Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Mały miś w świecie wielkiej literatury" to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma "Przedszkolnego ABC" oraz „Bliżej Przedszkola”. Jego autorem jest Aneta Konefał. Dlaczego głównym bohaterem projektu jest miś, dodajmy pluszowy? 240 misiaczków z całej Polski wyruszy w niezwykła podróż literacką. Organizator projektu zaplanował dla każdego z nich trasę składającą się z dziesięciu przedszkoli. Każdy pluszak wraz z przedszkolakami u których zagości, będzie się bawić, zwiedzać przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchać bajek, czytanych przez nauczycieli. Miś wyposażony jest w dzienniczek w którym dzieci wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, wklejają zdjęcie swojej grupy oraz dedykację na pamiątkę, Odbijają również swoje paluszki umaczane w farbce oraz wpisują samodzielnie lub przy pomocy nauczyciela swoje imiona. Projekt, oprócz opisanej podróży, zakłada organizację dwóch konkursów: plastycznego dla dzieci oraz literackiego dla nauczycieli.

Koordynator akcji: mgr Marta Świtała