Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2011 / 2012 / MAJ 2012


MAJ 2012 

TEATRZYK W KOSZYCZKU 31.05.2012
WIZYTA W SP 38, 30.05.2012

     Wczesnym rankiem grupa „Mrówek” wybrała się na wycieczkę do SP Nr 38. Tam, zostali przywitani przez sympatyczna panią Magdę - nauczycielkę kl. I c. Zwiedzanie szkoły rozpoczęło się od stołówki, szatni i sali gimnastycznej. Biblioteka zaś zrobiła wielkie wrażenie swoją nowoczesnością i funkcjonalnością, wypożyczanie książek w takiej atmosferze musi być przyjemnością. Dzieci odwiedziły również salę „zerówki”, gdzie spotkały swoich kolegów. Kolejnym punktem spotkania był występ taneczny naszych „Mrówek” dla uczniów klasy I c. Następnie pani Magda pokazała zawartość plecaka ucznia; czego tam nie było. Prezentacja tablicy interaktywnej była uwieńczeniem spotkania, a pokaz filmu dla dzieci przerósł oczekiwania wszystkich. Było to udane i bardzo pouczające spotkanie.
WYCIECZKA DO KOZIELCA 29.05.2012

     Dnia 29 maja nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami i grupą rodziców po raz kolejny udały się na wycieczkę. Tym razem wybraliśmy do Kozielca na wiosenne warsztaty edukacyjne. Po śniadaniu dzieci wygodnie ubrane i zaopatrzone w prowiant zajęły swoje miejsca w autokarze. Po miłej podróży wycieczka szczęśliwie dotarła do wyznaczonego celu – małej miejscowości, by zobaczyć jak wygląda wiosna w zagrodzie wiejskiej.  Po powitaniu przez gospodarzy dzieci zostały podzielone na dwie grupy: starszaków i maluchów. Grupa starszaków udała się do ekologicznego sadu i przystąpiła do wykonywania zadań. W pięknej drewnianej chatce dzieci poznały tajemnice ziół, założyły hodowlę dżdżownicy, butelkową hodowlę pelargonii oraz samodzielnie sadziły miętę. W tym samym czasie grupa maluchów udała się na spotkanie z mieszkańcami zagrody wiejskiej. Tam na dzieci czekały kury, koguty, kaczki, trochę niesforne gęsi, małe kotki wraz z mamami, dwa prosiaczki Bolek i Chrumcio, królik Filip oraz bardzo przyjazna i głodna Koza Mela, która czekała by dzieci ją nakarmiły. Po spotkaniu ze zwierzętami dzieci udały się do pracowni plastycznej by wykonać wiosenną dekorację. Po ciężkiej pracy dzieci ze smakiem zjadły drugie śniadanie i przystąpiły do kolejnych zadań, gdyż grupy wymieniły się miejscami pracy. Gdy już wszystkie zadania zostały wykonane przyszedł czas na pasowanie. Każdy uczestnik został skrzatem, a swoją obecność w wiejskiej zagrodzie przypieczętował odciskiem palca na wspólnym grupowym dyplomie. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni podziękowali za gościnę i miłe zajęcia, a następnie zajęli miejsca w autokarze by wrócić do przedszkola. Pozostały wspomnienia i ciekawe zdjęcia.
ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 28.05.2012
 
     Dnia 28.05.2012r. w grupie „Żabek”, „Pszczółek” i „ Mrówek” odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego. Zebrani rodzice mogli obserwować, jak prowadzone są zajęcia oraz jak uczestniczą i zachowują się ich pociechy podczas zajęć. Dzieci zaśpiewały piosenkę na przywitanie ilustrując jej treść gestami. Zaprezentowały swoje umiejętności językowe podczas zabawy w memory game – zabawę, poprzez którą ćwiczyły swoją pamięć, a także uczyły się kolorów. Następnie podczas zabawy ruchowej dzieci liczyły, znajomość słownictwa związanego z zawodami zaprezentowały podczas zabawy, w której dopasowywały przedmioty z kartami obrazkowymi, a także naśladowały różne zawody. Zabawa w łowienie rybek ukazała znajomość słownictwa obejmującego codzienne czynności. Podczas zajęć dzieci powiedziały wierszyk i zaśpiewały piosenkę. Dzieci w czasie zajęć reagowały na polecenia nauczyciela, a także na polecenia swoich kolegów i koleżanek podczas jednej z zabaw ruchowych. Zajęcia zakończyła rozmowa z rodzicami, która miała na celu podsumowanie zajęć a także była okazją na zadawanie przez rodziców pytań i umożliwiła rozmowy indywidualne. 

ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKAIEGO MRÓWKIZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ŻABKI I PSZCZÓŁKI

DZIEŃ MAMY I TATY 25.05.2012

DZIEŃ MAMY I TATY MRÓWKI

     Dnia 25.05.12r. o godz. 13.30 królowa bajek przybyła dla Rodziców na uroczystość z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Calineczka z Królewną Śnieżką ukłoniły się niziutko i swoje mateczki pozdrowiły milutko. Krasnoludki zaś, gdy zagrała muzyka zatańczyły z mamusiami walczyka. Tomcio Paluszek przeprosił na figle swoje i zapewnił o miłości swojej. Jaś i Małgosia zaś w życzenia swoje włożyli, przestrogi przed Babą Jagą. Słowa Czarodzieja zabrzmiały nadzieją: my będziemy wam pomagać niechaj mama zapamięta. Uroczystości całej dodały blasku liczne piosenki i tańce w tym także te, które zdobywały nagrody. Spotkanie z Rodzicami zakończyły konkursy i wspólne swawole, takie jak: kalambury pt. „Mamo, tato pokaż a ja powiem, co to za czynność”, zabawa w poszukiwanie pt. „Mamo, tato odszukaj swój portret” również odbył się wywiad np. jaki serial lubi mama i konfrontacja z rodzicami. Uwieńczeniem spotkania była zabawa integracyjna z mega folią, a na pożegnanie słodkie małe, co nieco. Cóż to było za spotkanie.DZIEŃ MAMY I TATY PSZCZÓŁKI

     Dnia 25 maja dzieci z grupy Pszczółek zaprosiły na rodzinne spotkanie swoich rodziców. Okazją do spotkania był majowy „Dzień Matki” i czerwcowy „Dzień Ojca”. W pierwszej części spotkania dzieci przedstawiły krótki program dla rodziców. Zaśpiewały dwie piosenki „Kocham Cię” i „Tata jest potrzebny” oraz wyrecytowały piękne wiersze. Następnie zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności taneczne w tańcu „Krasnoludki” oraz aktorskie prezentując wiersz „Okulary” Juliana Tuwima na wesoło. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły swoim bliskim własnoręcznie robione korale z gliny, świeczniki w kształcie serduszek wykonane z masy solnej oraz szczęśliwe serca na patyku. W drugiej części spotkania czekały na rodziców niespodzianki. Pierwszą była prezentacja multimedialna dzieci z grupy Pszczółek, która zawierała wywiady z dziećmi, sytuacje z życia grupy oraz życzenia do rodziców. Druga niespodzianka to mały, rodzinny konkurs kulinarny na najciekawszą kanapkę. Wielu rodziców wraz z dziećmi przystąpiła do zadania i powstały piękne kanapkowe ludziki, które szybko znikały z talerzy. Miłe spotkanie zakończył słodki poczęstunek przy najpiękniejszych piosenkach dla mamy i taty.DZIEŃ MAMY I TATY ŻABKI

     Dnia 25.05.2012r. odbyły się uroczyste obchody „Dnia Mamy i Taty”.  Dzieci z grupy „Żabki” rozpoczęły świętowanie od pokazu artystycznego, który połączył w sobie recytację wierszy, śpiew piosenek, tańce i wspólne zabawy z rodzicami. Dzieci wyraziły swoją wdzięczność za trud i opiekę, jaką sprawują nad nimi rodzice, a także okazały im swą wielką i bezcenną miłość. Następnie wszyscy razem udali się na poszukiwanie skarbów. Zanim jednak je odnaleźli musieli podążać wyznaczonym szlakiem i wykonywać różne zadania takie jak np.: namalowanie sobie wąsów zarówno dzieci jak i rodzice, chowanie się za krzaczkami, wspólny taniec z rodzicami, no i oczywiście nie zabrakło wspólnych śpiewów, tańców i dobrej zabawy. Trasa poszukiwaczy zakończyła się na przedszkolnym placu zabaw, na którym czekały na wszystkich kolejne niespodzianki. Gdy dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty czekał na wszystkich poczęstunek, a były to kiełbaski smażone na grillu. Na szczęście pogoda dopisała i wszyscy mogli rozłożyć na trawie kocyki i aktywnie uczestniczyć we wspólnym pikniku. Nie obyło się bez łez wzruszeń, miłego zaskoczenia i prezentów. To był niezwykły dzień.
 
LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW 14-25.05.2012


     W dniach 14-25.05.2012 r. w naszej placówce gościła Leśna Skrzynia Skarbów. Jest to projekt edukacyjny o tematyce ekologiczno-przyrodniczej dla przedszkoli, do którego przyłączyła się również „Przedszkolna Chatka”. Celami tego projektu jest między innymi: propagowanie wśród dzieci wiedzy o lesie, kształtowanie ich wrażliwości i szacunku dla ojczystej przyrody, wyrabianie nawyków proekologicznych. W związku z tym, aby można było te cele osiągnąć placówka otrzymała„Leśną skrzynię skarbów”, która zawiera materiały dydaktyczne, książki, plansze, dotyczące szeroko pojętej edukacji ekologicznej i tematyki leśnej, wypożyczone z Nadleśnictwa Żołędowo, KPCEE oraz podarowane przez uczestników projektu, a także „Leśną Niespodziankę” – dary lasu. Skrzynia pozostała w placówce przez dwa tygodnie. W tym czasie nauczyciel z naszego przedszkola pani mgr Anna Pęczkowska zrealizowała z dziećmi tematy dotyczące lasu, przyrody, ekologii - związane z aktualną dla danego momentu porą roku, wykorzystując udostępnione materiały. W tym czasie powstały m.in.: jeże z masy solnej, drzewka z gliny, obrazki malowane farbkami i kredkami przedstawiające zwierzęta, „leśna makieta” i inne. Po zakończeniu wizyty „Leśnej Skrzyni Skarbów” nauczyciel zgromadził prace dzieci, z których następnie stworzy stoisko prezentujące dorobek placówki i udostępni organizatorom dzieła wykonane własnoręcznie przez dzieci. Podsumowanie akcji odbędzie się w Nadleśnictwie w Żołędowie w czerwcu. Drodzy Państwo trzymajcie kciuki za nas!!!
BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI  24.05.2012

     Dnia 24 maja dzieci z grup: „Pszczółki” od 4 lat, „Żabki” od 4 lat, „Mrówki” 5 i 6‑latki wybrały się na wycieczkę do Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Chodkiewicza 30 na Bydgoski Festiwal Nauki. Na samym początku pani policjantka z komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadziła rozmowę na temat: „Bezpieczny przedszkolak” i zapoznała z numerami, które należy wybierać w razie potrzeby. Dzieci potrafiły odpowiedzieć na pytania policjantki dotyczące bezpieczeństwa i bezpiecznej drogi oraz znały numery, pod które należy dzwonić do policji. Pani policjantka była bardzo zadowolona z wiedzy, jaką dzieci posiadają i z kamizelek odblaskowych, w które dzieci były ubrane. Po przeprowadzonej rozmowie pani policjantka rozdała przedszkolakom opaski odblaskowe. Dzieci podziękowały za miłe spotkanie i udały się w stronę sceny usytuowanej na powietrzu. Przy scenie były studentki, które uczyły tańca i zachęciły dzieci do wspólnej zabawy. Następnie po zakończonym tańcu studenci pierwszego roku pedagogiki wczesnoszkolnej i wychowania muzycznego wystawili przedstawienie pt: „Czy znasz tę bajkę”. Bohaterami przedstawienia były postacie ze znanych bajek: „Muminki” i „Smerfy”. Tematy bajek były prezentowane wokalnie (wielogłosowo) i instrumentalnie (na żywo) Dzieci były zachęcane do wspólnego udziału w śpiewaniu piosenek o Muminkach i Smerfach. Przedszkolaki znały i śpiewały piosenki z wymienionych bajek. Dzieci pełne wrażeń z uśmiechniętymi buziami wróciły do przedszkola.
DZIEŃ MLEKA 23.05.2012

     W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na biało. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się mleko, jak wygląda proces jego powstawania począwszy od momentu dojenia zwierząt aż do momentu jego pojawienia się na półkach sklepowych. Nauczyciel uświadomił im, jakie są wartości odżywcze mleka i dlaczego warto je pić. Oczywiście nie zabrakło także konsumpcji tego wartościowego „napoju” oraz smakowania innych produktów mlecznych bądź zawierających w swoim składzie mleko, a były to między innymi: kefir, maślanka, jogurty owocowe i naturalne, twaróg, ser mozzarella i inne. Dzieci uczestniczyły także w różnych zabawach muzyczno-ruchowych oraz konkursach m.in. karmieniu kolegi jogurtem z zawiązanymi oczyma. Każde z dzieci znalazło w zaproponowanym menu coś dla siebie. O tym fakcie, że mleko nie jest przedszkolakiem obojętne i że bardzo je lubią, świadczą słodko ubrudzone buziaki naszych podopiecznych uwiecznione na wielu fotografiach.
ZAJĘCIA OTWARTE GRUPA ŻABKI 22.05.2012

     Naszym przedszkolnym „Żabkom” nauka idzie coraz lepiej, dlatego postanowiliśmy zaprosić do przedszkola rodziców, aby na własne oczy mogli przekonać się o naszych postępach. Jak słusznie sugerował kalendarz tematyka dotyczyła rodziny, a w szczególności mam. Bawiliśmy się przy nowopoznanej piosence, pokazywaliśmy, jak pomagamy naszym rodzicom, rozwijaliśmy paluszki przy zabawach zręcznościowych. Wszystkie „Żabkiki” zaprezentowały się z jak najlepszej strony, czym uszczęśliwiły zarówno dumnych rodziców, jak i panią Olę!
DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK 22.05.2012

     Wszystkie dzieci uwielbiają, kiedy czyta się im książki. Dzisiejszy dzień był znakomitą okazją, aby zaprezentować im cenne źródło wytworów literackich. Każda grupa wybrała się do pobliskiej szkoły, a dokładniej do znajdującej się w niej biblioteki. Pociąg z naszymi maluchami przejechał między ogromnymi półkami, na których stały niezliczone ilości książek. Pani bibliotekarka pokazała nam różne książki- maleńkie i olbrzymie, kolorowe z obrazkami i takie, w których znajdowały się same literki, widzieliśmy nawet książkę, która po rozłożeniu zamieniła się w ogromny pałac! Wysłuchaliśmy, na czym polegają zasady wypożyczania książek i przypomnieliśmy sobie, czego z książką robić nam nie wolno. Z pewnością są wśród nas tacy, dla których biblioteka stanie się ulubionym miejscem w szkole!
KUCHCIKOWO

     Majowe warsztaty z kuchcikowa odbyły się kolejno w dniach 21.05.2012 w grupie „Żabek”, 22.05.2012 w grupie „Mrówek” i 23.05.2012 w grupie „Pszczółek” pod hasłem „Tik-tak, tik-tak zegar, który można zjeść”. Dzieci z każdej grupy zostały podzielone na mniejsze zespoły i miały do wykonania trudne zadanie, mianowicie ułożenie na talerzu z dostępnych produktów: sałaty, ogórków, pomidorów, jajek i wędliny zegara. Wszystkie dzieci bardzo się starały, najmniejszy problem sprawiło to najstarszym przedszkolakom, ale młodsze dzieci były również bardzo zaangażowane w swoje zadanie. Potrzebowały jedynie niewielkiej pomocy przy ułożeniu rzymskich cyfr na tarczy zegara. Dzieci zgodnie przyznały, że z produktów żywnościowych można wykonać ozdobę stołu. Kiedy wszystkie zegary były gotowe dzieci z ochotą zabrały się do przygotowania kanapek, do których użyły również sera oraz rzodkiewek. Niesamowicie szybko wszystko znikało ze stołów, co oczywiście bardzo cieszyło panią Beatę tym bardziej, że dzieci cały czas pamiętają o zawartości witamin w warzywach. Dzieci po raz kolejny były zadowolone z zajęć i niecierpliwością czekają na kolejne.

KUCHCIKOWO PSZCZÓŁKI 23.05.2012
KUCHCIKOWO  MRÓWKI 22.05.2012

KUCHCIKOWO ŻABKI 21.05.2012
FILHARMONIA 18.05.2012

     Dnia 18 maja przedszkolaki z Przedszkolnej Chatki wybrały się na kolejny dziesiąty koncert do Filharmonii Pomorskiej. Spotkanie muzyczne odbyło się pod hasłem: „Pa pa pa...Papagena i Papageno”. W operze występowały postacie Singspielu Wolfganga Amadeusza Mozarta „Czarodziejski Flet”. Artyści śpiewająco opowiedzieli fascynującą historię o pięknej miłości, która zwyciężyła zło. Na scenie grała pani na flecie, która zaprezentowała mniejszy flet o nazwie Piccolo. Dużą dawkę humoru sprawił artysta występujący, jako ptaszek Papagen, który zaprosił dzieci na scenę, a następnie przebrał je za ptaki: słowika, sikorkę, bociana, koguta i żabę. Przedszkolaki, maszerując po scenie, naśladowały głosy wybranych ptaków. To spotkanie muzyczne było interesujące i pouczające o tym, że dobro zwycięża nad złem. Szacunek i dobroć powinny być nie tylko do ludzi, ale również dla zwierząt i do wszystkiego, co nas wokół otacza. Na zakończenie pani prowadząca zebrała prace dzieci na konkurs o tematyce kosmos, a następnie poinformowała, że na ostatnim spotkaniu w czerwcu zostaną ogłoszone wyniki. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, radosne i pełne wrażeń artystycznych.
WYCIECZKA PO BYDGOSZCZY 17.05.2012

     Wczesnym rankiem dnia 17 maja dzieci 4-6 letnie wybrały się na wycieczkę po Bydgoszczy. Pierwszym punktem naszej wyprawy była Biblioteka Miejska i Wojewódzka. Zwiedziliśmy czytelnię, w której musieliśmy być bardzo cichutko. Pani zaprezentowała nam sposoby zamawiania książek przez czytelników tzn. komputerowo lub katalogowo. Sympatyczna pani bibliotekarka poinformowała nas, że w tej bibliotece znajduje się ponad milion książek, żeby nam to udowodnić zaprowadziła nas do piwnicy – głównego księgozbioru, naszym oczom ukazały się ogromne ilości książek nowych i bardzo starych. Bliskie spotkanie z książką było udane i pouczające.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 15.05.2012

     Dnia 15 maja w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, ponownie odwiedziła nas pani bibliotekarka z Zespołu Szkół nr 19. Korzystając ze zbioru „Śmiesznych wierszyków” znanych dziecięcych autorów przeczytała przedszkolakom wiersze pt. „Niespodzianka”, „Na straganie”, „Samochwała” oraz „Wilk u dentysty”. Dzieci miały też możliwość obejrzenia ilustracji do wierszyków oraz odpowiadały na pytania z nimi związane. Przedszkolaki, jak zwykle miło spędziły czas przed obiadem.
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TAŃCA EUROPEJSKIEGO 15.05.2012

     Dnia 15 maja dzieci z grupy „Mrówki” wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańca Europejskiego. Konkurs taneczny został zorganizowany przez Przedszkola nr 26 i 46. W jurii zasiedli dyrektorzy przedszkoli. Dzieci, nauczycielki i rodziców przywitała koordynatorka konkursu z dwiema nauczycielkami. Jako pierwsze poza konkursem zatańczyły dzieci z Przedszkola nr 22 „Taniec z Flagą”. W ramach konkursu przedszkolaki zaprezentowały takie tańce europejskie jak: „Krakowiak”, „Polka Śmieszka”, „Polka Czeska”, Taniec Hiszpański i Taniec Francuski. Poza konkursem nasze „Mrówki” zatańczyły Hip Hop, który został nagrodzony dużymi brawami. W trakcie konkursu prowadzący zaprezentowali przerywniki w formie zabaw ruchowych przy muzyce „Klanzy”. Na zakończenie konkursu ogłoszono wyniki, wszystkie dzieci zostały i dyrektorzy przedszkoli wręczyli puchary. Organizatorzy konkursu wręczyli dyplomy i okazjonalne medale. Te niezapomniane chwile utrwalono pamiątkowymi zdjęciami.
WARSZTATY SHERBONE 14.05.2012

      Dnia 14 maja odbyło się kolejne spotkanie z Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborn, na które ochoczo stawili się rodzice z dziećmi. Jak zwykle tunel stworzony przez rodziców cieszył się największym powodzeniem. Były też walki kogutów, kołyska i paczka. Nowym atrakcyjnym elementem okazała się zabawa muzyczna z kręglami i piłeczkami. Chusta animacyjna dopełniła całości i przyszła pora pożegnania. Czekamy na kolejne spotkanie.
ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI 14.05.2012

     W Święto Niezapominajki dzieciaki przeniosły się do niebieskiej krainy krasnoludków. Tam czekało na nie pięć zadań do wykonania. Pierwsze zadanie wszyscy wykonali z łatwością, bowiem dzieci musiały odnaleźć ukryte w sali przedmioty w kolorze niezapominajek – a przecież wszyscy wiemy, że ten kolor to niebieski. Drugie zadanie to taniec krasnoludków, który oczywiście przyniósł wiele radości. Przy trzecim zadaniu dzieciaki musiały wykazać się pomysłowością, gdyż pomagały krasnalom w pracach: zamiatały, myły okna, mieszały zupę, nosiły ciężkie worki i przybijały gwoździe. Czwarte zadanie to znów taniec z pokazywaniem przy piosence „My jesteśmy krasnoludki”. Na zakończenie dzieci wysłuchały wiersza „Niezapominajki” by nie zapomnieć o ich pięknym wyglądzie, kolorze i oczywiście ślicznym zapachu.
MAGICZNE PANTOFELKI 11.05.2012

     Dnia 11.05.12r.wybrane dzieci z grupy „Mrówek” stanęły do rywalizacji w konkursie tanecznym pt. „Magiczne Pantofelki”. Przedszkola biorące udział w przeglądzie reprezentowały bardzo wysoki poziom taneczny. My przedstawiliśmy brawurowo wykonany układ taneczny do utworu Shakiry z pomponami. W przerwie, kiedy czekaliśmy na wyniki obrad jury nasza Agatka zarecytowała wiersz pt. „Myszki” i dostała ogromne brawa. Nadeszła chwila ogłoszenia wyników- zdobyliśmy drugie miejsce. Brawo, brawo!!! Ku naszemu zdziwieniu Agatka otrzymała wyróżnienie za indywidualność taneczną. Brawo! Tak trzymać!!!

 


HUMOR W POEZJI DZIECIĘCEJ 10.05.2012

     Wczesnym rankiem Agatka Nowosielska z grupy „Mrówki” pod opieką mamy i pani Irenki wybrała się do przedszkola „Pod sosnami”, aby wziąć udział w konkursie recytatorskim. Razem z p. Irenką przygotowała wiersz pt. „Myszki” D. Gellner. Mama zaś zaopatrzyła Agatkę w strój Myszki oraz pełen kosz myszek – maskotek, a także dla zilustrowania komizmu w wierszu - podziurawioną mapę wygryzioną przez myszki. Pozostała tylko recytacja w silnej bardzo rywalizacji, bowiem dzieci z innych przedszkoli zaprezentowały również ładne utwory w poprawnej recytacji z dużym poczuciem humoru. Przyszedł czas na Agatkę, która z dużym luzem i spokojem zaprezentowała swój wiersz szanownemu jury. Publiczność nagrodziła ją dużymi brawami, podobało się. Nadszedł czas ogłoszenia wyników. Najpierw wyróżnienia, trzecie miejsce, drugie a pierwsze przypadło naszej Agatce. Brawo Agatka!!! Zuch dziewczyna - nasza Myszka.


 
 
DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ 9.05.2012
 
     Dnia 9 maja 2012 roku obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Unii Europejskiej”. Tego dnia w placówce odbył się cykl zajęć związanych z różnymi krajami należącymi do UE. Każda grupa przygotowała prezentacje jednego z krajów europejskich a następnie zaprosiła pozostałe grupy i opowiedziała o nim. Pierwszym „przystankiem w podróży po Europie” była sala „Pszczółek” - czyli Holandia. Dzieci zobaczyły, jak wygląda jej flaga, wysłuchały jej hymnu, dowiedziały się, że jest to kraj tulipanów, serów, wiatraków i miejsce pochodzenia tzw. „chodaków”. Kolejnym krajem, który odwiedziły dzieci były Niemcy – sala „Mrówek”. Tutaj dzieci przebrane w kolory flagi narodowej Niemiec prezentowały ten kraj i jego zabytki. Oprócz tego usłyszały kilka zwrotów w języku niemieckim i wysłuchały hymnu tego kraju. Ostatnim „przystankiem” była sala „Żabek” - Polska. Dzieci wysłuchały hymnu narodowego, rozmawiały o symbolach narodowych – o fladze, godle. Nauczycielka pokazała im także zabytki Warszawy i Bydgoszczy, które dzieci porównały ze sobą. Dowiedziały się także, jaka rzeka płynie przez Polskę i wzięły udział w zabawie muzyczno-ruchowej przy piosence pt. „Płynie Wisła, płynie...”. Na koniec nie zabrakło także przypomnienia wyglądu flagi Unii Europejskiej oraz jej hymnu.
ZAJĘCIA Z RATOWNICTWA 7.05.2012

     Dnia 9 maja 2012 roku do przedszkola przybyła Pani Marcelina Rucińska Młodszy Ratownik Przyboczna ZHP. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z pracą ratowników i pokazanie najmłodszym, w jaki najprostszy sposób mogą pomóc drugiemu człowiekowi. Na zajęciach dzieci uczyły się poprzez zabawę. Pani Marcelina przyniosła ze sobą wielką maskotkę Kubusia Puchatka, który miał torbę ratownika, a w niej zabawki będące odbiciem prawdziwych przyrządów medycznych. Najpierw wysypała wraz z dziećmi wszystko, co się w niej znajdowało a potem wspólnie z nimi zastanawiała się, co może się przydać ratownikowi wyjaśniając użyteczność i nazwy poszczególnych rzeczy znalezionych w plecaku misia. Następnie pokazała dzieciom prawdziwą torbę ratownika. W niej dzieci znalazły między innymi różnego rodzaju bandaże, chustę, koc termiczny i wiele innych rzeczy. Pani Marcelina wyjaśniła i pokazała, jak należy okryć kocem termicznym poszkodowanego w zależności od sytuacji. Zadaniem dzieci było na usłyszane hasło okrycie misia odpowiednią stroną koca. Dzieci zdały egzamin celująco. Pani Marcelina zaprezentowała także, jak należy zakładać chustę, robić opatrunek czy bandażować rękę. Oczywiście dzieci mogły również zamienić się w ratownika i spróbować wykonać te zabiegi używając w tym celu misia, który był większy od niejednego przedszkolaka. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali Pani Marceliny i aktywnie uczestniczyli w nauce przez zabawę.

GRUPA MRÓWKI GRUPA PSZCZÓŁKI
 
 
 
 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: