Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2015 / 2016 / LUTY 2016


LUTY 2016

WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „W SPRAWNYM CIELE, SPRYTNY MÓZG”, 24.02.2016
Podczas warsztatów proces myślenia i uczenia odbywał się nie tylko w naszych  głowach. Wręcz przeciwnie, ciało grało integralną rolę w całej naszej aktywności intelektualnej, a to właśnie ciało zajmuje się mówieniem, skupieniem wzroku na stronie, trzymaniem ołówka czy wykonywaniem utworów muzycznych. Dlatego trochę popracowaliśmy nad naszym procesem myślenia poprzez różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne i zabawy muzyczno-ruchowe a także różnego rodzaju łamigłówki.
 


 
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW PT. „CO JEST MNIEJSZE, A CO WIĘKSZE?” - MRÓWKI, 23.02.2016
Na zajęciach otwartych dzieci wraz z mamami zagrały w ulubioną grę matematyczna "Ściganka". Dzieci na kolorowych polach miały „niespodzianki" w postaci zadań matematycznych w zakresie dodawania, odejmowania oraz znaków mniejszości i większości. Oczywiście poradziły sobie z tym doskonale, a nawet mamusie włączyły się w grę i zadawały swoim pociechom zagadki. Nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę.
 


 
WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE „CAŁE RODZINKI ROBIĄ PACYNKI”, 23.02.2016
Konkurs „Całe Rodzinki robią pacynki” to już historia... Wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka" był inspiracją do zorganizowania konkursu na pacynkę do tego utworu. Efekt przeszedł nasze oczekiwania, bowiem wszyscy stanęli na wysokości zadania i wykonali przecudne pacynki wymagające dużej sprawności i kreatywności. Stad jury jednogłośnie przydzieliło wszystkim uczestnikom I MIEJSCE. Brawo gratulujemy i bardzo dziękujemy, bowiem przygotowane prace wzbogaciły nasz kącik teatralny. Tak, jak obiecaliśmy odbędzie się przedstawienie z udziałem pacynek,o terminie powiadomimy.
 


 
AKCJA PT. „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, 19.02.2016
Czy ktoś uważa, że czytanie książek jest nudne? Na pewno nie! W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dzieci z grupy „Mrówki” odwiedziła mama Oli.
MRÓWKI
 KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „STATUETKA ZA MUZYKĘ”, 19.02.2016
MRÓWKI
 


 
URODZINY W GRUPIE BIEDRONEK, 19.02.2016
W grupie „Biedronek” obchodziliśmy 4 urodziny Zosi. Rodzice Zosi przynieśli dla dzieci słodkości. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! Samych pięknych chwil w naszym przedszkolnym gronie! Sto lat!!!
 


 
SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „AKADEMIA DOŚWIADCZALSKICH”, 17.02.2016
W Akademii Doświadczalskich dużo się działo, a to za sprawą doświadczeń przeprowadzonych na zajęciach. Najpierw próbowaliśmy stworzyć szron wykorzystując kostki lodu, sól oraz garnek a następnie sprawdzaliśmy właściwości atramentu oraz możliwości naszych płuc. Doświadczenia wcale nie były proste, ale mali doświadczalscy dobrze sobie poradzili.
PSZCZÓŁKI
MRÓWKI
 


 
WARSZTATY PEDAGOGIZUJĄCE DLA RODZICÓW PT. „WPŁYW POSTAW RODZICIELSKICH NA KSZTAŁTOWANIE SIĘ OSOBOWOŚCI DZIECKA”, 17.02.2016
Na spotkanie z postawami rodzicielskimi przyszła tylko jedna mama, co pozwoliło nam na bardziej szczegółowe i indywidualne zajęcie się tematem. Pytania i konkretne sytuacje wprowadziły nas w relacje DZIECKO - RODZIC. Dziękujemy!
 

 
 
WALENTYNKI, 15.02.2016
Z okazji Dnia Świętego Walentego nasze „Pszczółki” wzięły udział w licznych „serduszkowych” zabawach i konkursach, takich jak szukanie drugiej połówki serca, rozwiązywanie zagadek dotyczących bohaterów bajek czy przenoszenie serduszek na drewnianej łyżce. Nie zabrakło również pląsów i tańców z balonami i różnymi zadaniami. Na koniec zabawy każde dziecko wykleiło z wydzieranek piękne, duże, czerwone serce. Podczas wspólnych walentynkowych zabaw w naszej grupie panowała radosna i wesoła atmosfera.
PSZCZÓŁKI
 


 
URODZINY W GRUPIE BIEDRONEK, 13.02.2016
W grupie „Biedronek” obchodziliśmy 4 urodziny Bartka. Rodzice Bartka przynieśli dla dzieci duży tort. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! Samych pięknych chwil w naszym przedszkolnym gronie! Sto lat!!!
 


 
DOGOTERAPIA, 12.02.2016
PSZCZÓŁKI 
MRÓWKI
 

 
 
TEATRZYK W KOSZYCZKU, 12.02.2016
MOTYLKI 
BIEDRONKI
 


 
SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY”, 10.02.2016
MOTYLKI
Podczas spotkania z pszczołą dzieci poznały charakterystyczne cechy pszczół oraz innych zwierząt. Oprócz pracowitych pszczół i mrówek dzieci poznały: chytrego lisa, długiego węża, mądrą sowę, powolnego żółwia i ślimaka. Próbowały też zamienić się w dane zwierzęta i całkiem nieźle sobie poradziły.
 

 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „KOLOROWE BĘBENKI”, 9.02.2016
Podczas warsztatów dzieci wraz z rodzicami wykonały kolorowe bębenki z puszek i plastikowych pojemników. Za pomocą kolorowego papieru, wstążek, cekinów i piórek powstały baśniowe instrumenty. Na zakończenie zajęć stworzyliśmy bębenkową orkiestrę. Mamy nadzieję, że warsztat dostarczył wiele pozytywnych wrażeń.
 

 

SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA ŚWIECIE”
Włochy - to kraj, do którego wybraliśmy się w tym miesiącu. Słoneczny, ciepły klimat zachęcił nas do podróży i zasmakowania we włoskich śniadaniach. Świeże pieczywo oraz ser mozarella były głównymi składnikami samodzielnie przygotowanego posiłku.  
MOTYLKI, 8.02.2016
PSZCZÓŁKI, 10.02.2016
MRÓWKI, 11.02.2016
 


 
BAL KARNAWAŁOWY, 8.02.2016
MOTYLKI I BIEDRONKI
Ach, co to był za bal… Bal w magicznym, bajkowym klimacie. Do naszego przedszkola zawitali przebierańcy i wodzirej! Dla naszych młodszych przedszkolaków, bal karnawałowy był wydarzeniem niezwykłym. Dzieci długo czekały i przygotowywały się do balu, podczas którego miały możliwość wspólnego tańczenia i śpiewania. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. 
PSZCZÓŁKI I MRÓWKI
Pszczółki i Mrówki tak się na balu bawili - aż się wszyscy dziwili!!! Pokaz mody karnawałowej po mistrzowsku zaprezentowali, a potem tańcom, harcom, pląsom nie było końca. Bańki mydlane były na balu bardzo udane!!! Zanim wyboru króla i królowej dokonano wszystkich cukierkami poczęstowano, a kto miał szczęście to koronę w cukierku znalazł i na tronie zasiadł… szczęście się uśmiechnęło do Samuela i Zosi. Gratulujemy! Wszystkie te cudne, bajkowe i taneczne chwile kamery i aparaty zarejestrowały, a duże i małe buzie się uśmiechały. Ach! co to był za bal, ale  to już historia i każdemu żal.
URODZINY W GRUPIE BIEDRONEK, 6.02.2016
W grupie „Biedronek” obchodziliśmy 4 urodziny Mateusza. Rodzice Matiego przynieśli dla dzieci duży tort. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! Samych pięknych chwil w naszym przedszkolnym gronie! Sto lat!!!
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „GIMNASTYKA MAMY TATY I SMYKA”, 4.02.2016
Na spotkanie ze sportem stawiły się tylko 3 mamy z dziećmi, ale jak to mówią nie ilość lecz jakość się liczy. Sport to zdrowie każdy Ci to powie, a wiec szybko i z uśmiechem zabraliśmy się do zabaw z przyborami. Wszystko wszystkim się udało i ciągle było mało. Mały Antek brat Zosi był maskotka naszego spotkania i wykonał wszystkie zadania, także te taneczne. Brawo! Dziękujemy i na kolejne spotkania zapraszamy. 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: