Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2013 / 2014 / MAJ 2014


MAJ 2014

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY W GRUPIE „MRÓWEK”, 30.05.2014
    O godzinie 15.00 dzieci z grupy „Mrówek” rozpoczęły uroczyste spotkanie z rodzicami. Po wzruszającej piosence mamusie musiały odszukać swój portret narysowany przez syna lub córkę przy dźwiękach melodii B.Meca „Jej portet”. Następnie tatusiowie zostali poproszeni do walca - muzyka z filmu Noce i Dnie. Następnie dzieci zaprezentowały swoim rodzicom bajkę pt. „Śnieżka”, zatańczyły Polkę i właśnie kolejna zagadka „Mamusiu czy poznajesz głos swojego dziecka?”, z tym zadaniem mamusie poradziły sobie genialnie. Potem były już tylko wesołe zabawy, zagadki i konkursy. Rozdaniem laurek i słodkim poczęstunkiem zakończyliśmy spotkanie Rodzinne w Mrówkach.
 

 
 
BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI, WARSZTATY PT. „PSZCZELE CIEKAWOSTKI” - UTP 30.05.2014
Grupa „Pszczółki”
 

 
 
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY W GRUPIE „BIEDRONEK”, 29.05.2014
    Święto Mamy i Taty już od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla rodziców. Zaproszeni goście znowu zobaczyli swoje dzieci w roli przedszkolaka, który śpiewa i recytuje wiersze. W takiej formie dzieci podziękowały rodzicom za miłość, troskę i opiekę. Nie zabrakło też niespodzianek dla rodziców – muffinkowy taniec, laurki i film. Po części oficjalnej zaprosiliśmy uczestników spotkania do wspólnej zabawy. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
 

 
 
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY W GRUPIE „MOTYLKÓW”, 28.05.2014
    W maju, kiedy rozkwitły bzy i tulipany, a śpiew ptaków przypomniał Nam, że jest taki dzień w kalendarzu poświęcony najdroższym nam osobom – Dzień Rodziny, Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki z grupy „Motylków” zaprosiły swoich Rodziców na wspólne świętowanie. Każda okazja jest dobra, by się spotkać i wspólnie spędzić czas, ale ten dzień był szczególny, magiczny – taki, w którym dzieci słowem, piosenką i tańcem wyraziły swoją miłość i wdzięczność za dobroć i cierpliwość Kochanych Rodziców.
 

 
 
VIII SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WODNE EKSPERYMENTY”
    Na spotkaniu z Profesorem Kropelką dzieci dowiedziały się, że w wodzie ukryte jest powietrze. Podczas ciekawych eksperymentów obserwowaliśmy ukryte powietrze. Sucha chusteczka zanurzona w szklance wody wywołała szczególne zaciekawienie i zdziwienie.
Grupa „Motylki”, 27.05.2014
Grupa „Biedronki”, 27.05.2014
Grupa „Pszczółki”, 28.05.2014
Grupa „Mrówki”, 28.05.2014


 
 
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY W GRUPIE „PSZCZÓŁEK”, 27.05.2014
   Podczas uroczystości z okazji Dnia Rodziców, dzieci z grupy „Pszczółek” przygotowały inscenizację, w której przedstawiły swoje umiejętności taneczne i wokalne. Po części teatralnej została przedstawiona część warsztatowa, gdzie rodzice wraz ze swoimi pociechami przedstawili swoje talenty. Pojawiły się  piosenki, wierszyki, eksperymenty, a nawet sztuczki akrobatyczne! Po pokazach swoich niezwykle ciekawych talentów dorośli zostali zaproszeni do skosztowania słodkich babeczek ozdobionych przez ich dzieci. Nie zabrakło też gromkich życzeń, odśpiewania 100 lat oraz upominków.
 

 
 
WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI W RODZICAMI PT. "ZWIERZĘTA ORIGAMI", 26.05.2014
    Tegoroczne popołudnie w Dzień Mamy dzieci miały okazję spędzić ze swoimi mamusiami na warsztatach plastycznych. Wspólnie tworzyły zwierzęta wiejskie techniką origami. Uczestnicy warsztatów, którzy spotkali się w dość kameralnym gronie, przekonali się, jak w prosty i zabawny sposób można wykonać postacie zwierząt, przy użyciu kół i prostokątów. Uśmiech i zadowolenie dzieci były chyba najlepszym prezentem dla kochanych mam, które chętnie pomagały w przygotowaniu prac plastycznych. Dziękujemy za mile spędzony czas, a Mamusiom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.
 

 
 
IV SPOTKANIE Z PSEM, 23.05.2014
Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki”
 

 
 
WARSZTATY PEDAGOGIZUJĄCE DLA RODZICÓW PT. „ASERTYWNOŚĆ WOBEC DZIECI”, 22.05.2014
    Asertywność kojarzy się wielu z nas jako egoistyczna postawa osób, które za wszelką cenę chcą dopiąć swego, nie idą na kompromis i wciąż mówią „nie”. Tymczasem niewłaściwe rozumienie asertywności powoduje do niej niechęć. To pojęcie nie ma nic wspólnego z egoizmem czy też brakiem szacunku do innych. Jest raczej postawą życiową, dzięki której możliwy jest pełny rozwój osobowości. Celem spotkania było ćwiczenie umiejętności rozróżniania zachowań asertywnych od tych, które nie są asertywne oraz umiejętności asertywnego odmawiania innym osobom, a także możliwość poznania komunikatu „ja” odnośnie asertywnych zachowań w stosunku do dzieci.
 


 
WYCIECZKA DO CHLEBOWEGO GOSPODARSTWA „KROMECZKA”, 21.05.2014
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
    Wczesnym rankiem dzieci z grup „Mrówki” i „Pszczółki” wybrały się autokarem do gminy Dobrcz, aby odwiedzić Gospodarstwo Chlebowe „Kromeczka”. Na początku dzieci zostały poproszone do zadania: ucieranie na kamieniu ziaren pszenicy tak długo aż powstanie mąka, nasze dzieci są wytrwałe i wykonały zadanie do końca, następnie najważniejsze zadanie ugnieść ciasto na chlebek, każde dziecko wykonało własnoręcznie swój chlebek i zapakowało do foremki a potem trzeba było poczekać aż w piecu dobrze się upiecze, ach co to był za zapach i smak, mniam, mniam. Zwiedziliśmy też mini muzeum, a w nim dawne sprzęty kuchenne, domowe, itp. wszystko w bardzo dobrym stanie i pięknie wyeksponowane. Na wiejskiej polance czekały na nas zabawy ruchowe w labiryncie z kopców siana, wielką frajdą było szukanie tam piłeczek. Na pożegnanie Pani gospodyni wręczyła każdemu upieczony chlebek. Dziękujemy! „Od ziarenka do bochenka” – zadanie wykonane.
 


 
VIII SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT.
„PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI”, 21.05.2014
    Wiosna zawitała u nas już na dobre. Wszystkie stworzenia obudziły się już ze snu. Głównymi bohaterami naszego spotkania były motyle, które swoimi kolorami wprowadziły w nasze życie wiele radości. Autorką tego niezwykłego wiersza jest Dorota Gellner. Dzieła plastyczne, jakie powstały na spotkaniu wprowadziły kolorowy uśmiech na twarzach maluchów.
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”
 


 
WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „ZWIERZACZKI Z PIANKI”, 20.05.2014
    Na warsztatach plastycznych dzieci wraz z rodzicami wykonywały zwierzątka z opakowań po jogurtach pitnych i z pianki polietylenowej. Powstały m.in. hipopotamy, motylki, świnki i żabki. Nie brakowało jednak własnych pomysłów i do owych zwierzaków dołączyły krokodyle, lwy, króliki, kotki, a nawet ośmiornice. Kreatywności zatem nie brakowało, przy tym było wiele uśmiechu i radości.
 


 
WIZYTA E.KRZYŻANOWSKIEJ KANDYDATKI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, 20.05.2014
 


 
MIĘDZYPRZYDSZKOLNY PRZEGLĄD TAŃCA EUROPEJSKIEGO, 19.05.2014
    Na piąty Przegląd Tańca Europejskiego zaprosiło nas zaprzyjaźnione przedszkole „Pod czerwonym parasolem”. Dzieci  z „Mrówek” zaprezentowały brawurowy  taniec grecki,  a jako goście specjalni wystąpiły dzieci z „Pszczółek” z tańcem Hip-Hop.
 


 
WYCIECZKA DO SIENNA PT. „CO W MAJOWEJ TRAWIE PISZCZY”, 19.05.2014
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
    Było to ważne wydarzenie w życiu naszych maluchów – pierwsza wycieczka autobusowa i godziny spędzone poza przedszkolem. Park w Siennie jest miejscem szczególnym, z jednej strony jako obiekt historyczny, zabytkowy, park krajobrazowy, dzieło człowieka. Z typowymi elementami jak pomniki przyrody, ścieżki, wody, alejki, stanowi świadectwo wielowiekowej bytności ludzi na tym terenie, a z drugiej jest naturalnym siedliskiem dla wielu gatunków roślin, ptaków i owadów ponieważ naszą ingerencję w ten biosystem została ograniczona do minimum. Zajęcia zostały przeprowadzone adekwatnie do wieku. Były to zajęcia manualne i plastyczne, zajęcia przyrodnicze w ogrodzie i zajęcia ze zwierzątkami. Największą atrakcją był przejazd bryczką. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.
 


 
DZIEŃ KONSTRUKTORA, 16.05.2014
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
    Tego dnia harcowaliśmy z „Bobem Budowniczym”. Jak zwykle były tańce, zabawy i śpiew. Po wspólnych zabawach dzieci zostały podzielone na grupy. Pracowaliśmy w działach konstruktorskich takich jak: dział budowy rakiet i samolotów, dział budowy pojazdów, dział konstrukcji budowli, dział budowy zamków. Dzięki pomocy rodziców mogliśmy tworzyć rozmaite konstrukcje. Dziękujemy za pomoc w gromadzeniu materiałów.
 
 
 
TEATRZYK W KOSZYCZKU Z PRZEDSTAWIENIEM PT. „PROMYCZEK”, 16.05.2014
Grupa „Pszczółki”Grupa „Mrówki”


 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „AKTYWNA RODZINA WYRUSZA NA ZUMBE”, 15.05.2014
    W tym roku powstały nowe warsztaty zachęcające do aktywności ruchowej „Zumba dla małego i dużego”. Na spotkanie przyszły mamusie z pociechami i jeden tatuś. Wszyscy stawili się w dobrych nastrojach i sportowych strojach. Kiedy została włączona muzyka, wszyscy rytmicznie się poruszali i zadowoleni się pożegnali. Dziękujemy!
 KONKURS MINI PLAYBACK SHOW 2014, 15.05.2014
    Konkurs „Mini Playback Show” organizowany był przez Przedszkole Niepubliczne „Kacperkowy Światek”. „Pszczółki” z wielką radością wzięły w nim udział. Świetna atmosfera zmotywowała dziewczynki do zatopienia się w dźwięki i rytmy muzyki. Naśladowanie wielkich gwiazd to najlepsza zabawa. 
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ, 15.05.2014
    Nasze przedszkolaki tj. Julia Wolentarka, Natalia jurska, Inga Nowacka oraz Dominika Dekowska reprezentowały "Przedszkolną Chatkę" w konkursie piosenki ekologicznej. Dziewczynki wystąpiły w repertuarze Jacka Cygana. Zaśpiewały piosenkę pt. "Futra". Był to konkurs pełen wrażeń i wyjątkowych doznań, tym bardziej, że nasze podopieczne nie bacząc na wysoką temperaturę, przebrały się na czas występu w garderobę zimową - różnego rodzaju elementy futrzane. Zdziwienie publiczności i jurorów było ogromne. Mimo, że nie udało nam się uplasować na liście zwycięzców jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków i gratulujemy im pięknego występu. Dziękujemy dziewczynkom za trud włożony w przygotowanie piosenki i życzymy wielu sukcesów muzycznych (i nie tylko).
 


 
SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNĄ, 14.05.2014
Grupa „Biedronki”
Grupa „Motylki”
Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki” 
VIII SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA SŁODKO”
    Maj to piękny miesiąc, w którym świętujemy Dzień mamy i taty. Wszystkie dzieci przygotowały dla swoich ukochanych rodziców wiele niespodzianek. Tak też było w naszym kuchcikowie. Goferek, śmietana i kolorowa posypka pomogły nam stworzyć wielkie, kochające serduszka dla najbliższych. Wiele radości sprawiło tworzenie dzieła, a później nastąpiło jego skosztowanie.
Grupa „Biedronki”, 14.05.2014
Grupa „Pszczółki”, 13.05.2014
Grupa „Mrówki”, 12.05.2014 
X KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW
pt. „MATEMATYKA W POEZJI DZIECIĘCEJ”, 12.05.2014
   Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą i poznawanie twórczości polskich poetów. Tym razem nasze przedszkole reprezentowały maluszki. Z grupy „Motylków” wystąpiła Oliwia Wolentarska, natomiast z grupy „Biedronek” wytypowana została Maja Podraza. Dziewczynki wystąpiły z wierszami Wandy Chotomskiej. Maja zajęła I miejsce, Oliwka otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

 
 
BYDGOSKA UKŁADANKA TANECZNA „BUT” – OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ HIP-HOP
DLA POCZĄTKUJĄCYCH TANCERZY, 10.05.2014
    Dzieci z grupy „Mrówek” miały możliwość uczestniczenia w  Bydgoskiej Układance Tanecznej organizowanej przez Studio Tańca Bohema, podczas której zaprezentowały się rewelacyjnie w tańcu greckim i zdobyły wyróżnienie. Brawo!
 

 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: