Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2014 / 2015 / LUTY 2015

 
LUTY 2015
 
REPORTAŻ O PRZEDSZKOLNEJ CHATCE, 19.02.2015
   W naszym przedszkolu gościliśmy ekipę TVP Bydgoszcz, w celu przygotowania materiału do programu pt. „Przygoda z pasją”. Tego dnia odbyło się dużo zajęć prezentujących ofertę naszego przedszkola. Dzieci spisały się na medal! Emisja programu odbędzie się 7.03 o godzinie 18:15 oraz 8.03 o godzinie 19:45 i 12.03 o godzinie 17:35. Zapraszamy!
WYJAZD DO LEROY MERLIN NA AKCJĘ PT. „DZIECIAKI SADZENIAKI”, 18.02.2015
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   W tym roku po raz pierwszy dostaliśmy zaproszenie do udziału w akcji „Dzieciaki sadzeniaki” organizowanej przez Leroy Merlin.Wczesnym rankiem wybraliśmy się na spotkanie z sadzonkami.Przywitała nas sympatyczna pani Karolina, która przygotowała krótki wstęp, czyli opowieści o sadzonkach i potrzebach roślin, opowieść była bogato uzupełniana obrazami na tablicy multimedialnej.Następnie pani zaprezentowała nam kolejne etapy przesadzania roślinki kwitnącej.Zaprosiła nas do stołu bogato zastawionego roślinkami, doniczkami, ziemią i drenażem. Punktem kulminacyjnym była nasza praca, czyli tytułowy punkt programu DZIECIAKI SADZENIAKI - i tak każdy z nas posadził sobie roślinkę wg wskazówek pani Karolinki. Po ciężkiej pracy zostaliśmy poczęstowani ciasteczkiem i soczkiem…  mniam, mniam.Na zakończenia pani urządziła mini konkurs , sprawdzając naszą wiedzę o roślinkach… za odpowiedzi otrzymaliśmy odznaki z napisem BOHATER DOMU.I tak nasza wizyta dobiegła końca, podziękowaliśmy pani Karolinie podarowując jej kolorową pocztówkę z logo naszego przedszkola.To był piękny, zielony, pożyteczny, ciekawy poranek.Teraz tylko musimy dobrze pielęgnować swoje roślinki.
WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW
PT. „MAKARONOWE DEKORACJE”, 18.02.2015
   Makaronowe dekoracje to nie lada gratka dla miłośników własnoręcznie wykonanych prac. Podczas warsztatów, dzieci wraz z rodzicami ozdabiali puszki po herbacie makaronem z dziecięcym motywem, tworząc wesoły i oryginalny pojemnik na kredki ;)
SPOTKANIE WALENTYNKOWE, 16.02.2015
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   Dla przedszkolaków z najmłodszych grup był to prawdziwy, czerwony dzień miłości i przyjaźni. „Biedronki” i „Motylki” tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się papierowymi serduszkami i balonami. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko wykonało walentynkę i wręczyło ją najlepszemu przyjacielowi. Na zakończenie serduszkowych zabaw odbyła się walentynkowa dyskoteka. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.
WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE
PT. „KUKIEŁKA, PACYNKA, MASKOTKA”, 12-13.02.2015
   Podczas Balu Karnawałowego w obu grupach nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursie pt. „Kukiełka, pacynka, maskotka”. Jesteśmy mile zaskoczeni tak wielkim zainteresowaniem konkursem, bardzo dziękujemy za kreatywne podejście do tematu. Poniżej przedstawiamy wszystkie zgłoszone prace konkursowe.
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
Marta Tokarska – „Sowa fioletowa z motylkiem”
Nikola Kunc – kurczaczek
Mateusz Nawrocki – „Tęczowy przyjaciel”
Antek Pestka – Biedroneczka
Mikołaj Pałecki – pacynka
Bartosz Słoniewski – „Zielona biedronka”
 
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
Zosia Redlarska – kukiełka
Ola Jaroch – „Pszczółka Bzy-Bzy”
Julka Kujawa – pszczółka z ręcznika
Marysia Cackowska – „Pszczółka Maja”
Alan Liber - pszczoła
Dawid Drapinśki – „Gucio”
Zosia Kalczyńska – „Mrówka z plecakiem”
Lena Iwanusek – kukiełka z drewnianej łyżki „Kurczaczek”
Klara Wiśniewska – konik „Bezi”
Marta Meler – mrówka
Grzesiu Szewczyk – „Lew Paweł”
TEATRZYK W KOSZYCZKU, 13.02.2015
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”
V SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „SZACUNEK - JA NA NIEGO ZASŁUGUJĘ I INNYM GO OKAZUJĘ”, 11.02.2015
   „Mrówki” i „Pszczółki” uczestniczyły w kolejnych zajęciach z cyklu "Szacunek-ja na niego zasługuję i innym go okazuję". Na podstawie fragmentów „Królowej Śniegu” Ch. H. Andersena, dzieci wraz z nauczycielem rozmawiały o obecności "przyjaźni" w naszym życiu. Było miło i bardzo uczuciowo…
Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki”
V SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
„PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ”
   Nie taka Czarownica zła! Dzięki Wandzie Chotomskiej w wierszu "Kochajcie Czarownice" nasi mali milusińscy dowiedzieli się, że Czarownica potrzebuje naszej miłości, a nawet ciepłej herbatki na dobranoc.
Grupa „Motylki”, 11.02.2015
Grupa „Biedronki”, 18.02.2015
KONKURS W RAMACH AKCJI CZYSTA BYDGOSZCZ
PT. „EKOLOGICZNA MAŁA FORMA SCENICZNA”
, 10.02.2015
   Już po raz trzeci dzieci z grupy „Mrówek” przystąpiły do konkursu na małą formę sceniczna o tematyce ekologicznej. W tym roku przygotowały ilustracje taneczna pt. „Tajemniczy ogród”. Dzieci zaprezentowały się genialnie a rodzicom dziękujemy za przygotowanie strojów. Cała grupa została obdarowana pamiątkami, wykonanymi specjalnie na tę okazję.
 

 
 
WARSZTATY DLA RODZICÓW Z PSYCHOLOGIEM
„O TYM, CZY POWINNO SIĘ KARAĆ DZIECI I JAK JE MĄDRZE CHWALIĆ”, 5.02.2015

BAL KARNAWAŁOWY, 13.02.2015
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą i wyczekiwaną przez wszystkie dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu balu już od rana w naszym przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów… nie sposób wymienić wszystkie postacie. Okazałość strojów udowadniała wielkie zaangażowanie dzieci i ich rodziców w przygotowanie barwnych i zapierających dech przebrań. W sali balowej rozbrzmiewała wesoła muzyka, która od razu porwała przedszkolaki do tańca. Chętnie włączyły się one do wspólnej zabawy oraz wspólnych tańców z rodzicami, którzy też się zaopatrzyli w ciekawe stroje. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków!
WALENTYNKI, 12.02.2015
Grupa: „Pszczółki”, „Mrówki”
   W tym roku nasze najstarsze przedszkolaki zaczęły świętować  Dzień Świętego Walentego już kilka dni wcześniej. W specjalnie na tę okazję przygotowanej dekoracji dzieci brały udział w licznych konkursach, takich jak szukanie drugiej połówki serca czy taniec z balonem. Dzieci również wspólnie stworzyły jedno wielkie czerwone serce. Na koniec zabawy na dzieci czekały słodkie niespodzianki, czyli ciasteczka w kształcie serc, które przygotował dla nas Hubert Więckiewicz z mamą, ciasto czekoladowe w kształcie serca, które przygotował dla nas Bartek Lewandowski z mamą oraz lizaki od Grzesia Szewczyka. Za wszystkie łakocie serdecznie dziękujemy! Były pyszne! 
BAL KARNAWAŁOWY, 12.02.2015
Grupy „Motylki” i „Biedronki”
    W czwartek w grupie Motylków i Biedronek odbył się bal przebierańców, na który przybyły różne postaci z bajek. Oczywiście tymi postaciami były dzieci, które podczas balu bawiły się przy dźwiękach muzyki dziecięcej oraz brały udział w konkursach. Na bal przybyli tez rodzice, w bardzo ciekawych przebraniach i wesoło bawili się wraz ze swoimi pociechami. Na zakończenie wybrano króla i królowa balu. Królowa została Zuzia z grupy Motylki przebrana za Myszkę, a królem balu został Hubert z grupy Biedronek przebrany za Batmana. Ach, co to był za bal!
IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNY ANGLOJĘZYCZNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI
„POETRY OUT LOUD”, 06.02.2015
Grupa: „Mrówki”
   Po raz pierwszy dwoje naszych przedszkolaków wzięło udział w anglojęzycznym konkursie recytatorskim. Pięknie przebrana za chmurkę Amelka Tyburek wyrecytowała wiersz „Clouds” (Christina Rossetti). Natomiast elegancko ubrany Szymon Janiak trzymając maskotkę psa zaprezentował wiersz „My dog Fred” (Kenn Nesbitt). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali mnóstwo braw oraz pamiątkowe dyplomy i upominki. 
WIZYTA W FILHARMONII POMORSKIEJ UDZIAŁ W KONCERCIE PT. „INSTRUMENT DO KWADRATU. KROK SZÓSTY, LEKKI JAK TRYL TRAFNY JAK STACCATO”, 6.02.2015
Grupa „Pszczółki”
   Niektórzy uważają, iż głos jest najdoskonalszym z instrumentów. Tylko on niesie ze sobą słowa. Pozostałe instrumenty przekazują nam treść muzyczną: rytm, melodię, harmonię, a wraz z nimi nastrój. Śpiewak może głosem opowiedzieć i bez domysłów treść zrozumiemy. Co więcej, głos to instrument, na którym każdy z nas może zagrać. A czy wiecie, że patrząc na człowieka, można już co nieco powiedzieć o jego głosie? A słuchając jego głosu wiele można dowiedzieć się o jego charakterze? W trakcie tego koncertu dzieci poznały muzyczną siłę głosu i możliwości wokalne zaproszonych artystów, a także sprawdziły się w tej niebanalnej sztuce, jaką jest śpiew. 
WYCIECZKA DO PAŁACU MŁODZIEŻY - ZABAWOWY KLUB FILMOWY MALUCHA „ZYGZAK” - KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO - SPOTKANIE DLA PRZEDSZKOLI, 04.02.2015
Grupy „Biedronki” i „Pszczółki”
   „Biedronki” i „Pszczółki” wzięły udział w karnawałowym szaleństwie zorganizowanym przez Zabawowy Klub Filmowy Malucha „ZYGZAK”, a także uczestniczyły w projekcji dwóch filmów animowanych. Na pałacowej scenie nie brakowało migoczących świateł, skocznej muzyki i wspólnej zabawy. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkości.
DOGOTERAPIA - III SPOTKANIE Z PSEM, 2.02.2015
Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Mrówki”


 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: