Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2010 / 2011 / MAJ 2011

MAJ 2011

AKCJA "POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY", 30.05.2011

Dnia 30.05.2011r. odwiedziła nas mama Kuby Zagórnego z starszej grupy „Mrówek” i w ramach akcji „Poznajemy ciekawe zawody” przedstawiła dzieciom zawód technika elektroradiologii. Przyniesione przez mamę rekwizyty i książka cieszyły się ogromnym uznaniem dzieci, które z pilną uwagą przysłuchiwały się wszystkiemu, co Pani Zagórza mówiła.

DZIEŃ MATKI I OJCA, 26.05.2011

Dzieci z grupy „Mrówek” zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Przygotowały przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko” w wersji komicznej. Kolorowe stroje na to przedstawienie pomagali przygotować sami rodzice. Były sroki, kwoka, gąska, indyk, kaczka a na podwórku prym wiódł kogut. Całość przedstawienia była bogato usiana tańcami i piosenkami pojawiły się m.in.: kaczuchy, trojak, orkiestra z dzieci i popisowy taniec z pomponami.
       Młodsza grupa „Żabek” również przygotowa program artystyczny dla swoich rodziców. Dzieci zaprezentowały taniec Żabek, taniec z obręczami hula-hop, wręczyły rodzicom bardzo oryginalne laurki, zaprezentowały także swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz małe przedstawienie.
        Koniec spotkanie uwieńczył wspólny poczęstunek dzieci i rodziców w każdej z grup.

DNI SPORTU W SZKOLE PODSTAWOWEJ, 24.05.2011

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zaprosili nas do udziału w tygodniu sportu. Nie omieszkaliśmy skorzystać z zaproszenia i bardzo aktywnie się do tego przygotowaliśmy ćwicząc intensywnie – rzuty do celu, hula hop oraz żonglowanie piłeczką.
     Nadszedł dzień zmierzenia się z konkurencją: Mistrz celnego rzutu. Stawiliśmy się oczywiście wszyscy, ustawili nas w szeregu – „baczność, spocznij” powiedzieli, rozdali woreczki i kazali rzucać. Wszystko dokładnie liczyli i najwięcej punktów zdobył Dawid Wasielewski.
     Podziękowaliśmy za zdrowa rywalizację i owacje. Nadszedł dzień rozdania nagród i dyplomów. W podziękowaniu za zaproszenie postanowiliśmy dać artystyczny pokaz a mianowicie zatańczyliśmy trzy tańce a także, jak przystało na przedszkole o profilu tanecznym – wstążki, krążki i pompony poszły w ruch. W nagrodę otrzymaliśmy oklaski i z zadowoleniem wróciliśmy do przedszkola.

BAJKOWA CERAMIKA, 20.05.2011

W piątek 20. maja odbyły się otwarte warsztaty ceramiczne z cyklu „Bajkowa Ceramika” pn.: „Lepimy zabawki z gliny”.
    W warsztatach wzięli udział rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i dzieci z grupy „Mrówek”. Powstały ciekawe formy przestrzenne i płaskie. Uczestnicy mogli doskonalić warsztat pracy, nabierać nowych doświadczeń oraz spędzać czas w miłej atmosferze rozmów i zabaw z dzieckiem.

PRZEGLĄD TAŃCA EUROPEJSKIEGO, 18.05.2011

Nasze Przedszkole dnia 18.05.2011r. zostało zaproszone do udziału w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańca Europejskiego. Wystąpiliśmy z układem tanecznym pt. „Kolorowy pląs” do muzyki disco.
     Podczas naszego występu publiczność podziwiała nas na stojąco. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia popisów tanecznych innych dzieci. Był taniec arabski, angielski, a my wykonaliśmy także Kujawiaka.
       Z tych występów wróciliśmy z pierwsza pamiątkową statuetką.

PODRÓŻ W KOSMOS, 17.05.2011

We wtorek 17. maja w „Przedszkolnej Chatce” studentka UKW, pani Marzena Sęk-Trager poprowadziła z dziećmi zajęcia oparte na metodzie Weroniki Sherborne.
    W metodzie tej aktywność ruchowa jest narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka. Tematem spotkania była „Podróż w Kosmos”
      Dzieci z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych zabawach.

AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM", 17.05.2011

17.05.2011r. odwiedził nas tata Nikodema Skrzypińskiego, który wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” i w bardzo oryginalny sposób przeczytał przedszkolakom opowiadanie. Dzieci z zapartym tchem wsłuchiwały się w każde słowo, bowiem Pan Skrzypiński genialnie modelował głosem wcielając się w różne postacie.

AKCJA "POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY", 16.05.2011

Dnia 16.05.2011r. odwiedził nas dziadek Macieja Kosza z młodszej grupy „Żabek”, który wziął udział w akcji „Poznajemy ciekawe zawody” i zaprezentował się jako maszynista. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przysłuchiwały się opowieściom Pana Maszynisty i z ciekawością oglądały przyniesione prz z niego rekwizyty.

KONCERT, 15.05.2011

W poniedziałek, 15 maja przedszkolaki z „Przedszkolnej Chatki” i goście – dzieci z pierwszej klasy Zespołu Szkół nr 19 wzięły udział w koncercie muzycznym pt. „Świerszczyk Smyk”. Spotkanie muzyczne prowadziła pani Adrianna Kortas. Pani Ada opowiadała o muzyce i grała na pianinie. W wesoły, przystępny dla dzieci sposób zaprezentowała walory wiolonczeli i skrzypiec. Dzieci poznały też brzmienie skrzypiec elektrycznych.
     Wybrani słuchacze mieli możliwość akompaniowania muzyki na instrumentach perkusyjnych, mogli z bliska przyjrzeć się smyczkom, policzyć struny wiolonczel i skrzypiec, a nawet lekko je „poszarpać”. Grupa dzieci grała na pudełkowych, pomysłowych instrumentach akustycznych wykonanych przez Panią Adę. Było jak zwykle wesoło i spontanicznie.
     Wszyscy uczestnicy koncertu – i mali i duzi – długo jeszcze będą wspominać piękne dźwięki, które pobudziły wyobraźnię i apetyt na słuchanie żywej muzyki.

"TEATRZYK W KOSZYCZKU", 9.05.2011

Dnia 9.05.2011r. dzieci obejrzały przedstawienie pt.: „O Kmiotku i soczewicy”. Była to bardzo ciekawa opowieść o perypetiach pewnego chłopca.
       Po zakończonym przedstawieniu dzieci mogły dokładnie obejrzeć scenografię i wszystkiego dotknąć.