Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2015 / 2016 / MAJ 2016

 
MAJ 2016PRZEGLĄD TAŃCA EUROPEJSKIEGO, 25.05.2016
MRÓWKI
Kolejny już raz uczestniczyliśmy w Przeglądzie Tańca Europejskiego organizowanym przez Przedszkole "Pod Tęczowym Parasolem". Zaprezentowaliśmy brawurowe wykonanie tańca chorwackiego w przepięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Dziękujemy i gratulujemy.


 
WIZYTA W KAWIARNI „KOGEL MOGEL” – MAŚLANE CIASTECZKA, 23.05.2016
MOTYLKI
Tego dnia młodsze "Motylki" wraz z Paniami wybrały się do kawiarni "Kogel Mogel" na kulinarne zabawy. Przygotowaliśmy maślane ciasteczka. Maluszki obserwowały cały proces przygotowania ciasta oraz bawiły się foremkami. Podczas oczekiwania na wypiek ciasteczek dzieci brykały w sali zabaw. Na koniec nastąpiła degustacja przygotowanych smakołyków.
 


WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA CHLEBOWEGO „KROMECZKA” W GĄDECZU, 23.05.2016
MOTYLKI I BIEDRONKI
W piękny majowy poniedziałek grupa Biedronki wraz z wychowawczyniami i chętnymi rodzicami oraz kilkoro dzieci z grupy Motylki wyruszyli na wspaniałą wycieczkę. Wcześnie rano wszyscy w dobrych nastrojach i wygodnych ubiorach pomknęli autokarem do gospodarstwa. Tam czekali na nas gospodarze, którzy zaprosili na zajęcia. Dzieci najpierw same musiały przygotować mąkę rozbijając jej ziarna kamieniem (było to zadanie dla cierpliwych i silnych), a następnie z tej mąki wyrabiały pyszny chleb. Po ciężkiej pracy dzieci zostały poczęstowane miętową herbatą oraz pysznymi warzywnymi kanapkami. Nie zabrakło zabaw i gier na świeżym powietrzu. Na koniec dzieci zwiedziły izbę kujawską, poznały jej historię i tradycje. Po wszystkich przygodach... gdy chleb był już wypieczony dzieci pożegnały gospodarzy i wróciły autokarem do przedszkola.
 


DZIEŃ MAMY I TATY, 20.05.2016
MRÓWKI
„To co dobre się zaczyna zwykle
gdzie pojawia się Rodzina"
Wiemy o tym doskonale stąd tez zaprosiliśmy wszystkich Rodziców na Świętowanie. Zaprezentowaliśmy się w piosenkach, tańcach , grze na kubkach oraz zagraliśmy w orkiestrze. Nasi goście się wzruszyli, ale i cieszyli, że tak zdolne dzieci mają, co pięknie śpiewają. Po części artystycznej przyszedł czas na wspólną zabawę... kalambury rysowane przez rodziców, wszystkich rozbawiły, a także zabawa pełna humoru „Kim jestem?”. Granie na rurkach dostarczyło dużo radości no i trzeba było pożegnać gości, ale zanim to się stało wszyscy do super ciacha zasiedli, tym słodkim akcentem nasze spotkanie dobiegło końca. To były bezcenne chwile... dziękujemy...
 


DZIEŃ MAMY I TATY, 19.05.2016
MOTYLKI
„My rodzinę dobrą mamy, Zawsze razem się trzymamy.
I choć czasem czas nas goni, My jak palce jednej dłoni…”
Każda okazja jest dobra, by się spotkać i wspólnie spędzić czas, ale Dzień Mamy i Taty jest dniem szczególnym, magicznym. Dlatego też dzieci przygotowały program artystyczny oraz upominki dla swoich rodziców. Nie zabrakło wspólnych zabaw i dobrego humoru.
 


WARSZTATY W RAMACH BYDGOSKIEGO FESTIWALU NAUKI, 19.05.2016
BIEDRONKI
W ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki dzieci z grupy Biedronek udały się na uczelnię na warsztaty, które przygotowali dla nich studenci. Dzieci chętnie wzięły udział w proponowanych grach, zabawach z rekwizytami oraz w tańcach.PSZCZÓŁKIMRÓWKI
W ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki „Mróweczki” wzięły udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez instruktorkę tańca. Dzieci poprzez słuchanie muzyki i taniec mogły rozwijać swoją koordynację ruchową, śmiałość i umiejętność wczuwania się rytm, a przede wszystkim dobrze się bawić. Dodatkowo dzieciaki miały okazję poobserwować chemiczne pokazy prezentowane przez asystentów Profesora Ciekawskiego.
 


SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „AKADEMIA DOŚWIADCZALSKICH”, 18.05.2016
PSZCZÓŁKI
 


DZIEŃ MAMY I TATY, 18.05.2016
BIEDRONKI
Wiosna, wiosna dziś na łące dla Mamy i Taty będzie koncert... tymi pięknymi słowami dzieci z grupy Biedronek przywitały swoich kochanych rodziców z okazji ich święta. Ponadto dzieci przygotowały mnóstwo pokazów tanecznych, recytatorskich oraz muzycznych. Wszyscy rodzice byli zachwyceni pięknymi występami. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki: ozdobne pudełeczka oraz bransoletki dla mam.
 


DZIEŃ MAMY I TATY, 17.05.2016
PSZCZÓŁKI
W tym roku „Pszczółki” postanowiły wspólnie świętować Dzień Mamy i Taty. Wszystkie dzieciaki dla swoich rodziców pięknie zaśpiewały piosenki oraz wyrecytowały wierszyki. A na koniec była niespodzianka dla małych i dużych, czyli wspólne, wesołe zabawy na dywanie. Nie zabrakło turlania i przytulania, a przede wszystkim dobrego nastroju. Bardzo dziękujemy za przygotowane słodkości.
 


TEATRZYK W KOSZYCZKU, 17.05.2016
PSZCZÓŁKI
MRÓWKI


MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ PT. „EKO-NUTKI” – III EDYCJA, 18.05.2016
BIEDRONKI
Nasze Biedroneczki brały udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Ekologicznej „Ekonutki". Zaprezentowały się w zespole śpiewając ,,Piosenkę ekologiczną". Dziewczynki spisały się znakomicie i zdobyły II miejsce. Bardzo się cieszymy! Serdecznie gratulujemy naszym artystkom.
 


WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TAŃCA LUDOWEGO I INNYCH FORM TANECZNYCH „KAROLINKA 2016”, 14.05.2016
MRÓWKI
 


KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „MAJOWA POLECZKA”, 13.05.2016
MRÓWKI
Ostatni koncert w tym roku szkolnym odbył się pt. "Majowa Poleczka", na którym to zobaczyliśmy i usłyszeliśmy różne rodzaje polek, bowiem muzyka była bogato ilustrowana tańcem w pięknych strojach. Na kolejne muzyczne opowieści musimy poczekać do września.DOGOTERAPIA, 13.05.2016
MOTYLKIBIEDRONKI
 


GOŚĆ W PRZEDSZKOLU – SPOTKANIE Z POLICJANTEM, 13.05.2016
W maju dzieci z Przedszkolnej Chatki gościły policjantów, którzy opowiadali na temat bezpiecznych wakacji oraz właściwego zachowania się podczas zabaw na podwórku. Dzieci odwiedził również pies, który przybył z policjantami by pokazać kilka pozycji obronnych. Dzieci były zachwycone pokazem.
MOTYLKI I BIEDRONKIPSZCZÓŁKI I MRÓWKI
 


ZAJĘCIA OTWARTE PT. „WIOSENNE NIESPODZIANKI” – MOTYLKI, 11.05.2016
W trakcie warsztatów przenieśliśmy się na łąkę, gdzie czekały na nas wiosenne niespodzianki. Biedroneczki zgubiły kropeczki, a motylki fruwały po łące. Dzieci chętnie brały udział w proponowanych zabawach.
 


WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „SZKATUŁKA DLA NIECIERPLIWYCH”, 10.05.2016
"Zamknę w porcelanowej szkatułce, myśli sny i marzenia a kiedy uchylimy wieczka, spełnią się marzenia".
Podczas warsztatów nasze dzieciaczki z pudełek od herbaty i kolorowych słomek stworzyły szkatułki na swoje skarby. Oczywiście z malutką pomocą rodziców :)
 


SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA ŚWIECIE”
W maju wybraliśmy się na drugi koniec świata - do Japonii. Kraj wiśnia słynący przywitał nas w pełnej krasie. Poznaliśmy kulturę tego państwa no i zrobiliśmy danie z którego słynie Japonia. Ryż po Japońsku. Było pysznie :)
BIEDRONKI, 11.05.2016PSZCZÓŁKI, 12.05.2016
 


WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA CHLEBOWEGO „KROMECZKA” W GĄDECZU, 6.05.2016
Od samego rana cała grupa była podekscytowana, bowiem autokarem do Kromeczki wyjeżdżała. Tam nas miła pani powitała i do wypiekania chleba zaprosiła. Poznaliśmy wszystkie składniki tego ciasta oraz etapy pracy... super zabawa… a teraz nasze chlebki do pieca, wielkie odliczanie i czekanie, czas ten  sobie wypełniliśmy zabawą w labiryntach ze snopków i śniadaniem na trawie, pani nas herbatą miętową poczęstowała a potem do mini muzeum zaprosiła gdzie zobaczyliśmy stare kuchenne sprzęty. Zapach chleba się unosił  i... każdy z nas otrzymał swój własnoręcznie ugnieciony chlebek do domu, a tam wszyscy zajadali i jeszcze wołali... dziękujemy za tak smaczną wycieczkę...
PSZCZÓŁKIMRÓWKI
 


SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY”, 6.05.2016
W maju pszczoła zaprosiła dzieci z grupy Biedronki oraz Motylki na łąkę. Tam poznaliśmy przyjaciół pszczoły, którzy wiosną zamieszkują łąkę. A na kolorowej łące spotkaliśmy dużo biedroneczek, które pogubiły kropeczki, Motylki z pięknymi skrzydełkami czy powolne ślimaki. Oczywiście nie zabrakło innych pszczółek, które zatańczyły z dzieciakami.
MOTYLKIBIEDRONKI


 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: