kończy, a więc dziękujemy za te kowbojskie klimaty i zapraszamy za rok... 
WIZYTA ZDROJKA W „PRZEDSZKOLNEJ CHATCE”, 21.02.2014
   Tego dnia odwiedził nas Zdrojek - wodny stworek żyjący w górach, gdzie płynie krystaliczna woda Żywiec Zdrój. Powodem jego wizyty była wygrana w V edycji konkursu pt. „Mamo, tato, wolę wodę!”, w którym brało udział ponad 1800 przedszkoli z całej Polski. Nasz przyjaciel uroczyście wręczył nagrody Pani Dyrektor i przedszkolakom, obejrzał też występy dzieci oraz pozwolił na wykonanie pamiątkowych zdjęć. 
ZABAWA KARNAWAŁOWA „W ŚWIECIE BAJEK”, 19.02.2014
   Karnawałowy tydzień rozpoczęło przygotowanie masek podczas zajęć plastycznych „Małe, zdolne rączki”. „W świat bajek wejdź i wyrzuć klucz” – na długo chciałby się pozostać w tym magicznym klimacie. Do naszego przedszkola zawitały prawdziwe księżniczki i książęta, biedronki, roboty, pająki, auta, Myszki Minie, Alicja w Krainie Czarów i wiele innych postaci. Karnawał, to fantastyczny czas, nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla naszych milusińskich bal karnawałowy był wydarzeniem niezwykłym. Dzieci długi czas przygotowywały się do balu, podczas którego miały możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania. Nie zabrakło również wodzireja i konkursów. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. W połowie maskarady dołączyli do nas rodzice w równie ciekawych strojach. Serdecznie dziękujemy rodzicom za aktywne włączenie się w maskaradę i przygotowanie przebrań dla dzieci. 
V SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „ZAMECZKI, ZAMKI, ZAMCZYSKA”, 19.02.2014
   W lutym historia zabrała nas do ciekawej miejscowości, jaką jest Kruszwica. Związana jest z nią legenda o Popielu i mysiej wieży, którą poznaliśmy. Podczas zabawy dowiedzieliśmy się i przyswoiliśmy kilka innych informacji dotyczących historii tego miejsca. 
TEATRZYK W KOSZYCZKU, 19.02.2014
   Pani Kasia Torzewska przedstawiła przedszkolakom bajkę  pt. "O młodzieńcu zamienionym w starca".
Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki” 
WARSZTATY STYMULUJĄCE ROZWÓJ DZIECI OPRARTE NA METODZIE W. SHERBORNE, 17.02.2014
   Na kolejne spotkanie z MRR stawiła się duża grupa dzieci z rodzicami, która miała okazję zmierzyć się z zupełnie nowymi zabawami i zadaniami. Wszyscy spisali się na medal. Oprócz wesołego baraszkowania z rodzicami dzieci mogły harcować w trzech tunelach. Sprawiło im to dużo radości, a turlanie się po mamusiach wywołało uśmiechy na twarzach naszych milusińskich. Dziękujemy! 
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „WYLICZANKI-RYMOWANKI”, 17.02.2014
Grupa „Pszczółki” i „Mrówki”
   Starszaki jak to w tradycji bywa odwiedziły w tym miesiącu Filharmonie Pomorską. W marcu odbył się koncert pt. „Wyliczanki-rymowanki Trąf Trąf Misia Bela… Idzie rak nieborak… Ence Pence w której ręce?”. Był to bardzo zabawny i żywiołowy koncert podczas którego dzieci klaskały, tupały, tańczyły, a nawet rozwiązywały zagadki słuchowe. Przedszkolaki poznały nowy instrument o nazwie wiatrownica, który wywołał wśród dzieci ogromny zachwyt. Pod koniec koncertu czekała na dzieci gra muzyczna, która spowodowała, że dzieci wyszły z koncertu z wielkim uśmiechem. Już się nie możemy doczekać kolejnej wizyty…. 
ZABAWA WALENTYNKOWA, 14.02.2014
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   Walentynki to doskonały czas na okazywanie pozytywnych uczuć. Nasze maluszki w tym dniu do przedszkola przyszły ubrane w kolory miłości, a w salach królowały serduszkowe akcenty. Podczas wspólnych zabaw dzieci okazywały sobie sympatię, wykonywały zadania w parach lub większych grupach, wspólnie tańczyły, a także musiały wykazać się znajomością bajkowych zakochanych par lub przyjaciół. Radosny nastrój panował w grupach na długo po zakończeniu uroczystości! 
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   „Dzień Świętego Walentego to dzień dobry dla każdego”. W związku z tym, w grupach starszych świętowaliśmy Dzień przyjaźni. Wszyscy przybraliśmy barwy czerwone i do zabaw, konkursów oraz pląsów z wielką ochota przystąpiliśmy. Musieliśmy wykazać się nie lada sprawnością wycinając duże serce w parze, później było układanie puzzli. Słodkie serduszko z niespodzianką  było wielka frajdą, za które bardzo dziękujemy mamie Zuzi i Basi Wieczorek - były pyszne mniam, mniam. Wspólna fotografia w serduszku z przyjacielem zakończyła nasze spotkanie. 
Grupy: „Motylki”, „Biedronki”, „Pszczółki”, „Mrówki”
   Był też czas na pogłębianie przyjaźni między grupami starszaków i maluszków. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy Panią Dyrektor Joannę Dobską, która otrzymała od dzieci słodką walentynkę. A dzieci z wielkim apetytem zajadały się czekoladowym serduszkiem. 
III SPOTKANIE Z PSEM, 14.02.2014
   Przywitanie z dziećmi, przypomnienie zasad spotkań. Zabawa – mówimy to, co piesek myśli.
Rozpoznawanie odgłosów różnych zwierząt – odsłuchanie nagrań. Rozpoznawanie psich odgłosów – wycie, szczekanie, warczenie.Nauka piosenki i piesku. Zabawa – psi tor przeszkód.Pożegnanie – wydaj z siebie psi odgłos wyrażający Twoje uczucia. Właśnie tak wyglądało kolejne spotkanie z pieskiem.
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki” 
V SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI”, 12.02.2014
   Luty przywitał nas wierszem autorstwa Doroty Gellner pt. „Wór ze snami”. Magia snu dla wszystkich jest niespodzianką, niektórzy z nas nie mogą się doczekać jaką przygodę przeżyją podczas odpoczynku. My również, podczas poznawania treści wiersza oczekiwaliśmy wspaniałych przygód. Dzieci podzieliły się swoimi snami i nie mogły uwierzyć w to, że nocą ktoś może ich sny spakować do worka i spowodować, że nie przeżyją w nocy nic ciekawego.
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”
ZBIÓRKA ZUCHOWA – ZWIEDZANIE SALI TRADYCJI, 7.02.2014
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   Nasze przedszkolaki odwiedziły Salę Tradycji Związku Harcerstwa Polskiego. Przedszkolaki zobaczyły symbole i najważniejsze miejsca w Bydgoszczy. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest historia i że one również ją tworzą. Miały możliwość dotknięcia pucharów, medali i różnych kronik związanych z harcerstwem. Na koniec w grupach tworzyły ze starych gazet symbol, który najbardziej kojarzy się z ich miastem.
 
 

 
 
V SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU „KUCHCIKOWO NA SŁODKO”
   W lutym wszyscy spotkaliśmy się na jedynym takim balu w roku - Balu Karnawałowym. Przenieśliśmy się w zaczarowany świat różnych postaci z bajek, zwierzątek, super bohaterów czy wróżek. To właśnie wróżka i jej atrybuty zagościły w kuchcikowie. Stworzyliśmy czarodziejską różdżkę. Do wykonania karnawałowego śniadania potrzebne były: gofry, dżem, ananasy i rodzynki. Dzieciakom bardzo smakowało i z wielkim entuzjazmem czekają na następne zajęcia.
Grupa „Motylki”, 5.02.2014
Grupa „Biedronki”, 6.02.2014
Grupa „Pszczółki”, 3.02.2014
Grupa „Mrówki”, 4.02.2014NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: